Всі ще з дитинства знають, що «хто рано встає – тому Бог подає». Але для багатьох ранній підйом протягом багатьох років не може стати корисною звичкою і прирівнюється ледь не до каторги. Якщо ви обираєте п’ять хвилин сну замість сніданку, постійно запізнюєтеся на роботу або встаєте через 10 будильників, то радимо дочитати наш матеріал до кінця. Розповідаємо, навіщо прокидатися вранці та як навчитися це робити.

Чому прокидатися рано корисно?

Учені дослідили, що жайворонки частіше почувають себе щасливішими, можуть добитися більшого визнання на роботі та менше страждають від депресії. Відомі мільйонери, серед яких Ілон Маск, засновник Twitter Джек Дорсі та генеральний директор Apple Тім Кук, прокидаються о 5 ранку та називають цей час найкращим для концентрації уваги та продуктивності. Але це не єдині переваги раннього підйому.

У вашій добі з’являється більше годин. Прокинувшись раніше, ви встигаєте зробити більше справ. Зранку ви не відчуваєте втоми, не відволікаєтеся на стрічку Instagram (хоча б через те, що там просто немає нових фотографій), вас не відривають діти чи інші члени сім’ї. Здається, що навіть сам Всесвіт допомагає вам встигнути більше.

Ваше здоров’я покращиться. Коли ви почнете прокидатися раніше, ви будете раніше лягати і ваш організм зможе швидше відновити сили. Відомо, що найкорисніший сон від 22:00 до 24:00, і коли ви лягаєте за північ, то вам не вистачає навіть 10-12 годин для того, аби відновитися. Зміни будуть одразу помітні на вашому лиці та самопочутті, тому ви більше не захочете постійно засиджуватися допізна. Здоровий сон також позитивно впливає на імунітет і захищає вас від будь-яких хвороб.

З’явиться час на спорт та сніданок. Ранні пташки знають цінність магії ранку з пробіжкою, контрастним душем та кавою. Приєднавшись до їх армії ви більше не захочете просипати сніданок. Якщо вам не підходить біг на сході сонця, то цілком можете обрати спорт, який до душі, і врахуйте, що вранці у залах немає великої кількості людей і ви зможете насолодитися заняттям.

Ви будете на півкроку вперед від інших. Раннє пробудження розвиває креативність та впевненість у собі. Щоранку ви відчуватимете неймовірний прилив сил та енергії. Тож з легкістю знаходитимете нестандартні рішення ситуацій, будете братися за будь-які проєкти та заслужите визнання керівництва.

Як навчитися прокидатися рано?

Якщо ви вирішили спробувати змінити своє життя за допомогою раннього пробудження, то потрібно дотримуватися декількох порад, аби вдалося виробити цю корисну звичку.

Знайдіть мотивацію. Прокинутися рано не буде важко один-два дні, а потім ви відчуєте, що більше не маєте на це сили. Тому потрібно обрати для себе мотивацію, кинути собі виклик або приєднатися до челенджу і попри складнощі вставати, як заплановано. Перший час буде важко, але потім ви більше не захочете повертатися до пізніх пробуджень

Ранній підйом – ранній відхід до сну. Аби рано прокидатися, потрібно навчитися рано лягати спати. Не плануйте нічого на вечір, не засиджуйтеся допізна з серіалом, за годину-дві до сну відкладіть гаджети – це допоможе вам налаштуватися і швидше заснути. Дорослій людині потрібно 8 годин сну, тому якщо плануєте прокидатися о 6:00, лягти потрібно не пізніше 22:00.

Потурбуйтеся про якість свого сну. У вас не вийде нормально відновити сили, якщо присутні фактори, що заважають вам спати. Не потрібно їсти, особливо важку їжу, мінімум за три години до сну, а вживати каву – за шість годин. Те саме стосується і спорту: після тренування вам буде важко заснути, тож краще перенесіть його на ранок. У вас мають бути якісні матрац та подушки, а в спальні повинно бути темно, прохолодно та волого.

Створіть магію ранку. Зробіть ваш ранок приємним, наповніть його спокійною музикою, смачною кавою та ароматними круасанами. Коли ви будете знати, що зараз на вас чекатиме година насолоди на самоті, то прокинутися буде набагато легше. Зробіть ваше пробудження правильним: не ставте на будильник мелодії, що дратують, випивайте склянку води зранку, прийміть душ та складіть плани на день – так буде легше налаштуватися на продуктивний та приємний день.

Не засмучуйтеся, якщо не вийшло. Якщо ви робили все, аби стати ранньою пташкою, але організм все одно не може налаштуватися на цей ритм – не засмучуйтеся і повертайтеся до звичного життя. Можливо, ви належите до категорії тих людей, хто продуктивніший пізно ввечері, а головне – почуваєте себе щасливим від цього. Тож вам, скоріш за все, нічого міняти не потрібно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!