Шість правил для вдалого новорічного корпоративу

На нього чекають більше, ніж на зарплату, до нього ретельно готуються і покладають великі надії. Він – це новорічний корпоратив. Але для багатьох ця подія закінчується славою у кумедних роликах YouTube, конфліктами в сім’ї чи, навіть, звільненням. Тому, щоб новорічний корпоратив пройшов вдало і не став для вас фатальною помилкою, потрібно запам’ятати головні правила та слідувати їм, не зважаючи ні на що.

Зайва чарка – ваш ворог

Головне, чого не можна робити на новорічному корпоративі, – це дозволити собі багато алкоголю. Адже саме він стає причиною надмірною емоційності і штовхає вас на кроки, які ви не дозволи б собі за інших умов. Деякі працівники після зайвої чарки починають з’ясовувати стосунки з колегами чи керівництвом, інколи це переростає у бійку. Такі випадки часто стають топовими історіями у мережі. Тому контролюйте кількість випитого, не змішуйте різні види алкоголю та вирушайте додому, коли відчули, що таки перебрали.

Продумайте образ

Якщо це вечірка, то не означає, що ви можете забути всі норми пристойності та завітати до ресторану як до клубу у студентські роки. Найкраще притримуватися під час вибору образу тих інструкцій, які надають організатори. Але якщо ваша компанія не подумала над тематикою корпоративу і дозволила співробітникам пофантазувати над своїм зовнішнім виглядом, все ж потрібно знати межі. Для жінок краще звернути увагу на класичні коктейльні сукні довжини міді або ж обрати витончений штанний костюм. Чоловікам також не слід відходити від офісного дрес-коду. Джинси та футболка на новорічному корпоративі будуть як ніколи недоречними.

Не будьте страусом

Ви боїтеся щось зробити не так і втратити через це повагу колег або роботу, тому вирішуєте взагалі відмовитися від новорічного корпоративу? Позиція страуса, що за перших проблем ховає голову в пісок, не зіграє вам на користь. Керівництво може розцінити вашу відсутність на корпоративі як саботаж заходу і недовіру до ідеї корпоративної згуртованості. А колеги сприймуть вас самітником, якому байдуже на дружню атмосферу в колективі. Деякі керівники хочуть бачити на корпоративі всю свою команду, тому дрібні причини неявки сприймають лише як спосіб «відмазатися» та відверто наплювати їм у душу. Краще для вас буде забути свої страхи, озброїтися впевненістю та піти на новорічний корпоратив.

Не треба соромитися

На корпоративі не варто замінювати собою будь-який предмет інтер’єру. Будьте активним учасником вечірки: розмовляйте з колегами, знайомтеся з працівниками з інших відділів чи міст, беріть участь у конкурсах і танцях. Але під час неформального спілкування з іншими працівниками варто уникати політичних чи релігійних тем, обговорення керівництва чи інших колег та флірту. З начальником не обговорюйте роботу і не намагайтеся випросити надбавку до зарплати – так ви лише зіпсуєте новорічний настрій і собі, і керівнику.

Соцмережам – ні

Мало того, що не випускати телефон з рук весь корпоратив не ввічливо, так надмірна активність у соцмережах може спричинити скандал. Можливо, ваш колега не читав правил поводження на новорічному корпоративі та не за власним бажанням став зіркою компанії. Але не треба знімати його на смартфон і робити надбанням громадськості. Кількість лайків та переглядів у вас може і збільшиться, а от повага колег та керівництва точно постраждає. Тому все, що відбувається на корпоративі, нехай залишиться усередині компанії.

Подумайте про подарунки

Існують компанії, які проводять на новорічних корпоративах вручення подарунків: це можуть бути як презенти від компанії співробітникам, так і між відділами або від «таємного Санти». Якщо у вашому офісі ніхто не проявляє ініціативу та не поспішає призначати підопічних один одному, можете самі обрати колег чи начальників, яким хотіли б зробити новорічний сюрприз. Який би варіант не стосувався вашої компанії, не відкладайте вибір подарунку на останній день. Адже в передноворічний період у всіх магазинах збільшується кількість відвідачів, товар часто пропадає з наявності, а інтернет магазини та пошта не встигають все відправляти вчасно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також