Від кур’єра до СЕО: три книги, які надихнуть на зростання в бізнесі

Георгій Курбанов, СЕО Svitsoft, AdSaver

Не секрет, що іноді сила художніх образів може виявитися потужнішою, ніж розбір якогось практичного кейса. Така література може дати прекрасний ґрунт для розширення кругозору, розуміння психології і розвитку емпатії.

Мої жанри – це художні романи, в яких я шукаю героїв з дуже складними викликами. Але не умовного Робінзона Крузо, а героя-підприємця. Я маю погоджуватися з його внутрішньою мотивацією, а якщо відчую підступ, то читати далі буде складно. Через це важко сприймаю бізнес-літературу, адже кожен успіх дуже індивідуальний і вигадати універсальний стандартизований рецепт неможливо. Розповім про книги, які вплинули на мене на різних етапах життя і кар’єри.                                                                

“Фінансист”, Теодор Драйзер

Коли я її читав, то ще вчився в університеті і працював кур’єром. Але вже тоді не зациклювався на цьому і відчував, що попереду на мене чекає інше, успішне майбутнє. А коли прочитав “Фінансиста”, то вже точно знав, що стану підприємцем. У якій саме сфері – ще не розумів, але внутрішнє рішення вже назріло. 

Потім, звичайно, були і дві інші книги з циклу “Трилогія бажання” – “Титан” і “Стоїк”. Їх головний герой – Френк Каупервуд – виходець із простої сім’ї, який ще в молодому віці увійшов в коло найбільших фінансових магнатів Пенсільванії. Америка напередодні громадянської війни, біржові реалії, особиста підприємливість героя – все це головні складові романів.

Ця історія про те, як далеко все може зайти. Автор розмірковує про гроші, про їх суть і цінність. У книзі безліч фундаментальних діалогів стосовно цього.

“Сага про Форсайтів”, Джон Голсуорсі

Це неймовірна історія клану людей, яка навчає хіба не основному принципу в набутті капіталу — балансу. Голсуорсі навіть отримав Нобелівську премію з літератури за цей твір. Сім’я і ставлення до грошей, розкіш і помірність – всі аспекти в житті цих персонажів дуже витримані. Рідко коли в українського підприємця зустрічається така ж філософія. У нас прийнято перші зароблені $ 100 000 витратити на дорогу машину. У “Сазі про Форсайтів”, отримавши $ 100 000, ви будете жити на 3% з них, а решту – реінвестувати. Як результат – ці люди мільйонери. А основні їхні витрати припадають на емоційну складову. Їх успіх не випадковий. Вони не створили соцмережу і не стали миттєво заможними; свої капітали вони заробили одночасно, поступово, накопичуючи і реінвестуючи. У їхньому арсеналі переважають консервативні інструменти заробітку, тому вони відчувають себе спокійно та комфортно, і можуть дозволити собі постійно обговорювати різні проблеми, сім’ю, здоров’я чи перепілок, яких вони так люблять їсти.

Реінвестування – це і мій комфорт. Майже все, що я заробляю, вкладаю назад у бізнес. Це допомогло нам у Svitsoft не просісти в період карантину і обійтися без скорочень. Ми з партнером Олександром Вінницьким відмовилися забирати свої дивіденди і зарплати, по максимуму залишаючи гроші в компанії, бо розуміли: коли наші клієнти прийдуть у себе, вони захочуть той самий рівень сервісу, а якщо у нас не буде цих людей і не буде ким цей сервіс забезпечувати, тоді клієнти точно підуть від нас. Як показав час, це рішення було правильним.

“Кіберзлочинець №1”, Нік Білтон

Книга американського журналіста розповідає про творця найбільшого у світі сайту з продажу наркотиків та зброї у даркнеті. Цей чоловік став чи не головною метою для всіх спецслужб США, а сама книга написана на основі його спогадів і щоденника. Читається легко, але напружено, тому що кінець відомий. Росс Ульбрихт – творець сайту Шовковий шлях – став мультимільйонером і навіть збудував часовий графік того, коли він стане мільярдером. Намагався все утримати в своїх руках, пройшов шлях від дрібного наркоторговця до людини, яка управляє великою бізнес-імперією. Протягом книги він дорослішає, масштаби його діяльності багаторазово зростають, відбувається впровадження бізнес-звітності … Як розмежувати своє життя, коли вдень ​​ти хороший простий хлопець, а вночі перетворюєшся на найбільшого наркоторговця у світі?

Цікаво, що родичі, друзі, сусіди і колеги не повірили в написане. “Цей хлопець катається на серфі, дуже привітний та доброзичливий, цього просто не може бути”, – говорили вони. Росс відбуває довічне ув’язнення з 2015-го року.

І все ж герой, хоч і злочинець, – але підприємець, і хочеться дізнатися, як він справляється з кожним новим успіхом. Крім того, у книзі події побудовані навколо теми IT, а це одна зі сфер нашого бізнесу. 

Читаючи, розумієш, що іноді влада та гроші здатні змінити будь-які принципи. Але ніщо з цього не вічне.

Про автора

Георгій Курбанов, СЕО Svitsoft, AdSaver. Має понад 12 років досвіду впровадження комплексних рішень на українському і закордонних ринках у сфері IT-розробки, digital маркетингу і коллтрекінга. Співзасновник компаній Svitsoft і AdSaver, серед клієнтів яких – 90+ забудовників, автодилери, гравці ринку e-commerce та інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також