Відеорезюме: його переваги та правила складання

Останні дані Державної служби статистики свідчать, що рівень безробіття в Україні зріс на 17%. Коли на ринку праці велика конкуренція серед пошукачів, то виникає потреба якось виділитися, щоб підкорити роботодавця. На допомогу креативним кандидатам часто приходить відеорезюме. Але такий вид самопрезентації ще не надто розвинений у нашій країні, тому пошукачі часто роблять багато помилок, які лише шкодять їм. Для потрібного результату необхідно точно знати правила, за якими складається відеорезюме.

Переваги відеорезюме

Відеопрезентація обходить паперовий варіант у декількох аспектах. По-перше, ролик ідеально підходить для кандидатів з невеликим досвідом роботи, але з грандіозним творчим потенціалом. Паперовий формат резюме у такого кандидата скоріш за все не отримає зворотного зв’язку. А от на відео він зможе продемонструвати всі свої навички та природну харизму, які зацікавлять HR-менеджера.

Резюме у форматі відео відразу підвищує ваші шанси отримати роботу з вищою зарплатнею. Якщо ваша робота передбачає перебування у кадрі чи публічні виступи, то відеорезюме – найкращий спосіб запевнити роботодавця у своїй професійній компетенції. Але воно обов’язково повинне відповідати вакансії. Краще не записувати універсальний ролик, а приділити увагу для конкретної пропозиції. Це підкреслить вашу зацікавленість у роботі, креативність та працелюбність.

Відеорезюме розширює коло інформації, яку ви можете надати роботодавцю. Воно не обмежується сухими діловими фразами та друкованим обсягом. У такому форматі у вас з’являється можливість провести репетицію співбесіди та внести творче «я» у ділову презентацію.

Головні правила відеорезюме

  1. Ідеальний час. Ваше відеорезюме не повинно бути занадто довгою розповіддю про своє життя та таланти. Зробіть його своєрідним трейлером співбесіди з вами. Експерти радять змонтувати відео на декілька хвилин (до 5 хвилин).
  2. Проявіть креативність. Відеорезюме повинно повністю розкрити вашу особистість. Тому не соромтеся креативити, вставляти гумористичні ремарки та хвалити свої досягнення. Роботодавця має захопити ваш ролик настільки, щоб він хотів прийняти вас на вакантну посаду і без будь-яких співбесід.
  3. Не повторюйте інформацію з друкованого резюме. Зазвичай кандидат додає відеорезюме до текстового файлу, тому інформація у них не повинна дублюватися. Головною помилкою деяких пошукачів є зачитування в камеру з листочка всього того, що й так побачить рекрутер. У своїй відеопрезентації краще цікаво розказати роботодавцю про свої досягнення та переконати найняти на роботу саме вас. Також не зайвим буде додати про свої захоплення, особливо, якщо вони дотичні до вашої професійної діяльності.
  4. Зацікавте роботодавця на початку. Дослідження показали, що цікавість сюжету люди визначають протягом перших 15-30 секунд перегляду. Далі ми або дивимось відео повністю, або перегортуємо його. Тому вам необхідно зацікавити роботодавця у перших півхвилини відеорезюме. Намагайтеся помістити в цей відрізок таку інформацію, що змусить переглянути ролик до кінця.
  5. Не хвилюйтеся. Зайві переживання здатні провалити співбесіду, з відеорезюме ситуація ще гірша. Якщо ви вже вирішили записати ролик, то повинні випромінювати впевненість. Зніяковілий кандидат на відео справляє враження невпевненого у своїх силах, тому лише відштовхне роботодавця. Отже, якщо ніяк не можете справитися з хвилюванням, то краще відмовтеся від резюме у форматі відео.
  6. Потурбуйтеся про деталі. Для відеопрезентації важливий також ваш зовнішній вигляд та все, що потрапляє в кадр на задньому фоні. Краще знімати ролик в орендованій студії, на робочому місці або на нейтральному фоні без кухонного приладдя, дитячих іграшок тощо. Ваш зовнішній вигляд повинен відповідати стилю компанії, вакантній посаді, тобто на відео ви повинні виглядати так, як прийшли б на співбесіду.
  7. Покажіть відеорезюме близьким. Нехай оцінку вашим діям та словам на ролику дадуть небайдужі друзі чи рідні. Якщо ви соромитеся показувати відеорезюме близьким, то, можливо, і роботодавцю його надсилати не варто? Адже невдале відео – завжди гірше, ніж його відсутність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також