Боюся начальника: що робити, якщо бос вас лякає?

Боязнь керівництва – один із найбільших страхів дорослої людини. Працівники втрачають дар мовлення, у них пітніють долоні і тремтять кінцівки, варто тільки начальнику зайти у кабінет, а коли керівник ще й звертається до підлеглих – земля висковзує з-під ніг. Це, звичайно, крайнощі. Більшість працівників відчувають лише схвилювання від спілкування зі своїм керівництвом, яке заважає їм нормально існувати у робочому колективі. До того ж через подібні побоювання старанний працівник може залишитися непоміченим і забути про кар’єрний ріст. Тому зі страхом перед начальником потрібно терміново боротися і налагоджувати теплі робочі відносини.

Працюйте над собою

Однією з причин появи побоювання перед босом, перш за все, є невпевненість у власних силах та знаннях. Адже невпевненого у собі співробітника здатний налякати навіть найдружелюбніший керівник. Аби зробити свій страх меншим, почніть з себе. Вкладайте час та кошти у власний розвиток та вдосконалення професійних навичок, ретельно працюйте над виконанням робочих завдань, дотримуйтеся трудової дисципліни. Такого старанного професіонала важко налякати, до того ж у начальника навряд чи виникнуть претензії до вас.

Якщо ви вивчили все, що могли, і ваша робота викликає лише захват у всіх навколо, а страх перед начальником все одно не зникає, то проблема захована ще глибше. Помічайте свої успіхи та хваліть себе за них, не сваріть себе за невдачі, робіть те, що вам справді хочеться, та не бійтеся відмовляти і просити про допомогу. Ці прості правила допоможуть вам подолати невпевненість та сором’язливість у собі, а разом з ними – страх перед керівником та іншими людьми.

Не уникайте діалогів

Не варто перекидати спілкування з начальником на більш пробивного колегу, адже одного разу він може отримати підвищення замість вас. Спілкуйтеся з керівником не лише про роботу, під час незручної паузи в ліфті заведіть розмову хоча б про погоду. Не бійтеся ставити начальнику запитання. Ви не справите враження некомпетентного працівника, а лише підкреслите свою зацікавленість та прагнення зробити все як слід.

Щоб остаточно побороти страх перед керівником – сперечайтеся з ним. Адже це дасть зрозуміти, що ви не безхребетне створіння і маєте свою власну думку, яку готові відстоювати. Тільки не варто відразу зазіхати на важливі робочі питання, навряд чи ви отримаєте схвалення з боку начальника. Для початку оберіть темою для суперечки актуальне завдання чи невеликий проект, але не надто важливий. Якщо ваші аргументи будуть цікавими та вагомими, то ви відразу відчуєте свою силу та впевненість, а якщо вам ще вдасться переконати начальника у своїй правоті, – то вважайте, що свій страх ви здолали. З часом ви так захопитеся, що будете красномовно виражати свою думку, до якої прислухуватимуться всі, і начальник також.

Начальник – не монстр

Керівник – це жива людина, яка так само страждає від змін погоди, сімейних проблем та заторів. Тому трапляється так, що свою накопичену злість він зганяє на підлеглих і справа тут зовсім не конкретно у вас. Намагайтеся зрозуміти свого начальника та знайти до нього підхід. Один з найкращих способів побороти страх перед керівництвом – подружитися з ним. Наберіться сміливості і покличте начальника на обід, розмовляйте про спільні інтереси та розкажіть декілька курйозних історій. До того ж психологи вважають, що спільний обід з босом позитивно впливає на кар’єру працівника. Статистика також свідчить, що кар’єрними сходами частіше просуваються саме ті працівники, які мають дружні стосунки зі своїм начальником.

Будь-які страхи згубно впливають на ваш організм та роблять вас ще більше закомплексованим, а такого працівника у свої й компанії мало хто хоче бачити. Тому важливо дивитися своїм страхам у вічі та не дозволяти впливати їм на ваше життя.

Інші статті по темі: 

Легендарні боси: 8 фільмів про керівників, з яких варто брати приклад

Поганий шеф: хто він такий і як ним не стати

Як професійно поскаржитися шефу?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!