Більшість сучасних компаній розуміють необхідність інвестування у розвиток і навчання своїх працівників, а також намагаються створити для них максимально комфортні умови праці. Це логічно, адже задоволений співробітник – ефективний співробітник. Але далеко не всі роботодавці готові вкладати ресурси у дозвілля, розвиток або здоров’я команди. А буває й таке, що бонуси, які компанія надає співробітникам, для них просто неактуальні.

Чи можливо дослухатися до кожного співробітника, особливо в умовах віддаленого формату роботи? Відповідь на це питання є у фінтех-компанії Moneyveo – лідера небанківського споживчого кредитування України.

Про «Кафетерій бенефітів»

У компанії дотримуються гнучкого та інноваційного підходу у всіх процесах, зокрема, мотивації співробітників. Тому в ній діє «Кафетерій бенефітів» – мотиваційна програма, яка надає можливість кожному працівнику обрати той чи інший бенефіт на свій смак.

Таку систему заохочення було запущено на початку вересня минулого року. І вона стала логічним продовженням цінностей та екосистеми EVP (ціннісної пропозиції роботодавця) Moneyveo. Адже в контексті роботи зі співробітниками головне завдання компанії – зробити успішним і задоволеним кожного. Місія «Кафетерію» – підтримувати фізичне та ментальне здоров’я співробітників та сприяти розвитку команди. Останнє, до речі, перегукується із цінностями компанії: Time. Trust. Technology. Одна із них має на увазі важливість знаходити час для професійного навчання та розвитку (Time for development). Що ж, з «Кафетерієм бенефітів» співробітники мають не лише час, але й ресурси для цього.

Як працює «Кафетерій»

Співробітникам пропонують певний перелік бонусів, серед яких кожен може обрати найбільш актуальні, а компанія компенсує витрати на них. Водночас сума компенсації залежить від рівня посади співробітника та збільшується залежно від кар’єрного зростання.

Загалом в рамках програми доступні два напрямки бенефітів:

  1. «Страхування» – придбання медичного страхового полісу коштом компанії.
  2. «Компенсація», до якого відноситься відшкодування витрат співробітників на подорожі, спорт, додаткову освіту, розваги, здоров’я. Наприклад, працівникам, які зацікавлені в отриманні додаткової освіти, компанія компенсує вартість участі у тренінгах, мовних курсах тощо. Ті, хто не уявляє своє життя без подорожей, можуть купити авіаквитки чи квитки на автобус та поїзд, туристичні путівки, тури по Україні або за кордон. Любителі спорту – придбати абонемент у спортзал чи оплатити участь у марафоні. А Moneyveo компенсує ці витрати. Тим, хто закоханий у мистецтво, компанія надає можливість відвідувати театр, кіно, музичні фестивалі, концерти тощо. Саме розваги, спорт, подорожі та цікаве проведення дозвілля входять у перелік речей, які допомагають підтримувати ментальне здоров’я.

Варто зазначити, що наповнення програми постійно розширюється. Наприклад, починаючи з другого кварталу 2021 року Moneyveo також компенсує витрати на купівлю одягу для занять спортом, спортивного інвентарю, книг, підписки у Play Market, App Store тощо. А з третього – купівлю будь-яких трекерів здоров’я, масажерів, розумних годинників, витрати на масаж, SPA, арт-терапію, програм для медитації, послуги нутриціолога тощо.

«Кафетерій бенефітів» – не лише приклад індивідуального підходу компанії до роботи з командою та дієвий інструмент мотивації. Це влучна складова корпоративної системи EVP. В її рамках кожен працівник отримує можливість піклуватися про своє здоров’я та здоров’я своєї родини, ресурси для додаткового професійного розвитку та навчання, кар’єрного росту, компенсації та пільги тощо. А значить – дійсно стає успішнішим та задоволенішим.

Переглянути вакансії Moneyveo