Відпустка у кілька днів: як відпочити за короткий час

Попереду на нас очікують затяжні святкові вихідні, які перервуться на коротких три робочих дні, і продовжаться далі. У такому режимі комусь важко налаштуватися на відпочинок та змогти не братися за роботу протягом законних вихідних, іншим – навпаки, важко у робочі дні, особливо, коли цей святковий марафон закінчиться. Тож розповідаємо, як відпочити швидко так, щоб потім була енергія для продуктивної роботи.

Чому затяжні вихідні краще звичайної відпустки?

Короткотривалий відпочинок (у 3-4 дні) найкраще підходить для тих, хто не може залишити свої робочі справи не те що на 24 календарних дні законної відпустки, а й на тиждень-два. Якщо протягом відпустки ви раз за разом зазираєте у робочу пошту, займаєтеся не кропіткими завданнями, берете на морське узбережжя ноутбук, то навряд чи вийде відпочити та отримати ту дозу підзарядки, на яку ви розраховували.

Але, щоб такий нетривалий відпочинок зміг принести користь, потрібно дотримуватися важливих правил.

Розпланований час

Намагайтеся всі термінові справи закінчити до початку тривалих вихідних, а не термінові – перенесіть на робочі дні після них. Так у вас буде змога не братися за роботу під час відпочинку. Тут важливо правильно розпланувати свій час. По-перше, це підвищить продуктивність і ви зможете швидше розібратися із завданнями. По-друге, у вихідні ви не ввійдете, мов витиснутий лимон, після роботи ночами, напруженості від того, що нічого не встигаєте і з бажанням лише спати, максимум – дивитися серіал.

Формат відпочинку

Отримати необхідний заряд енергії вам допоможе правильно обраний формат відпочинку. Але тут все залежить від особистих вподобань: комусь  цілком може підійти для відпочинку перекочування з одного дивана на інший, з відвідуванням кухні час від часу. Більшість же офісних працівників (так само як і дистанційних, яким взагалі домашня обстановка вже далека від привабливості) отримують заряд енергії від активного відпочинку: переміщення між містами, піші прогулянки, свіже повітря – не важливо гори чи море. Саме після такого відпочинку сидіти цілий день за комп’ютером стає легше.

Продуманий відпочинок

Якщо ви плануєте подорож в іншу країну чи незнайоме місто на декілька днів, то краще заздалегідь продумати свій відпочинок. Не розплановані дні підходять лише для пляжного відпочинку: погрітися на сонці, покупатися – планувати нічого. А от у разі відпустки у місто, сповнене історичних пам’яток, туристичних мастхевів, краще продумати весь маршрут ще до початку подорожі. Адже часто лише на вибір ресторану може піти близько години, які краще витратити на цікаву пам’ятку.

Правильний режим

Під час відпочинку виникає спокуса відіспатися за всі ранні робочі підйоми, але не піддавайтеся їй. Занадто довгий сон знижує рівень серотоніну, що провокує головний біль та загальну виснаженість. У такому стані точно не захочеться гуляти містом, дивитися на пам’ятки та бути активним. Як результат, відпустка – коту під хвіст: ні відпочинку, ні вражень, ні заряду енергії.

«НІ!» роботі

Це найголовніше правило, без якого вам не вдасться відпочити ні на вихідні, ні у відпустці, ні за яких інших обставин. Якщо ви дійсно хочете отримати користь для своєї продуктивності – не беріть роботу із собою. Наші предки стільки зробили для встановлення 5-денного робочого тижня, з відпустками та лікарняними, що нам повинно бути соромно, коли вмикаємо комп’ютер і займаємося роботою, замість відпочинку.

Чого не можна робити у затяжні вихідні?

Не у кожного є можливість провести Великодні вихідні на морському узбережжі, а з епідеміологічною ситуацією, що склалася, вирушати і до родичів в гості – ризикована витівка. Якщо ви ще не визначилися, як проведете ці вихідні, розповідаємо, чого краще уникати:

  1. Прибирання та інші домашні справи – рутина не дасть відчуття відпочинку.
  2. Постійно знаходитися вдома – звичні турботи та проблеми все одно захоплять вас у домашніх стінах. Якщо не плануєте нікуди їхати, хоча б виходьте з дому вдень: гуляйте парком, посидьте на березі місцевої річки, почитайте книгу на лавці біля під’їзду.
  3. «Сидіти» в гаджетах – вони перевантажують негативною інформацією, а це не те, що треба на відпочинку.
  4. Працювати – повторимо це ще раз для закріплення матеріалу.

Як би ви не вирішили провести ці вихідні, напередодні виходу на роботу підготуйтеся: відпочиньте, оберіть робочий одяг, продумайте, як проведете перший день після відпочинку, і обов’язково ляжте раніше спати. За дотримання всіх правил, вам вдасться отримати максимальну користь навіть від короткого відпочинку.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також