Замислились над тим, чи багато у природі взагалі ідеальних людей? Не у сенсі фізичної форми, а у вихованості, ставленні до життя та поваги до навколишніх. Пройшлись вулицями, поблукали у соцмережах, запитали колег та друзів… Зрозуміли, людству є ще над чим попрацювати. Адже у нашому розвиненому суспільстві таки мають місце прояви найнегативніших людських якостей – наслідків генетики або недостатнього виховання. З такими людьми зовсім не хочеться проводити час, будувати робочі або дружні відносини. Ми не кажемо, що самі ідеальні, але принаймні боремось зі своїми недоліками, опрацьовуємо їх та розвиваємось. Зібрали найнеприємніші, на наш погляд, людські пороки. Може, десь частково зможете пізнати себе у певні моменти, або навколишніх. Якщо так, то робіть з цим щось. Отже, наш погляд збоку

Зарозумілість

Люди, які вважають себе центром Всесвіту, свою історію життя унікальною, свої поради неоціненними! Ви дійсно можете бути дуже успішними та талановитими. Ви маєте неоціненні здобутки та користь для людства. Але постійне нагадування про це оточенню з приводом чи без, повірте, дуже дратує. Не всім дійсно цікаві ваші палкі спічі про власну значущість: «Якби не я, всього цього б не було» та ін.

Так, ми цінні, але тільки для себе самих, своїх батьків та дітей (і то не завжди). Людство не пробачає зарозумілості: надітої «корони» та неуваги до інших.

Образливість

Люди, які часто ображаються на інших, потім із задоволенням носять статус «я образився (лась)», зрозумійте: спілкування з особистостями, схильними легко ображатись, не подобається нікому. Цілком справедливо, якщо вас почнуть уникати. Вряд чи дівчині сподобаються стосунки з хлопцем, який ображається з найменшого приводу, та навпаки. Або образливість у колі друзів та родичів. Навіть, якщо образа дійсно несправедлива, повірте, краще не зациклюватись, а направити власну енергію у більш продуктивний бік: довести необ’єктивність образи, спростувати її, ніж зануритись у сум та демонструвати всеображений вигляд.

Без коментарів та порад. Просто не будьте такими.

Відсутність знань та поняття про етикет

Любителі голосно розмовляти телефоном у громадському транспорті, чи знаєте ви, що в деяких людей ви просто викликаєте бажання викинути вас геть? А невміння користуватися серветками за столом? А розмови з повним ротом під час обіду у широкому колі (та і не тільки)? А запізнення на важливу зустріч? Поведінкові зашквари через елементарне незнання етикету, викликають у інших почуття відрази та відбивають бажання подальшого спілкування, що може негативно вплинути на будування соціальних зв’язків.

Все радісно. Для тих хто не знав: знання етикету можна з успіхом набути самостійно: Google вам у допомогу.

Нетактовність

Люди, яким подобається ставити оточенню такі питання, що викликають лише роздратування, навіщо ви це робите? «Скільки ви заробляєте?», «Чому пішли з цієї роботи?», «Коли почнете худнути?», «За скільки купили житло?». Так, це провокаційні питання, ви запитуєте, аби насолодитись реакцією захопленої зненацька «жертви». Розумна тактовна людина сто разів подумає, як не образити співрозмовника своєю поведінкою.

Не будьте егоїстами, не судіть про всіх за своєю думкою, будьте тактовними людьми. Зрозумійте: прибуток, особисті стосунки, інтимні питання – табу. Бо завжди знайдеться розумна людина, яка зможе поставити вас на місце, а це може бути несподівано жорстко (ви на це заслуговуєте).

Нав’язливість

Люди, які систематично користуються слабкістю інших у невмінні сказати «ні», чи знаєте ви, що виконавши прохання, «потерпілий» буде проклинати день вашого знайомства та надалі тікати від вас геть? Так, вам не відмовляють, але не тому що високо цінують, а тому що виховані від природи. Подумайте, чи не надто часто ви нагадуєте про свою присутність та просите про різні послуги? Чи не надто ви нав’язливі?

Перевірка: зникнути у підпілля на кілька днів. Якщо не шукатимуть – значить були надто нав’язливим. Треба виправляти ситуацію. Як кажуть кулінари, найсмачніші обіди ті, що куштують рідко.

Грубість

Люди, які бажають принизити інших образливими словами, черствістю, неповагою і водночас самоствердитись, чому ви так впевнені у своїй безкарності? Так, ми розуміємо, що грубість застосовують особи в принципі не злі, але байдужі та без розуміння реальних обставин та інших людей. Подібна поведінка часто викликає агресію у відповідь. У результаті неповага до вас у кращому випадку, у гіршому – удар лівою у будь-яку частину тіла.

Будьте розумними. Тільки спокійне чемне спілкування, навіть з неприємними особистостями. Все ж таки ми не первісні люди, навичками життя у соціумі вже володіємо.

Любителі надарма (халявщики)

Люди, які приходять у компанію, їдять, п’ють, гуляють та їдуть додому на таксі коштом інших, ви наш найбільш неулюблений контингент! Ну що тут сказати? Ви є на всі часи і всюди. Нормальна людина розпізнає вашу стратегію вже через кілька повторів. Але перші кілька разів все ж заплатить, на що ви й розраховуєте.

Ні, ми не жаднюги, пару разів можемо дозволити собі помилитись. Але потім, вибачте, будемо відшивати. Так що шануйтесь.

Як бачите, є над чим замислитись та попрацювати. У будь-якому разі, негативні людські якості дуже діють на нерви. А від нервів, як знаємо, усі неприємності зі здоров’ям. Тому будемо розумними, щоб бути здоровими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії