Співбесіда здебільшого є переламним етапом під час пошуку роботи. Від того, як вона пройде залежить майбутнє: отримаєте ви бажану посаду чи продовжите свої пошуки. Але очікування відповіді від роботодавця настільки нестерпне, що важко не зійти з розуму. Відкриємо секрет: про результат співбесіди можна дізнатися під час неї, для цього лише варто бути уважнішим. Розповідаємо, на що звернути увагу, щоб вгадати відповідь роботодавця після співбесіди.

Тривалість інтерв’ю

Якщо ваша співбесіда не закінчується передчасно, а навпаки триває довше запланованого часу – це гарний знак. Під час інтерв’ю рекрутер намагається дізнатися більше деталей, ставить вам уточнювальні запитання, цікавиться, як би ви вийшли із ситуації, яка нещодавно сталася в компанії. Якщо після розмови вам ще й пропонують провести екскурсію офісом або знайомлять з майбутніми колегами – можна вважати робота у вас у кишені.

Тон розмови

Важливо не лише те, що говорить вам потенційний роботодавець, а й те, як він це говорить. Наприклад, якщо вся розмова так і проходить у діловому-нейтральному стилі, ви не відчуваєте легкості, то швидше за все підкорити HR-a чи керівника не вдалося. Якщо приблизно через хвилин 10-15 співбесіда стала схожа на розмову двох давніх знайомих, ви жартуєте, посміхаєтеся, відчуваєте себе вільно та невимушено, значить потенційному роботодавцю до вподоби не лише ваші навички і досягнення, а й особистість. А це говорить про ймовірність позитивного рішення стосовно вашої кандидатури.

Мова жестів

Також потрібно звернути увагу на мову жестів та тіла, адже вона ніколи не бреше. Навіть за стриманої корпоративної культури, яка не підтримує товариських відносин, жести покажуть приязність від рекрутера. Якщо інтерв’юер щиро посміхається вам, тримає зоровий контакт, нахиляється до вас корпусом, значить все йде добре. Якщо співрозмовник відхилився на спинку крісла, поглядає на годинник, а під час посмішки біля очей не з’являються невеликі зморшки, – потрібно виправляти ситуацію.

Погляд на перспективу

Про майбутнє позитивне рішення також може свідчити цікавість до ваших планів: коли зможете приступити до роботи, чи розглядаєте зараз ще якісь пропозиції або відвідуєте співбесіди. Це означає, що роботодавець хоче дізнатися, наскільки великі шанси у нього зробити вас своїм співробітником. Також сюди належать обговорення стосовно остаточної заробітної плати, особливості графіка та інших умов роботи.

Можливості посади

Окремо варто звернути увагу на розповідь роботодавця про перспективи росту вакантної посади, про те, як ваші досягнення зможуть допомогти реалізувати завдання, що стоять перед компанією. Вам також можуть у деталях розповісти про нюанси нарахування заробітної плати чи нематеріальні компенсації. Це свідчить про зацікавленість рекрутера вашим досвідом, професійними навичками та вміннями, й він ототожнює вас з працівником на цій посаді, з яким можна поділитися навіть інформацією, не доступною широкому загалу.

Переконання

Якщо співбесіда від запитання «Чому ми повинні взяти саме вас?» плавно перейшла у «Чому ви повинні працювати саме у нас», значить ваша кандидатура точно зацікавила роботодавця. Рекрутер намагається якнайкраще презентувати компанію (посаду) та переваги роботи в ній тільки успішним кандидатам, адже витрачати свій час на абикого він не стане.

Рекомендації

Коли діло доходить до запитання: «Хто може надати вам рекомендації?», то ваша кандидатура вже майже отримала пропозицію про роботу. Адже, зазвичай, роботодавці не просять рекомендацій для тих, хто їх не цікавить, і починають розмову про рекомендаційний лист лише, коли розуміють, що ви підходите на вакантну посаду.

Висловлення симпатії

Трапляється і так, що під завершення співбесіди ви вже ніби відчуваєте себе співробітником цієї компанії: вам можуть відкрито говорити про симпатію, можуть лише сказати, коли повернуться з фідбеком, і натякнути, щоб ви залишалися на зв’язку, а можуть настільки детально розповісти про роботу, наче вас уже збираються оформляти. Якщо ви сподобалися роботодавцю, вас ніколи не відпустять зі співбесіди без розуміння того, що буде далі.

Як би не закінчилася ваша співбесіда, пам’ятайте, що остаточна відповідь може змінитися. Тому краще почекати фідбек, щоб точно знати подальший план дій.