Останнім часом все більше людей починають рік з постановки цілей, які планують втілити протягом наступних 12 місяців. Але, попри великий список цілей-мотиварторів, у кінці року, підсумовуючи, дехто розуміє, що вдалось досягнути дуже мало і ніяк не може зрозуміти, з чим це пов’язано. Психологи стверджують, що для того, аби цілі вдалося досягти, потрібно навчитися правильно їх ставити. Ми зібрали найпоширеніші поради та допоможемо вам скласти потрібний список.

Прислухайтеся до себе

Ваші цілі вдасться втілити у життя тільки тоді, коли вони відповідатимуть вашим бажанням. Тому перш ніж починати складати список, варто прислухатися до свого внутрішнього голосу. Адже якщо ви вирішите змінити роботу тільки тому, що цього хочуть члени вашої родини, то навряд чи вам вдасться це зробити. Проаналізуйте різні сфери свого життя, визначте, що вас не влаштовує та що б ви хотіли змінити. Ставити за ціль лише власні бажання – найголовніше та найперше правило, не дотримавшись якого ви ризикуєте залишити все на своїх місцях.

Вмикайте уяву

Для того, щоб точно визначити власні бажання, потрібно увімкнути уяву та зануритися у прогнозоване майбутнє із втіленими цілями. Якщо ви хочете подорожувати щомісяця у нову країну, то уявіть собі це до найменших дрібниць. Можливо, у результаті виявиться, що насправді такі часті відпустки потягнуть за собою аврал на роботі, надмірну втому та зайві витрати, і ви прийдете до висновку, що відпочивати за кордоном вам цілком вистачить три рази на рік.

Почніть з малого

Глобальні цілі – це звичайно добре, але якщо ви плануєте, що повинні досягнути за рік, то мисліть раціонально. Наприклад, якщо ви хочете стати генеральним директором компанії, у якій на теперішній момент працюєте лінійним співробітником, то навряд чи цю ціль вдасться досягнути за один рік. Тому почніть з малого і заплануйте на найближчий час кураторство над проектом або отримання посади начальника середньої ланки. Психологи також радять свої глобальні цілі розбивати на маленькі та хвалити себе за їх виконання. Тоді наприкінці року вам не буде так сумно, що не збулися всі ваші глобальні мрії.

Візуалізуйте

Спеціалісти наголошують, що наш мозок думає картинками. Тому, коли перед очима постійно картинки вашої мрії, ви залишаєтеся зосередженим та натхненим. Всі ваші втіленні мрії можна знайти у картинках та розмістити на робочому столі або повісити вдома над ліжком, щоб вони завжди залишалися перед очима. Психологи також радять декілька хвилин після пробудження побути трохи в ліжку та в уяві намалювати втілення власних мрій.

Добирайте слова

Фахівці переконанні, що на досягнення ваших цілей впливають і слова, якими ви їх формулюєте. Вони радять уникати формулювань з часткою «не», конкретно висловлювати своє бажання, яке буде передбачати лише один результат та говорити лише за себе, тобто не «Хочу, щоб начальник краще ставився до мене», а «Хочу заслужити краще ставлення начальника».

Підбивайте проміжні підсумки

Не забувайте контролювати втілення власних цілей та дії для їх досягнення. Тому через деякий час після складання списку, знову загляньте в нього і визначте, що ви зробили для здійснення своєї мрії. Проміжні підсумки допоможуть вам визначити сфери, над якими потрібно попрацювати більше або взагалі спонукають замінити неактуальні цілі.

Під лежачий камінь вода не тече

Головне потрібно пам’ятати, що для того, аби бажане стало дійсним мало лише самого хотіння, плакатів з мріями та візуалізації в уяві. У життя втілюються лише ті цілі, над досягненням яких працюють із дня у день. Тому, написавши список своїх мрій, починайте роботу над їх втіленням, і лише за таких умов ви зможете підбити позитивні підсумки року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!