Навіть найдосконаліше резюме здатні зруйнувати непомітні на перший погляд дрібнички. HR-фахівці сканують його, вміють читати між рядків та знають, звідки випливає приховане. Саме тому часто резюме не отримують ніякої відповіді, змушуючи вас губитися у здогадках. Але для повного успіху вам необхідно всього лише ще раз все перечитати та прибрати найпоширеніші помилки, які змушують рекрутера закрити ваш файл.

Неадекватний обсяг

Перш за все в очі рекрутеру потрапляє обсяг вашого резюме. Одні пошукачі хочуть вмістити там весь свій життєвий досвід, інші навпаки слідують принципу «Стислість сестра таланту». HR-менеджерів дратує і перший, і другий тип кандидатів. Занадто великий обсяг говорить про невміння виділяти головне і коротко формулювати суть, нерозуміння завдань та вимог вакансії. Надмірна стислість підкреслює скутість кандидата та відсутність у нього креативності.

Рекрутери наголошують, що найкраще, коли резюме складається з чіткого та структурованого опису обов’язків, а його об’єм не перевищує 2-3 сторінок. HR повинен зрозуміти коло ваших обов’язків, але разом з тим йому не цікаві всі ваші щоденні завдання.

Фото

Рекрутери хочуть бачити резюме з фотографією, щоб знати, кого запрошувати на співбесіду. Але разом з тим вони стверджують: краще зовсім без фото, аніж з некоректним. Знімок повинен говорити про вас як про серйозного та відповідального професіонала, але бути далеким від паспортного варіанту. Уникайте фото з вечірок, пляжних знімків та обирайте лише ті, де ви зображені одні.

Помилки

Дрібні помилки та одруки – чи не найпоширеніше зло. Особливо вони здатні зашкодити кандидатам, які мусять бути грамотними: журналістам, копірайтерам, вчителям тощо. Навіть якщо мова йде про технічні спеціальності, відсутність помилок не менш важлива. Пошукач, що неправильно написав бажану посаду, минулі роботи чи навіть власне ім’я, навряд чи отримає дзвінок від рекрутера. Тому обов’язково вичитайте своє резюме та виправте всі помилки. Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться за допомогою до освічених друзів або онлайн сервісів перевірки.

Зайва інформація

Пошукачі намагаються усіма силами сподобатися роботодавцеві, тому додають у резюме всі можливі курси, тренінги та зайвий досвід роботи. Але, якщо ви претендуєте на посаду фінансового аналітика, навряд чи ваша робота офіціантом у студентські роки та диплом майстра манікюру допоможуть її отримати. Рекрутери вважають, що такі люди не знають чого хочуть і нова робота для них лише складова пошуку себе. З тими, хто досі не визначився, мало хто хоче мати справу, тому такі резюме часто залишаються без відповіді. Пишіть тільки те, що має відношення до вакантної посади та може бути корисним вам у роботі.

Недоречний стиль

Резюме – це документ, у якому потрібно дотримуватися ділового стилю мовлення. Не вживайте жаргонізмів, популярних скорочень (ок, спс тощо) та не перенасичуйте резюме словами іншомовного походження. Все повинно бути просто та зрозуміло. Також зверніть увагу на свою електронну пошту. Часто рекрутерів відлякує адреса типу kotik@ukr.net. Вони сумніваються, що кандидати з такою поштою вміють розмежовувати особисте та ділове спілкування. Краще зареєструйте для пошуку роботи та іншої професійної комунікації окрему пошту, яка не буде містити кумедних та недоречних імен.

Зайві слова

Фахівці радять прибрати з резюме стандартні сухі формулювання про комунікабельність, стресостійкість, відповідальність. Замість них краще написати індивідуальні навички, підкріплені результатами. Наприклад, якщо у своїх досягненнях ви вкажете, що розробили спеціальну антикризову програму для компанії, то це буде найкращий доказ вашої стресостійкості.

Радять рекрутери видалити з резюме і «швидкість у навчанні». Вони переконані, що пошукачі вказують таку навичку, коли більше нічого писати. Особливо дивно це виглядає у спеціалістів з великим досвідом роботи. Також дратують HR-ів фрази типу «Я найкращий фахівець», «Вмію все» тощо. Тому уникайте всього, чого не можете підтвердити фактами. Не варто акцентувати увагу й на тому, що ви вмієте користуватися принтером чи кавомашиною: ви не здивуєте роботодавця навичками, якими володіють діти у школі. Отже, не витрачайте часу на зайві слова у своєму резюме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!