Поєднати непоєднуване: як відпочити під час завалу на роботі

Коли на вас навалюється занадто багато роботи, то важко і голову відірвати від комп’ютера чи стосу паперів. Під час авралу ви забуваєте про нормальний сон, пропускаєте приймання їжі та рідко бачите сонячне світло. Але дослідники в один голос стверджують, що робити перерви під час завалу потрібно і, навіть більше, це дуже корисно для вашої продуктивності.

Вчені дійшли висновку, що надмірна завантаженість роботою виснажує організм. З часом це приводить до виникнення різноманітних захворювань та професійного вигорання. А от близько 40% геніальних ідей навпаки з’являються після того, як мозок відпочив або й взагалі знаходиться у розслабленому стані. Тому, коли ви абстрагуєтеся від роботи навіть на 5-10 хвилин, то повертаєтеся до неї з новими силами і переповненими крутими ідеями. Фахівці радять робити невеличкі перерви кожних 60 хвилин роботи. Отже, знайдіть у собі сили та дозвольте відпочити поки за спиною все палає, а ми розповімо вам як це зробити.

«Наші пальчики писали…»

Згадайте шкільну примітивну зарядку, яка допоможе вам злегка розім’яти закляклі м’язи та дасть відпочинок очам. Якщо у вас сидяча робота, то встаньте з-за столу, пройдіться офісом або навіть вийдіть на вулицю. Якщо у вас робота стояча, то відпочивати, відповідно, потрібно сидячи. Краще буде, якщо ви посидите десь на свіжому повітрі. Якщо ж у вас занадто суворий графік і встати з-за робочого столу можна тільки у конкретно відведений час, то у положенні сидячи розімніть шию, розведіть у різні сторони руки і відведіть від екрану очі.

Для них також можна зробити зарядку. Для цього закрийте очі, проведіть ними вліво, вправо, до верху та до низу, зробіть кругові рухи очима. Далі відкривайте їх та подивіться далеко.

Не пропускайте обід

Як йдеться в одній відомій крилатій фразі: «Війна війною, а обід – за розкладом». Правильна корисна їжа дасть вам заряд енергії, а обід, якомога далі від комп’ютера за приємною розмовою з колегою, допоможе вашому мозку краще відпочити. Намагайтеся під час завалу їсти більше свіжих фруктів, овочів та горіхів. Від важких цукрових закусок краще відмовитися – вони ще більше втомлюють ваш організм. Не варто зловживати кавою, адже вона дає піднесення запалу лише на короткий проміжок часу, а потім ви відчуваєте ще більшу втому, яка супроводжується прискореним серцебиттям.

Пийте воду

Під час надмірної завантаженості роботою не забувайте про воду. Навіть, якщо вас зовсім не мучить спрага, намагайтеся пити воду не рідше, чим щогодини. Пийте воду помалу, невеличкими ковтками – нехай це додасться до ваших хвилин відпочинку. Коли в організмі не порушений водний баланс, він відчуває менше втоми. До того ж рідина заспокоює розум, покращує метаболізм та допомагає освіжитися.

Відкладіть гаджети

Відпочинок за перевіркою стрічки в Instagram – це зовсім не відпочинок для вашого організму. Американські вчені встановили, що найкраще допомагають перезарядитися під час завалу хвилини розслаблення та соціалізації. Тобто спілкування з друзями у месенджерах, замовлення товарів з інтернет-магазинів та, навіть, перегляд відео про котиків ніяк не допомагають вам відпочити та відновити сили.

Відпочивайте вдома

Не беріть роботу додому, а використовуйте вільний час для того, щоб відпочити. Робіть те, що заряджає особисто вас енергією. Прогуляйтеся свіжим повітрям після роботи, прийміть теплу ванну з ароматною піною, відвідайте масажний кабінет тощо. Намагайтеся також не їсти на ніч важку та шкідливу їжу, щоб вранці було легше прокинутися та з’явилася енергія на виконання робочих завдань.

Не забувайте про планування

Допоможе вам справитися із завалом на роботі звичайне планування. Розподіліть робочі завдання за важливістю та відведіть на них потрібний час. Намагайтеся не хапатися за нові завдання, поки не завершите старих. Ну і, звичайно, не забувайте внести у план свій відпочинок. Адже людські ресурси не безмежні і для кращої роботи їм також потрібна підзарядка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також