Три питання, які потрібно поставити HR-менеджеру до співбесіди

Телефонна розмова з рекрутером – етап працевлаштування, який багато пошукачів недооцінюють. Але саме під час першого спілкування HR-менеджер дізнається важливі деталі про кандидата, з яких складається його враження та майбутній діалог. Пошукачам також потрібно використати цю розмову з користю, щоб відразу відкинути нецікаву пропозицію, викрити нечесного роботодавця, а головне – зберегти свій час та нерви. Назвемо найважливіші запитання, які потрібно поставити рекрутеру ще до співбесіди, щоб надалі прийняти правильне рішення.

До розмови з HR-фахівцем ви повинні бути готовим. Тому після того, як відгукнулися на вакансію, подумайте над питаннями стосовно неї. Їх не повинно бути занадто багато (оптимально 2-3), але вони повинні бути для вас ключовими та принциповими під час прийняття рішення стосовно роботи. Інші питання, які важливі, але не несуть доленосного характеру, ви зможете задати вже під час інтерв’ю. Зазначимо, що не варто відразу запитувати про найближчий корпоратив. Це справить враження про вас як про легковажного та незацікавленого кандидата.

Домовляючись з рекрутером про співбесіду, не соромтеся сказати: «Так, мені цікава ваша пропозиція. Але я хотів би прояснити деякі моменти до інтерв’ю. У вас знайдеться декілька хвилин?». Скоріш за все ейчар із задоволенням відповість на ваші запитання. Якщо, за його словами, вільної хвилинки він не має, то постарайтеся домовитися про зручний час для вас обох. Якщо і тут отримаєте негативну відповідь, то це має вас насторожити.

Які обов’язки на мене очікують на запропонованій посаді?

Це перше питання, яке потрібно поставити рекрутеру, але лише за умови, якщо він сам не розповів вам про функціонал або у вакансії обов’язки не були ретельно описані. Якщо не хочете розчаруватися під час співбесіди та картати себе, навіщо погодилися на зустріч з роботодавцем, то краще уточнити все заздалегідь. Здебільшого, коротка розповідь HR-менеджера про ваші майбутні обов’язки дає зрозуміти: «ваша» це робота чи ні. Коли вакансія детально описана, а рекрутер ще й все вам доступно розказав, можна уточнити деталі. Наприклад, запитати: «Як помічник керівника я повинен бути працювати лише в офісі чи супроводжувати його на ділові зустрічі та у відрядженнях?» або «Яку саме бухгалтерську роботу я виконуватиму на своїй посаді?» тощо.

Які умови роботи?

Далі поцікавтеся у HR-менеджера умовами роботи у компанії. Але запитуйте лише те, що є для вас принциповим, а не просто цікаво. Наприклад, якщо ви навчаєтеся і шукаєте роботу з гнучким графіком, то важливо, щоб уявлення рекрутера про нього збігалося з тим, що потрібно вам. Адже часто компанії, котрі прописують у вакансіях гнучкий графік, насправді лише дають можливість обрати: виходити на роботу о 8:00 чи о 10:00. Також поцікавтеся про тривалість випробувального терміну, як будуть оформлені ваші трудові відносини та які соціальні гарантії надає компанія. Не забудьте уточнити місце розташування офісу, особливо це стосується мегаполісів. Адже мало хто захоче, навіть, заради дуже гарної роботи, проводити півдня у дорозі.

Яку фінансову винагороду пропонує компанія?

На останок запитайте рекрутера, яку заробітну плату вам можуть запропонувати. Не дивуйтеся, якщо ви не отримаєте конкретної відповіді, адже у багатьох компаніях заведено обговорювати зарплатню з успішним кандидатом на кінцевих етапах співбесіди. Але все ж постарайтеся з’ясувати межі коливань у фінансовому питанні, щоб не довелося даремно проходити декілька етапів співбесіди, виконувати тестові завдання та витрачати свій дорогоцінний час, якщо в кінці вам запропонують занадто маленьку зарплатню.

Поставлені HR-фахівцю запитання лише підкреслять вашу зацікавленість, старанність та серйозний підхід до будь-якої справи. Якщо відповіді рекрутера вас влаштували, то починайте готуватися до співбесіди. Коли розмова залишила не дуже приємне враження, то ретельно все обміркуйте і, прийнявши рішення відмовитися від пропозиції, не забудьте повідомити про це роботодавця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також