Так сталося, що ринок праці в сегменті ІТ першим «перейшов на сторону пошукача» – себто роботодавці були змушені звертати увагу саме на побажання кандидатів, аби хоч якимсь чином закрити вакансії. Тепер більшість якісних кандидатів взагалі роботу не шукає, роботодавці мусять їх активно хантити, тому іноді тексти вакансій є суто інформаційним полем для інформування кандидатів про наявність вакансій.

І не треба дивуватися тому, що кількість вакансій в сегменті зменшується. Так, стало менше вакансій для джуніорів, якими ще донедавна ряснів ринок. Компанії більш відповідально ставляться до залучення фахівців та ретельно прораховують вартість їх навчання з кореляцією на швидке звільнення.

Кількість нових та оновлених вакансій по рубриці IT на rоbota.ua у 2018-2019 рр., поквартально

Що стосується бази резюме – її регулярно поновлюють молоді фахівці та початківці, які дуже бажають «войти в ИТ». Через це резюме притаманна сезонність – студентські сесії ніхто не відміняв.

Кількість нових та оновлених резюме по рубриці IT на rоbota.ua у 2018-2019 рр, поквартально

Ще один важливий нюанс – Київ є головним роботодавцем фахівців сфери інформаційних технологій – 57% вакансій пропонуються саме тут. Для порівняння – харків’яни посіли друге місце з показником майже вп’ятеро меншим. Добрим знаком є присутність більшості обласних центрів – попит на фахівців є практично всюди, але він незначний.

Структура вакансій та резюме, розміщених на rоbota.ua в сфері IT, по регіонам (вересень 2019)

Відносно спеціалізацій – тут теж є новини. По-перше, суттєво зросла доля вакансій для фахівців з системного адміністрування – тепер вони посідають почесне друге місце. Треба згадати кризові роки, коли «сісадмінів» масово переводили на аутсорс або взагалі скорочували, і вакансій не вистачало навіть на першу десятку рейтингу. Тепер ситуація змінилася на краще. Також покращилася ситуація з фахівцями техпідтримки – за кількістю вакансій вони посідають 4 місце. Зменшився попит на дизайнерів, але незмінною лишається доля в 4-5% для програмістів різних мов програмування.

Структура вакансій та резюме, розміщених на rоbota.ua в сфері IT, по напрямам (вересень 2019)

Рівень заробітних плат не завжди може задовольнити пошукачів. Якщо програмістам пропонують зарплату, більшу за очікувану, більшість інших спеціалізацій мають протилежний тренд.

Середня зарплата фахівців сфери IT (в 3 кварталі 2019 року)

Якщо підсумувати вищеописане, ІТ-керівникам треба приділяти більше уваги утриманню фахівців, бо підбір наразі є справою кропіткою та довготерміновою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!