Секрети ефективного нетворкінгу, які працюють навіть для інтровертів

І без статистики зрозуміло: в сучасному світі вміння налагоджувати взаємини та зміцнювати зв’язки – must have для досягнення успіху та створення нових можливостей. Це універсальний скіл, який допомагає не лише запросити дівчину чи хлопця на побачення, а й знайти роботу мрії, отримати бажану посаду та просунутися кар’єрними сходами.

Нетворкінг – це потужний інструмент, який дозволяє вибудовувати стосунки та збільшувати мережу корисних контактів у геометричній прогресії. Вміння заводити правильні знайомства та налагоджувати зв’язки з людьми, здатність завойовувати довіру, повагу та досягати взаєморозуміння з іншими – навички, які часто мають вирішальне значення для кар’єри та не тільки.

Про що нам говорить теорія шести рукостискань?

Існує думка, що всі люди знайомі одне з одним через шість рукостискань. І це означає, що точки дотику ми можемо знайти з кожним. Ми можемо знайти спільну мову, спільних знайомих, спільні інтереси. А це дозволяє заводити корисні знайомства скрізь і завжди.

Ділимося порадами, які допоможуть налагодити довірчі взаємини будь з ким. Перше правило: коли говоримо про ділові стосунки, забуваємо про слово «ділові» та зосереджуємося на «стосунках». Серед інших порад – завжди посміхайтеся, будьте доброзичливими, вмійте слухати, не переходьте меж, демонструйте свій інтерес. Але це ще не все.

1. Будьте різнобічними, але залишайтеся собою

Щоб знаходити спільні теми з іншими та бути людиною, з якою є про що поговорити, потрібно мати інтереси та хобі. Цікавтеся всім. Будь-який досвід надасть вам матеріал, на який можна спиратися при знайомстві та спілкуванні з новими людьми.

Але нетворкінг – це не робота. І входити в роль теж не потрібно. Просто будьте собою. Це те, що завжди працює. Не вдавайте та будьте щирими. Знайдіть те, що вам дійсно цікаво. Якщо ви не можете встановити контакт з людиною, спробуйте дізнатися щось про те, чим вона цікавиться. Не шкодуйте часу на те, щоб краще пізнати та зрозуміти співрозмовника. Але робіть це тільки в тому випадку, якщо ви дійсно цього хочете.

2. Шукайте непідробний інтерес і точки дотику

Будуйте стосунки тільки з цікавими для вас людьми. Нетворкінг – це не про те, щоб познайомитися з якомога більшою кількістю людей. Мета – знаходити тих, із ким у вас є щось спільне, фокусуватися на точках дотику та розвивати взаємну довіру. Ставте питання, прислухайтеся до відповідей, знаходьте спільні інтереси та робіть все, щоб почути від співрозмовника «Я теж».

Тоді люди зможуть стати для вас корисним ресурсом у майбутньому. Але пам’ятайте, що нетворкінг – завжди командна гра. Він будується на довірі та на усвідомленні взаємної вигоди. Тому не забувайте бути корисними у відповідь. Це обов’язково.

3. Майте ціль і пропонуйте цінність

Не спілкуйтеся тільки тому, що так треба. Діалог завжди повинен бути взаємовигідним і приємним. А також він повинен мати мету, адже незручні моменти виникають саме під час безцільного спілкування.

Завжди розумійте, навіщо вам це потрібно. Шукайте те, що дійсно важливо. Побачте цінність у вашій бесіді та покажіть її своєму співрозмовнику. Тоді ви мінімізуєте незручні моменти, знайдете спільне й опинитеся на одній хвилі. Створюйте основу для довірчих відносин і не бійтеся віддавати.

4. Орієнтуйтеся на довгостроковий результат

Нетворкінг – тривалий і повільний процес. І це нормально. Важливо бути терплячими та розвивати стосунки природно, а не квапити події. Це ваша інвестиція в майбутнє, а не миттєва вигода. Ставтеся до будь-якої комунікації як до першої, а не єдиної. Зовсім необов’язково все має відбуватися тут і зараз. Мова йде про довгострокові компроміси.

5. Будьте залученими та допитливими

Цікавий факт: ми оцінюємо всіх, кого зустрічаємо, за шкалою теплоти та компетентності. І більш значущою тут є теплота. Потім – цікавість. Демонстрація активного інтересу – потужний інструмент, який працює у будь-яких стосунках. Слухайте співрозмовника, просіть розповідати більше, застосовуйте активне слухання та давайте конструктивні реакції. Ставте відкриті питання, але не переходьте особисті кордони. Покажіть людині, що ви дійсно в ній зацікавлені. Будьте завжди залученими, натхненними, допитливими. Цікавтеся, посміхайтеся та несіть позитивну енергію. Працюйте над довірою. Вона є запорукою успіху будь-яких взаємин. І просто думайте не тільки про себе, а й про інших.

Вам доведеться спілкуватися з різними людьми. І щоб робити це ефективно, потрібно побороти сумніви та страхи. Виходьте з зони комфорту та будьте впевненими в собі. Будьте тими, до кого можуть звернутися інші. Налаштуйте себе на успіх, розслабтеся та починайте діяти!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також