Реальні та онлайн відносини – величезний простір для вияву емоцій: приємних та не зовсім. Розібравшись з гостингом, та визначивши його «антидот», ми продовжуємо моніторити інші тренди сучасного спілкування.

Орбітинг

Неочікуване повернення блудного гостера або мостера, з причин, які розуміють тільки вищезгадані. Лайком під вашим постом або фото, навіть давнім, стандартним привітанням зі святом, він означить нову появу у вашому житті. Звісно, ви відчуєте цілий спектр емоцій, але марно: вашу спробу вступити у прямий контакт орбітер категорично проігнорує. Буде тримати вас на орбіті, аби бентежити нерви та використати вас у потрібний для нього момент.

Що робити?

Такого ставлення беззаперечно ніхто не заслуговує. Постійно пам’ятайте, як ця людина поставилась до вас у минулому і за яких обставин зникла з радарів. Найпростіший та найлегший спосіб – відправити орбітера до чорного списку: забанити на всіх платформах і стати вільним від токсичної одиниці. Не маючи доступу до жодного вашого профілю, орбітер зрозуміє, що більше над вами не владний.

Синглизм

Це нескінченні нагадування від суспільства (в особі близьких, родичів та зацікавлених злорадників) одинакам про їхню безпорадність у спробах знайти другу половинку. При цьому думка самого одинака нікого не цікавить (а може його все влаштовує?).

«Їй вже 25, а досі не заміжня (чи йому 25, а ніяк не одружиться), щось тут не так». Нагадаємо, встидаємо, зіпсуємо настрій. Дуже поширене явище нашого часу.

Що робити?

Ставитись спокійно. За можливості уникати синглистів. Якщо не вдалося, і вас зловили, відповідати коротко, чемно та культурно: «Все буде добре». Або вдати з себе глухого та незрячого: «Хто тут?».

Гетсбінг

Розміщення постів або фото та відео у мережах, з однією ціллю – викликати емоції у людини, яка цікавить. «Ось мої фоточки з відпочинку, нехай побачить Х, як чудово я проводжу час, нехай заздрить!». Водночас матеріал може бути провокаційним або зачіпати загальні інтереси гетсбера та людини, для якої уся ця постанова.

Що робити?

Гетсбінг вважається найбільш нешкідливим трендом у відносинах. Тож нехай постять та радіють. Заздрити не будемо.

Хайпинг

Типова поведінка нарцисів – спілкується з вами, співає оди вашій дружбі та відносинам, планує спільні заходи…  Ви раді проводити час з такою чудовою людиною, це ж так весело! Насправді – це усвідомлена маніпуляція: ваше захоплення реальний допінг для хайпера, він живиться ним, підвищуючи власну самооцінку. Потім ви бачите, як ця комунікабельна особистість будує мости до іншої жертви (ви ж уже виконали свою місію).

Що робити?

Коли після обіцянок на словах настає час дій, «такий класний» хайпер зливається. А ви залишаєтесь з неприємним почуттям, що вас використали. Тому частіше звіряйте слова хайпера з його діями, вмикайте критичне мислення, тестуйте реальність та прислухайтесь до власної інтуїції.

Бредкрампинг

(англ. breadcrumbmg – хлібні крихти)

Відносини, побудовані на помилкових сподіваннях. Вас тримають на лаві запасних. Підтримують вашу зацікавленість короткими коментами та чисельними лайками. Все для того, аби задовольнити власне его. На більш емпатичні стосунки «власник хлібних крихт» не збирається витрачати енергію. Від такої людини не сподівайтесь на дружбу, підтримку та допомогу.

Що робити?

Не підбирайте «хлібні крихти» – не сприймайте серйозно факт, що хтось лайкає ваші фото та роздає захоплені коменти. Не будемо паливом для самооцінки не дуже близької людини, яка грає в одні ворота.

Як висновок, можемо сказати: не обов’язково бути гуру нових термінів, достатньо розуміти принципи відносин, щоб мінімізувати помилки. Будемо спілкуватись з надійними, перевіреними людьми, переживаючи багато різних емоцій. І ставитись спокійно до байдужих, які бачать у спілкуванні тільки зиск для власного его.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії