Глобальна цифровізація життя, впровадження цифрових технологій майже у всі сектори державного управління, промисловості, фінансові інституції, в національну безпеку та оборону, в системи забезпечення життєдіяльності людини – це сьогодення України. А ще цікавішим є те, що серед кваліфікацій, які матимуть попит у майбутньому в усіх галузях економіки, де впроваджуються цифрові технології будуть: розробник програмного забезпечення, аналітик Big Data, фахівець із кібербезпеки, розробник інтернет-контенту, аналітик квантового машинного навчання, веб-розробник, 3D-архітектор. За даними Національного агентства кваліфікацій, у найближчі 10 років саме ці професії стануть стратегічно важливими для функціонування державного сектору та розвитку всіх індустрій в Україні.

Захист інформації, кібербезпека державних об’єктів критичної інфраструктури, захист персональних даних, операції з криптовалютами, захист підприємств від кібератак, боротьба з кібершахрайством – всі ці операції неможливі без фахівців з кібербезпеки, які мають великий рівень дисципліни, стресостійкості, аналітичного нестандартного мислення, миттєвості реакції та прийняття рішень.

Саме галузь кібербезпеки може стати важливим професійним трампліном для ветеранів АТО/ООС, які повертаються до цивільного життя та прагнуть і далі захищати простір України, тепер вже кіберпростір з ноутбуком у руках.

Про програму 

CRDF Global (Фонд цивільних досліджень і розвитку) у партнерстві з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» розробили та впроваджують програму професійного розвитку та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники».

Програма допомагає ветеранам опанувати нову професію у галузі кібербезпеки та надає можливості для побудови кар’єри у перспективній та важливій сфері цивільного життя.

Впроваджується програма за стратегічної та фінансової підтримки Управління з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії Державного департаменту США.

https://www.youtube.com/watch?v=57B8aZVEY44

Нові знання

Навчання у форматі 4-місячного інтенсиву проводять найкращі українські та міжнародні фахівці у сфері кібербезпеки. Навчальний курс складається з теоретичних та практичних занять, семінарів та практичних хакатонів, під час яких учасники програми інтенсивно та згуртовано разом працюють над розв’язанням кіберпроблем та пошуками рішень з нейтралізації різних потенційно можливих кіберзагроз та кібератак. Ветерани отримують базові знання мереж, розробки, основ кібербезпеки та криптографії, основні механізми засобів захисту в комп’ютерних мережах, основ тестування на проникнення, загальні засади комп’ютерної криміналістики, принципи аналізу шкідливого програмного забезпечення.

Додатково учасники вивчають основи технічної та IT-англійської мови.

Всі ветерани проходять фінальне тестування, за результатами якого мають можливість отримати безкоштовно свідоцтво державного зразка у сфері кібербезпеки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та міжнародну індустріальну сертифікацію CISCO Academy.

Нові можливості

Всім «кіберзахисникам» надається також менторська та психосоціальна підтримка, спрямована на розвиток емоційного інтелекту, особистісних якостей, необхідних для роботи у галузі кібербезпеки. У межах програми передбачено як групові зайняття так і індивідуальні сесії. Вся менторська підтримка впроваджується за принципом «рівний-рівному» та надає ветеранам можливість спілкування з тими, хто вже пройшли успішно шлях реінтеграції у цивільне життя.

Нова справа

Професійне навчання та розвиток навичок – це лише перший крок на шляху до кар’єри мрії. Другий, не менш важливий крок, – знайти своє найкраще місце роботи з можливістю професійного розвитку та застосовування своїх знань на практиці. Учасники програми проходять спеціальну програму профорієнтації з кар’єрними консультантами, яка допомагає розробити особистий план з пошуку роботи, підготуватися до співбесід та стажування.

В межах програми проводяться зустрічі – знайомства з експертами та професійною кіберспільнотою, HR-фахівцями та майбутніми роботодавцями.

Випускникам надається підтримка з працевлаштування як у державні організації, так і комерційні компанії, професійна підтримка в пошуку роботи від партнера програми – першої онлайн-платформи robota.ua.

Нові кіберзахисники

Програма надає рівні можливості всім ветеранам та ветеранкам віком від 18 років, учасникам бойових дій на сході України, що служили у лавах Збройних сил України, Національної гвардії та добровольчих батальйонах. Участь у програмі «Кіберзахисники» для учасників – безкоштовна, рівень освіти та місце проживання значення не мають.

Щоб стати учасником або учасницею потрібно:

  1. Заповнити онлайн-заявку на офіційному сайті програми.
  2. Пройти базове тестування з комп’ютерної грамотності.
  3. Пройти онлайн-співбесіду з ментором програми.

Щоб отримати безкоштовну сертифікацію важливо:

  1. Активно вчитися та відвідати щонайменше 80% лекцій.
  2. Успішно скласти фінальний тест – щонайменше 60 балів із 100.

Чому варто взяти участь у програмі

«Кіберзахисники» – вибір для тих, кому надважливо й далі розвивати професійні навички, здобуті під час військової служби. Це програма професійного розвитку для тих, хто прагне й надалі захищати Україну і шукає перспективну роботу з високим рівнем соціальної значущості; хто хоче розпочати свій новий професійний шлях у якості адміністратора із мережевої безпеки, фахівця з комп’ютерної криміналістики, аналітика з кібербезпеки, фахівця з тестування безпеки, фахівця з реверс-інжинірингу.

Подати заявку на участь у програмі можна до 15 травня 2021 року.

Навчання першої групи розпочнеться 24 травня 2021 року.

Дізнатися більше про програму, можливості для ветеранів та іншу важливу інформацію можна на офіційному веб-сайті програми: www.cyberdefenders.org.ua.

Автор тексту: Ольга Стрельцова, старший менеджер програми «Кіберзахисники», менеджер групи проєктів CRDF Global.