Стажування онлайн: що це та яка їх ефективність?

Юлія Грабова, HR-менеджерка “Рабен Україна”

Менше ніж за рік світ переключив усі сфери життя у вимір нової реальності. Наше сьогодення: зустрічі, співбесіди, переговори, тренінги – і все це в режимі онлайн. Ми були змушені пристосовуватись до нових умов, а відтак адаптувати традиційні заходи (форуми, конференції, практики) до незвичних обставин, миттєво перемістивши їх у віртуальний простір.

Компанія «Рабен Україна» створила власну віртуальну галактику, в якій живуть планети-тренінги, планети-стажування, планети-вебінари. Місця вистачить всім. А запал та ентузіазм тільки зростають.

Так, з метою передачі знань з кращих управлінських практик «Рабен Україна» провела тренінг онлайн. Поєднуючи навчальні техніки із сучасними інструментами фасилітації, вдалось максимально ефективно залучити всіх учасників. Надалі, попри обставини, що змусили частину колективу працювати дистанційно, компанія реалізувала масштабний проєкт з розвитку керівників Групи Рабен – Manager of Choice. Спеціальний ігровий віртуальний світ. Близько 1000 учасників. Результат – вищий рівень кожного спеціаліста у володінні управлінськими навичками.

Якщо бути налаштованим на позитив, то і обмеження можуть стати натхненням для пошуку неординарних рішень. Коли прийшов час зимової університетської практики, постало питання: яким чином максимально ефективно організувати цей процес? До речі, «Рабен Україна» багато років поспіль співпрацює з вишами та запрошує студентів ознайомитись з практичною стороною професії логіста. Чимало з нас «протирали штани та спідниці» на студентській лаві, тому добре розуміємо, як важливо і лекцію від професіонала-практика послухати, і дізнатись те, що не написано в підручниках, і про те, що не завжди знають навіть викладачі. Але попри всі правила безпеки та гігієни, запроваджені компанією ще на початку пандемії, було зрозуміло, що запросити студентів до себе ми не зможемо. Стажування мало з режиму офлайн перемикнутися на режим онлайн. Нині, з урахуванням отриманого досвіду можемо впевнено стверджувати, що віртуальна практика має свої незаперечні переваги.

Як проходило стажування?

У перший день студентів зустрічала Інна Очеретна, Генеральний директор компанії. Вона поділилась своїми спогадами про студентство, розповіла як прийшла в логістику, проінформувала про діяльність компанії, пріоритети та плани. Інна Очеретна охоче відповіла на запитання студентів. А згодом до справи приєднались керівники операційних підрозділів. Саме вони надалі з дня в день зустрічались зі студентами.

Кожен відділ делегував спікера, який цікаво та доступно розповідав майбутнім спеціалістам про специфіку логістичної роботи. Однак, прочитати лекцію не достатньо. Була поставлена задача залучити студентів до обговорення, до діалогу, аби закріпити отримані знання.

Лектори підійшли до своїх обов’язків відповідально. Вони підготували різного роду завдання, наприклад: скласти заявку на перевезення; спробувати розташувати вантаж в авто, не порушуючи товарного сусідства; дати відповідь клієнту у разі затримки доставки вантажу, провести міні розслідування, розібравши увесь ланцюг доставки. Додатково пропонувалось  потренуватись вгамовувати власні емоції, з’ясувати, як працювати з думкою громадськості в соціальних мережах та як правильно і коректно скласти своє перше резюме.

Щодня професіонали-логісти зустрічались зі студентами та висвітлювали такі теми:

  • міжнародні перевезення: збірні та комплектні вантажі;
  • фреш логістика: складування та доставка;
  • перевезення по території України: особливості консолідації та перевезень збірних вантажів.

Але коли йдеться про зберігання, комплектування та пакування вантажу, то тут розповідати мало – це треба бачити. Тому спеціалісти зі складської логістики демонстрували завчасно підготовлені відеосюжети, коментуючи при цьому складські процеси. І результат отримали чудовий! Особливо важливим було те,  що студенти отримали інформацію про автоматизовану систему складського обліку і її переваги для клієнтів.

На додачу до операційних тем також були висвітлені особливості роботи PR, IT та HR в окремо взятій логістичній компанії. Загалом стажування в «Рабен Україна» – це понад 20 годин спілкування. Цікаві запитання та відповіді, практичні кейси та професійні поради. Плюс позитивні емоції та задоволені учасники процесу: студенти, викладачі та спікери компанії.

Що говорять студенти та викладачі про стажування?

Під час завершальної зустрічі студенти поділились своїми враженнями, отриманими за два насичені і продуктивні тижні стажування. Ми і досі бачимо їх відгуки у соціальних мережах. Ось деякі з них.

«Запитайте мене про компанію моєї мрії і я відповім вам – це «Рабен Україна». Зовсім недавно завершилося моє стажування з провідними фахівцями Raben, і я сама собі заздрю. Море необхідної практичної інформації, інтерактивні заняття, знайомство з унікальним корпоративним soft’ом і багато іншого. А головне – все це під патронажем реальних чинних спеців і топ-менеджменту топ-компанії! «Рабен Україна», спасибі вам! Ви справжня сім’я! Ви дійсно People With Drive!», – ділиться враженнями Дарина Тугай, студентка третього курсу Національного транспортного університету.

«Закінчив стажування в «Рабен Україна». Це було щось! 10 з 10. Кожен викладач – керівник відділу, дуже відкрито і старанно ділився з нами секретами процесів і технологій, про які більше ніде не дізнатися!» – додає Сергій Сизов, студент третього курсу Національного транспортного університету.

Не приховують свого захоплення і викладачі та куратор практики.

«Майбутнє формується вже сьогодні. Колишні студенти – сьогодні вже досвідчені фахівці провідних підприємств транспортної галузі, а нинішні – основа для закладення фундаменту на перспективу. І вкрай важливим є формування у молоді професійних навичок ще під час навчання. Але бути корисним – замало, важливо бути прикладом для наслідування. Таким прикладом для студентів Національного транспортного університету стала компанія «Рабен Україна». Команда неперевершених фахівців компанії на два тижні стажування стала для наших студентів педагогами, наставниками та друзями, що ділилися своєю майстерністю та професійними навичками. Кожне заняття – це калейдоскоп насиченого контенту, позитивної мотивації, беззаперечної любові до справи та дружнього ставлення до допитливої молоді.

Щиро вдячні дружній родині «Рабен Україна» за можливість долучитися до заходу та отримати безцінний досвід для майбутніх фахівців транспортної галузі. Бажаємо успіхів, натхнення на нові звершення та наснаги у професійній діяльності», – коментує Наталія Лужанська, куратор практики, старший викладач Національного транспортного університету.

Переваги онлайн стажування

Окремо про переваги стажування в режимі онлайн. На наш погляд, такими є:

  • Залучення ширшого кола студентів;
  • Презентація повного спектра послуг, що надаються компанією;
  • Проходження практики у відділах, що відповідають за різні напрямки логістики;
  • Розвиток компетенцій співробітників компанії;
  • Підтримання позитивного іміджу компанії як роботодавця.

Ми переконані, що в процесі контактів зі студентами та викладачами НТУ компанія досягла початкової мети – на практиці ознайомити майбутніх спеціалістів з логістикою як сферою людської діяльності.

Без сумніву логістика – цікава і багатогранна спеціальність. Це професія не лише про «палети та колеса», а й про комунікацію та взаємодію між людьми.

Тож щиро бажаємо студентам знайти себе в улюбленій професії! Будемо раді прийняти молодих логістів до нашої команди People With Drive!

Більше про діяльність “Рабен Україна” на сторінці у Facebook.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також