На роботі людина проводить більшу частину свого життя, а останнім часом працівники ледь не ночують в офісі, не залишаючи собі простору для особистого життя. Тому часто трапляється так, що професійні стосунки між колегами переростають у щось більш романтичне.

Згідно з опитуванням, проведеним аналітиками robota.ua, службові романи вважають злом лише 25% відсотків жителів України, 52% відсотки опитаних ставляться до стосунків на робочому місці нейтрально, а 23% – взагалі вважають офіс найкращим місцем для знайомства. Отже, які підводні камені у службового роману в ХХІ столітті, і чи варто таки будувати стосунки на роботі?

У службових романах є плюси

Психологи стверджують, що службові романи, як ніщо інше, позитивно впливають на продуктивність працівників. Так, на початковому етапі стосунків двоє людей відчувають емоційне піднесення та заряд енергії, вони готові буквально гори звернути та продукують оригінальні ідеї.

Учасники службового роману поспішають на роботу та пізно залишають офіс, а праця над спільними проектами викликає захоплення у колег та керівництва. Французькі психологи визначили, що найбільш інноваційними компаніями виявилися ті, в яких було найбільше службових романів.

Але не все так райдужно.

Заборонений плід

Статистика свідчить, що лише 13 зі 100 службових романів закінчуються у РАЦСі. Решта стосунків руйнуються, і це не може не впливати на вашу трудову діяльність. Тому багато компаній забороняють своїм працівникам заводити романи на роботі. Якщо ви цінуєте свою посаду, то, поки стосунки ще не встигли зав’язатися, оцініть всі ризики та обов’язково перечитайте посадові інструкції.

Наприклад, корпорація МакДональдз минулого тижня звільнила свого виконавчого директора Стіва Істербрука за те, що він мав необережність завести роман зі співробітницею, а це суперечить їх корпоративній етиці. Стів Істербрук вже й сам зізнався, що ті стосунки були помилкою, але запізно. Подумайте ще раз, чи варто так ризикувати?

Все таємне стає явним

Якщо ви все-таки зважилися на авантюру службового роману, потрібно бути готовим до того, що ваші стосунки стануть надбанням громадськості. Ваші колеги помітять двозначні натяки, погляди та постійні обіди разом, як би ви не намагалися все приховати. Щоб не ховатися від допитливих очей та вберегти керівництво від пліток, психологи радять розповісти начальнику про ваші стосунки (якщо, звісно, у вашій компанії службовий роман не під суворою забороною). Виберіть слушну мить та наголосіть на тому, що в офісі ви, перш за все, колеги, і це ніяк не вплине на вашу продуктивність.

Руйнація від розставання

Головний мінус, який треба враховувати перед початком романтичних стосунків на роботі, – це можливе їх закінчення. Дуже важко буде зберігати спокій та залишатися професіоналом, коли працюєте поруч з колишнім/колишньою, особливо якщо між вами залишилося чимало недомовок. Є люди, які настільки сильно переживають розрив, що можуть пропускати роботу, аби тільки не бачити там минуле кохання.

Начальник навряд чи буде переживати за ваше розбите серце і швидше вкаже на двері за невиконання службових обов’язків. До того ж у скандальні розставання часто втягують колег, що збільшує руйнацію ділових стосунків у всьому колективі. Саме тому керівництво часто припиняє роман підлеглих ще на початковому етапі адміністративним порядком.

Як бути?

Якщо ваші почуття виявилися сильнішими, то психологи вважають найкращим виходом, який допоможе уникнути негативних наслідків і на роботі, і в стосунках, – звільнення когось одного. За таких умов ваш роман буде розвиватися у природному середовищі і ви не будете боятися адміністративного покарання. Існують також випадки, коли одного з пари переводять в інший відділ. Тоді у вас є можливість залишитися на улюбленій роботі і разом з тим ділові шляхи романтичних партнерів не перетинаються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!