Шість способів більше рухатися за дистанційної роботи без занять спортом

Дистанційна робота з нами вже майже рік, і за цей час комусь вона полюбилася ще більше, а дехто зненавидів кожен її аспект. Але з чим не посперечатися, так це зі зниженням рухової активності внаслідок такого формату роботи та життя в цілому. Так, ми знаємо, що існують домашні тренування або спортивні клуби, які перекривають нестачу кроків протягом дня. Проте сьогодні вирішили зібрати поради для тих, хто бігав лише за маршруткою дорогою на роботу і цурається будь-яких занять спортом. Тож, як можна збільшити свою рухову активність, коли ви майже не виходите з дому?

Працюйте стоячи

Якщо у вас сидяча робота, то хоча б годину працюйте стоячи. За умов дистанційної праці, можете працювати у такому положенні дві години. Медики наголошують: якщо ви стоїте протягом тривалого відрізка часу, то спалюєте більше калорій, ніж сидячи. Зрозуміло, що вам не вдасться стати взірцем стрункості лише простоявши весь робочий день, але ви зможете хоч якось компенсувати нестачу руху. До того ж робота в такому положенні підвищує концентрацію уваги, сприятливо впливає на тиск та рівень глюкози в крові.

На початковому етапі простояти протягом двох годин може бути непросто. Тому починайте, наприклад, з 30 хвилин, або чергуйте стояння та сидіння. Також можете взяти за правило, розмовляти телефоном лише стоячи.

Рухайтеся під час роботи

Найкращим варіантом буде зробити невеличку зарядку в перервах між роботою. Проте якщо ви затятий антиспортсмен, то є спосіб рухатися і без фізичних вправ. Посовайтеся на стільці, змініть позу під час сидіння, розімніть ноги під столом, відкиньтеся на спинку стільця, коли читаєте пошту тощо. Такі мізерні, на перший погляд, рухи здатні мінімізувати негативний вплив сидячої роботи для вашого опорно-рухового апарату. До того ж вони збільшують витрати енергії на 5-10% у порівнянні зі спокійним сидінням.

Вставайте з-за столу

Не потрібно на свій робочий стіл, навіть якщо це кухонний, приносити перекуси, воду, чай, які знадобляться вам протягом робочого дня. Адже таким чином ви забираєте у себе такі потрібні кроки. Протягом робочого дня частіше вставайте з-за столу, щоб налити собі води чи взяти корисний перекус. Переходьте з ноутбуком з кабінету в кухню, а з кухні – у кімнату. Таким чином ви і зміните положення, і трохи збільшите рухову активність.

Влаштуйте прибирання

Можливо, ви і від прибирання не в захваті, але воно здатне дати вам не лише чисту квартиру, а й замінити невелике тренування. Залежно від розмірів квартири та наявності у ній поверхонь, на яких потрібно витирати пил, ви можете здійснити близько 3 тисяч кроків. А для дистанційної роботи і відсутності будь-якого руху – це дуже непогано.

Танцюйте

Увімкніть музику, поки готуєте, прибираєте чи навіть працюєте і підтанцьовуйте під улюблені ритми. Ідеально, якщо після завершення робочого дня ви зможете потанцювати під ритмічну музику або влаштувати ранкові танці, щоб збадьоритися та налаштуватися на роботу. За кожен рух ваше тіло говорить вам «дякую», а ще танці підвищують настрій та задають ритм цілому дню.

Виходьте з дому

Ну і нарешті пам’ятайте, що у нас немає заборони на вихід з власної квартири. Тому наприкінці робочого дня вийдіть прогулятися у найближчий сквер, щоб подихати свіжим морозним повітрям, зустріньтеся з друзями на каву або просто оберіть для покупок магазин далі як за 100 метрів від будинку. Дослідження показують, що фізична активність на свіжому повітрі здатна покращити і психічне здоров’я, і когнітивні здібності, і стан організму в цілому.

Під час дистанційної роботи важливо не цуратися будь-якої можливості порухатися. Адже чим більше ви рухаєтеся, тим краще. Не лише для вашого фізичного стану, але й для збереження ментального здоров’я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також