Поза трудоголіка: як піклуватися про себе за сидячої роботи

Мабуть, всі чули про шкоду сидячої роботи. З приходом у наше життя дистанційного формату роботи ця проблема загострилася ще більше. Адже за таких умов ви часто працюєте довше, ніж в офісі, не маєте спеціально обладнаного місця та не витрачаєте енергію на дорогу до офісу, а обмежуєтеся лише шляхом з ліжка до холодильника. Вчені стривожені і вже змоделювали не дуже приємну картинку нашого майбутнього: зайва вага, червоні очі, проблеми з опорно-руховим апаратом. Зібрали поради для вашого здоров’я, щоб прогнози вчених не справдилися.

Постійний рух

Дослідження показали, що найбільше спина страждає через одну позу, яку працівник не змінює протягом тривалого періоду. Для кожного ця шкідлива поза своя, але єдине, що їх об’єднує – це час, протягом якого тіло не рухається. Тож навіть незначні зміни положення тіла можуть покращити становище. Вам варто лише схрестити ноги, а потім їх випрямити або посунутись на край стільця, а потім до спинки (так само можна і з боку в бік). Такі прості рухи не дають вашим м’язам заклякнути в одному стані й позитивно впливають на самопочуття.

Вставати і ще раз вставати

Перебування у стані сидячи протягом тривалого часу не лише погано вливає на ваш опорно-руховий апарат, а й погіршує кровопостачання мозку – це призводить до зниження когнітивних здібностей, а значить і до зменшення ефективності вашої роботи. Тож лікарі радять робити перерви кожних 20 хвилин. Саме цей проміжок часу дозволяє зробити сидіння безпечним. Намагайтеся після 20 хвилин сидіння встати та пройтися офісом, підійти до колеги, піти помити руки, набрати стакан води – будь-що. Якщо у вас дуже багато термінової роботи і навіть прогулянка до вбиральні може їй нашкодити – спробуйте працювати стоячи.

Фізичні вправи

Найкраще відновитися після восьмигодинного робочого дня вашій спині допоможе спорт. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує 150 хвилин на тиждень приділяти фізичним навантаженням. Американські вчені дійшли висновку, що хоча б 30-хвилинні тренування 2-3 рази на тиждень можуть покращити ваше самопочуття. Фізіотерапевти радять включити до своїх тренувань йогу та пілатес. Адже вони допомагають розвивати та підтримувати гнучкість.

Якщо вам у тісному графіку важко викроїти на заняття хоча б 30 хвилин, то радимо влаштовувати невеликі перерви для руханки під час роботи. Декілька разів протягом робочого дня розімніть спину, ноги, руки та шию – так ви допоможете собі збадьоритися, а тіло отримає приплив енергії. У вільний від роботи час намагайтеся більше ходити пішки – такі прогулянки не потребують надмірних зусиль, проте несуть велику користь. Також для кращої роботи м’язів та суглобів потрібно пити багато рідини. Тож не забувайте про воду під час занять, в офісі чи дорогою додому.

Поради для дистанційних працівників

Для тих, хто продовжує працювати з дому окремо хочемо відзначити важливість вибору місця роботи для здоров’я вашої спини. Ідеально, якщо у вас є спеціально обладнаний кабінет, але якщо немає, ви повинні знати про недоліки найпопулярніших місць роботи вдома.

Обідній стіл – це, мабуть, найпоширеніше місце роботи вдома. У нього є певні переваги: ви дивитесь на екран ноутбука рівно і не надто близько, ніби в офісі, до того ж ваша спина не скручується у букву «С» під час роботи. Єдиний мінус – кухонні стільці. Вони відрізняються від офісних, тож тіло швидше втомлюється. Отже, працюючи за обіднім столом, вам варто частіше вставати та розминатися.

Підлога. Працюючи на підлозі, ви не даєте можливості власній спині розрівнятися. Тож це місце роботи варто використовувати лише, коли вирішили ненадовго змінити обстановку та краще буде поставити ноутбук на стілець, щоб спина залишалася рівною.

Диван та ліжко найменше підходять для роботи. Напівсидячи або напівлежачи ваше тіло страждає найбільше, а м’яка поверхня підкидає хмизу в багаття. Якщо довго працювати в одній позі на ліжку або дивані, то можна заробити защемлення нервів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також