Що таке cyberslacking та як він впливає на продуктивність?

Cyberslacking – це використання працівниками комп’ютерів/інших ґаджетів у робочі години у власних цілях. Наприклад, співробітники можуть грати в ігри (навіть азартні), завантажувати музику, читати новини, купувати/продавати тощо. Або ж переписуватися у месенджерах, обмінюватися жартами. Працівники вдають, ніби зайняті, проте це не так, відтак виконують менший обсяг роботи, ніж могли б.

Наразі cyberslacking набуває поширення, оскільки комп’ютери/інші ґаджети підключені до інтернету, а без нього нормальне функціонування робочого процесу в компаніях уявити важко. У зв’язку з тим, що багато компаній використовують соцмережі у маркетингових цілях, роботодавцям складніше визначити, коли працівник займається своїми справами, а коли – працює.

Cyberslacking – чи все так погано?

Цілком природно, що роботодавці проти приватного використання мережі в робочий час, адже вважають, що співробітники так ухиляються від роботи. Проте якщо до нього підходити з розумом, то cyberslacking може принести користь.

Наприклад, короткі перерви можуть допомогти співробітникам впоратися зі стресом на роботі та перейти від одного завдання до іншого. Тому самі працівники в ньому нічого поганого не бачать.

Основним методом управління cyberslacking – правильне дозування, тому потрібно контролювати час в мережі. Наприклад, попрацювали продуктивно 30 хв/1 годину, потім дозволили собі розслабитися хвилин 10 – це цілком нормально.

Перерви необхідні для здоров’я, однак дехто зловживає ними та продовжує використовувати інтернет у робочий час у власних цілях замість того, щоб продуктивно працювати.

Яку небезпеку несе cyberslacking для компанії?

  • Негативний вплив на продуктивність праці. Співробітники відволікаються та відкладають робочі завдання, переглядаючи інтернет, а значить – менше часу приділяють роботі, що впливає на прибутки компанії.
  • Співробітникам потрібно більше часу, щоб зосередитися на роботі.
  • Перспектива зараження вірусами та зламу хакерами. Оскільки працівники користуються ресурсами компанії під час роботи, мережеві системи можуть стати вразливими до шкідливого програмного забезпечення та інших вторгнень. Співробітники зазвичай не знають рівня безпеки сайтів, на які переходять, і навіть офіційні сайти бувають вірусними, а це наражає компанію на небезпеку.

Яку небезпеку несе cyberslacking для працівників?

  • Марне використання робочого часу може призвести до того, що ви не встигатимете виконати заплановану роботу та залишатиметеся на роботі допізна, щоб все встигнути зробити. Тому вам потрібно навчитися контролювати час, проведений в мережі. Наприклад, можете поставити нагадування на телефоні, якщо у вас з цим проблеми.
  • Роботодавець вам не довірятиме та постійно контролюватиме, погодьтеся, це не дуже приємно.
  • Вас можуть звільнити, якщо зловживатимете приватним використанням мережі в робочий час. Це можливо у разі, якщо роботодавець забороняє користуватися інтернетом у робочий час у власних цілях, а ви не дослухаєтеся до вказівок і порушуєте їх. В кращому випадку отримаєте догану.

Способи вирішення проблеми приватного використання мережі в робочий час

  • Обмеження доступу до інтернету

Роботодавці використовують системи для обмеження або контролю доступу співробітників до інтернету. Наприклад, блокують веб-сайти, які можуть відволікати співробітників. Дехто забороняє усі веб-сайти, які не мають відношення до роботи, дехто – вибірково.

  • Встановлення тайм-трекера для обліку робочого часу працівників

Тайм-трекер – це категорія комп’ютерного програмного забезпечення, яке дозволяє працівникам, які працюють за комп’ютерами, записувати час, який вони витратили на виконання завдань/проєктів, а роботодавцям – їх контролювати. Тайм-трекери дозволяють керівнику дізнатися, на що витрачають робочий час співробітники і наскільки вони водночас продуктивні, а самим фахівцям – контролювати свій робочий час.

  • Деякі роботодавці вдаються до встановлення шпигунського програмного забезпечення на пристроях компанії, проте цей метод незаконний!

Отже, cyberslacking має свої плюси та мінуси. Тому працівникам варто відповідально підходити до такого, здавалося б, простого заняття – «ходити» інтернетом, а роботодавцям важливо попрацювати над політикою користування інтернетом в компанії або створити кодекс поведінки в інтернеті, це попередить непродуктивність працівників та не наражатиме компанію на небезпеку.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також