Переконані, ви чули фразу «Будь впевненим у собі та все вийде» і всі начебто з нею погоджуються. Але на практиці зустрічаються провалені співбесіди кандидатами зі значними досягненнями, проте невпевненими в собі, або ж відсутність кар’єрного росту лише через боязнь показати себе керівництву в усій красі. Невпевненість в собі несе шкоду багатьом сферам нашого життя. Зібрали поради, що наблизять вас до досягнення всіх цілей через здобуття впевненості.

Визначте свої страхи

Почнімо з того, щоб дізнатися, що рушить вашу впевненість, чого ви боїтеся. Наприклад, перед співбесідою вас настільки накриває страх відмови, що підкошуються ноги і з голови вилітають всі заготовленні фрази про успіх. Після того, як страх буде визначено, – обдумайте, чи він справжній, чи надуманий, що жахливого може відбутися, якщо дійсно так станеться. Можливо, негативний результат співбесіди буде здаватися не таким страшним і не руйнуватиме впевненість, якщо ви будете мати «план Б»?

Проаналізуйте недоліки

Частіше ви очікуєте від себе більше, ніж очікує від вас навколишній світ. Кожного разу, коли помічаєте хвилювання та руйнацію впевненості в собі, зупиніться та занотуйте думки, які в цей час кружляють у вас в голові. Протягом тижня записуйте негативні формулювання стосовно себе та аналізуйте свій внутрішній діалог. Цей список щоразу зменшуватиметься, коли ви прочитаєте думки з тверезою головою, і з часом їх і зовсім не стане.

Пам’ятайте про сильні сторони

Так само можете виписати і свої перемоги, сильні якості, події, що змусили вас пишатися собою тощо. У час, коли ви зазнаєте поразки або через надмірне хвилювання почуватиметесь невпевнено, важливо нагадати собі про те, що у вас виходить гарно. Так ви отримаєте більше довіри до самого себе та зможете відпустити страх невдачі.

Живіть без самонакруту

Надмірне обдумування майбутніх подій здатне вщент зруйнувати впевненість у собі. Часто це пов’язано з неконтрольованим потоком думок, що обов’язково здобуває негативне забарвлення. Якщо ви будете занадто багато думати, то можете так і не почати діяти й залишитись ні з чим. Детальніше про те, як подолати самонакручування у боротьбі з невпевненістю, можете прочитати тут.

Піклуйтеся про фізичний стан

І для впевненості в собі також важливий здоровий спосіб життя. Адже, якщо ви неправильно харчуєтеся, мало спите, маєте шкідливі звички, не займаєтеся спортом, то навряд чи вдасться продемонструвати навколишнім кращу версію себе. Ми не закликаємо проводити півдня у спортзалі, щоб стати впевненим, але піша прогулянка після роботи, невеличка руханка після пробудження та в перервах між роботою – здатні виробити достатню кількість ендорфінів. Як відомо, задоволеність своїм життям – дорівнює впевненості в собі.

Ставте собі мету

Без мети важко рухатися вперед, а її досягнення кожного разу додає впевненості у власних силах. Не бійтеся ставити грандіозні цілі, навіть, якщо хтось вважає, що у вас не вийде. Можете не звертати увагу на такі коментарі, але вони здатні стати додатковою мотивацією. Адже ми завжди чекаємо від себе більше, ніж розраховує світ.

Не бійтеся помилок

Помилки здатні підвищити рівень вашої невпевненості до небачених висот. Проте провали можуть приносити користь, не даремно успішні люди називають їх пробами, а не помилками. Адже після кожної невдачі можна проаналізувати свої дії, визначити, що було зроблено правильно, а що – ні, чого не врахували тощо, і наступного разу зробити все як слід. Такий досвід дозволяє зустрітися віч-на-віч зі своїми головними страхами і зрозуміти, як діяти, а значить – подолати невпевненість у собі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!