Що робити, якщо вас звільнили: чек-лист дій

Стів Джобс, Джоан Роулінг, Опра Уінфрі, Уолт Дісней…Що об’єднує усіх цих людей, окрім всесвітньої слави? Їх усіх звільняли! Тож якщо прямо зараз ви сумно блукаєте очима наказом про звільнення, знайте: ви у гарній компанії. Сподіваємося, це вас трохи втішить.

Тож першу частину шляху до великого майбутнього пройдено, попереду другий акт – той, у якому ви стаєте шалено успішним та у вільний час читаєте лекції про саморозвиток. Зробіть глибокий вдих і погляньте на цю ситуацію з іншої сторони.

 1. Запитайте роботодавця, чи можна оформити ваше звільнення як звільнення за власним бажанням. Це допоможе у пошуку нової роботи. Якщо це неможливо – попросіть вказати конкретні причини звільнення.
 2. Дізнайтеся, яку інформацію про вашу роботу та звільнення компанія потенційно може розголосити під час запиту з нового місця роботи. Так ви принаймні будете готові до цього.
 3. У разі, якщо роботодавець згоден оформити звільнення за власним бажанням, попросіть лист-рекомендацію.
 4. Переконайтеся, що вам компенсували невикористану відпустку та виплатили усі бонуси.
 5. Видаліть усю персональну інформацію з теки «Завантажені», зітріть усі паролі, вийдіть зі свого гугл-акаунту та з усіх соціальних мереж на ваших корпоративних приладах. Важливі особисті файли скопіюйте на власний носій або хмарне сховище. Видаліть історію пошуку. Ще раз переконайтеся, що виконали кожен крок цього пункту.
 6. Навіть якщо вам дуже хочеться влаштувати сцену шефові або екс-колегам – пам’ятайте, що скоріш за все, на відміну від Джоан Роулінг, найближчим часом ви навряд чи опублікуєте всесвітній бестселер. Ймовірно, ви плануєте працювати у цій сфері в подальшому, тож погана слава, що шириться дуже швидко, вам ні до чого. До того ж ніколи не знаєш, де зустрінешся з колишнім колегою або роботодавцем. За можливості не псуйте стосунки! Залиште емоції у колі близьких.
 7. Не оголошуйте про своє звільнення у соціальних мережах одразу. Подумайте, як саме ви представите це колегам та друзям.
 8. Якщо вам подобалося працювати у цій компанії, поцікавтеся, чи немає у ній підходящої для вас вакансії.
 9. Використайте звільнення, як можливість порефлексувати, відпочити та поглянути на свою кар’єру свіжим поглядом. Можливо, вам потрібен був саме цей поштовх до роботи вашої мрії. А може, прийшов час отримувати нову освіту або спробувати роботу закордоном? Дайте собі час на відпочинок, попросіть підтримки у партнера та сім’ї. Змініть обстановку!
 10. Проводьте більше часу з близькими та на природі. Прислухайтеся до себе та робіть те, що приносить вам радість та задоволення.
 11. Не занурюйтеся у болото, що породжує питання «а що було б, якби?». Якби ви працювали краще, взялися б за ту презентацію і таке інше. Практикуйте краще «Що тепер?». Що тепер робити з вільним часом, як тепер організувати життя, так щоб займатися улюбленою справою за гроші.
 12. Спалюйте стрес за допомогою спорту, не давайте собі застрягти у пасивній рутині. Справді, не знаєте чим тепер зайнятися, або чого саме вам хочеться? Позаймайтесь із тренером або відвідайте заняття з ранкової йоги. Уявіть тільки-но: усі прокидаються на роботу, а ви не поспішаючи, прямуєте за ранковою кавою з круасаном, а потім у басейн.
 13. Візьміть до уваги, що найближчим часом ви не отримуватимете стабільного заробітку, тож відповідно до цього сплануйте бюджет. Продумайте ймовірні джерела заробітку та скоротіть видатки. Спробуйте часткову зайнятість або фріланс.
 14. Складіть план дій: залишатися у колишній сфері або переходити в іншу? Що для цього потрібно? Час оновити резюме, профілі у соцмережах та на сайті пошуку роботи.
 15. Проведіть співбесіду із самим собою. Спробуйте відповісти собі на складні питання, такі наприклад, як «Чому вас звільнили», «Чому ми маємо вас найняти», «Чого ви прагнете».
 16. Поставтеся до пошуку нової роботи як до своєї оплачуваної діяльності. Складіть поденний план дій з пошуку, декілька резюме під кожну посаду, оновіть фото. Активно на декількох платформах щодня продивляйтеся цікаві для вас пропозиції та надсилайте резюме.
 17. Розгляньте можливість проходження курсів з підвищення кваліфікації.

І пам’ятайте: кожен кінець – це новий початок!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також