Три нестандартних формати резюме, які вразять рекрутера

Друковане резюме у Wordі – вже буденна річ на ринку праці. У 2021, коли змінюються звичні підходи у бізнес-процесах, пошуку роботи та житті в цілому, потрібно шукати нестандартні рішення. Якщо ви дійсно хочете бути поміченими серед сотні резюме у чорно-білому стилі звичного документа, починайте креативити. Щоб було легше віднайти саме той незвичний формат, зібрали для вас добірку таких резюме.

Резюме у Tik Tok

Так, Tik Tok перестав бути лише соцмережею для зумерів, тепер тут можна створити резюме. Окрім того, що платформа відкрила таку можливість для всіх охочих, у компанії ще й уклали угоду з декількома фірмами, які зобов’язалися взяти на роботу кандидатів, що викладуть свої резюме у Tik Tok.

У короткому відео пошукачі можуть показати свої навички, а у додатку прикріпити звичний текстовий формат, щоб нічого не загубилося. Знайти резюме та надихнутися можна за хештегом #TikTokResumes або на сайті. Найбільше такий креативний спосіб самопрезентації підійде для творчих професій, де можна продемонструвати свої вміння на короткому відео. Проте представникам інших спеціальностей не потрібно відразу відкидати його – адже завжди можна подивитися на свій фах під іншим кутом.

Відеорезюме

Цей формат резюме не новий, проте досі залишається популярним. Адже відеорезюме дає широкий простір для творчості. У порівнянні з резюме у Tik Tok має декілька переваг: не настільки обмежений час для самопрезентації (ідеальне відеорезюме – 2 хвилини) та ширше коло спеціальностей, яким підходить такий формат. Для рекрутера відеорезюме дає змогу найкраще переконатися у комунікативних навичках кандидата, а пошукачі можуть проявити себе у всій красі та перекрити гарною презентацією недостатній досвід чи навички.

Створення відеорезюме займає багато часу та потребує дещо більше, ніж просто розповідь про свій досвід. Такий формат резюме не може бути узагальненим для всіх вакансій, на які ви відгукуєтеся. Під час його створення ретельно ознайомтеся із вимогами роботодавця, уявіть, яким має бути ідеальний кандидат на цю вакансію і тоді продумуйте сценарій для свого ролика. Окремо зверніть увагу на те, щоб не виглядати ніяково перед камерою – потренуйтеся заздалегідь, а під час запису уявіть, що перед вами друг, якому ви впевненим голосом розповідаєте про себе.

Соцмережі

Чудовим майданчиком для резюме можуть стати соцмережі. Тут немає особливих рекомендацій до стилю письма, манери подачі чи використання додаткових можливостей. До того ж на своїй сторінці у соцмережі ви можете створити унікальне резюме для багатьох вакансій одразу. Під час складання презентації себе як пошукача у соцмережах обов’язково потрібно розповісти про себе та свій досвід, бажану посаду та робочий графік і залишити лінк на портфоліо (якщо це необхідно для вашої спеціалізації). Також відразу можна зазначити пропозиції, з якими вас не турбувати. Для більшого охоплення, щоб резюме таки натрапило на очі потенційному керівнику, – додайте фото, геолокацію та попросіть друзів поділитися вашим дописом на їх сторінках.

Важливо також обрати правильну соцмережу – в Україні більше шансів зустріти роботодавця у Facebook та LinkedIn. Для специфічних професій, наприклад, сторіз-мейкер або таргетолог, підходить і Instagram.

Текстовий формат

Якщо хочете скреативити, а далі текстового формату змоги зайти немає – шанси вразити роботодавця не втрачені. Спробуйте використати нестандартну верстку, додайте колір, змініть шрифти – але тут важливо не переборщити, щоб резюме не було схоже на дитячий малюнок.

Якщо ж ваша професія не передбачає жодного відступу від усталених правил, то проявити особистість та зацікавити рекрутера завжди можна у супровідному листі. Тож у гонитві за трендовими форматами резюме не забувайте про вдосконалення власних навичок та підготовку до інших важливих етапів працевлаштування, які вам доведеться пройти.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також