Вимоги пошукачів до компаній: що про це кажуть роботодавці

Кожен ставить до роботи та працедавця певні вимоги і сподівається, що під час працевлаштування вони будуть задоволенні. З огляду на досвід, життєві цілі, вік, місто проживання та багато інших суб’єктивних причин ці вимоги у кожного пошукача різні. Коли вони збігаються з тим, що може запропонувати роботодавець, то можна говорити про початок взаємовигідної співпраці.

Компанії зацікавлені прийняти у команду найкращого професіонала, тому працюють над своїм брендом, досліджують ринок праці, щоб знати потреби пошукачів, та намагаються вдосконалитися. Так, вже вдруге міжнародне дослідження Randstad Employer Brand Research від компанії ANCOR і корпорації Randstad допомагають роботодавцям визначити потреби пошукачів та працювати над своїм брендом.

Чого хочуть пошукачі?

Фінансова платоспроможність роботодавця. Мова йде не про розмір зарплатні, хоча і це не останній критерій. Як показали опитування, приваблива заробітна плата неважлива для 41% українців. Працівники хочуть отримувати фінансову винагороду вчасно та розраховувати на обіцяні премії.

Можливість кар’єрного росту. Українців більше не влаштовує працювати на одному місці понад 5-10 років без перспектив кар’єрного росту. Тепер працівники хочуть розвиватися і хочуть, щоб роботодавець дав їм таку можливість.

Цікава робота. Пошукачі не хочуть займатися монотонною роботою, яка не приносить їм задоволення. Тому саме цікавість роботи вносять до найважливіших умов.

Забезпечення рівних умов праці всім працівникам. Такі вимоги особливо важливі для вчорашніх випускників, які саме виходять на ринок праці. Вони хочуть бачити своїм роботодавцем ту компанію, яка зможе забезпечити рівні умови праці для жінок та чоловіків, іноземців та українців, для молоді та досвідчених спеціалістів.

Технологічне забезпечення. Працівники хочуть бути впевненими, що їх робота буде максимально зручною та спрощеною за допомогою новітніх технологій.

Пільги. Під час вибору роботодавця пошукачі хочуть отримати не лише цікаву роботу з хорошою зарплатнею, а й мати певні бонуси. Серед найпоширеніших: медичне забезпечення, компенсація витрат на мобільний зв’язок чи інтернет, допомога з догляду за дітьми, безкоштовне навчання та, навіть, придбання окулярів.

Бувають також екстравагантні побажання до майбутнього роботодавця, їх навіть можна назвати «райдерними». Проте компанії намагаються обходити стороною таких пошукачів. Тому отримати відпустку в екзотичну країну рахунком компанії вам навряд чи вдасться.

Що думають роботодавці про очікування пошукачів?

Під час трансляції міжнародного дослідження Randstad Employer Brand Research представники українських компаній висловили свою думку стосовно очікувань кандидатів. Так, вони вважають, що незвичні чи завищені вимоги кандидатів – це відносні суб’єктивні твердження.

За словами Лесі Бобик, представниці компанії SoftServe, ще вчора вимога кандидатів працювати віддалено декілька днів на тиждень здавалася роботодавцям незрозумілою та недосяжною, а сьогодні дистанційна робота – це нова реальність.

Існують очікування кандидатів, з якими конкретному роботодавцю не по дорозі. Проте це зовсім не означає, що такий кандидат не зможе знайти компанію, в якій реалізує весь свій потенціал.

Про особливі вимоги пошукачів розповів і Микола Михайлов, СЕО robota.ua:

«Коли ми говоримо про ІТ, то вимоги у людей зазвичай вищі, ніж на інших позиціях. Це відбувається внаслідок високої конкуренції, яка є на цьому ринку. Коли люди змінюють роботу, то їх очікування з точки зору винагородження вищі, ніж в інших секторах. Під час пошуку роботи кандидат очікує плюс 20% до винагородження, яке було на попередньому місці роботи.

Проте ІТ-сектор є досить ліквідним. Попит тут стабільним, він зростає, але з іншого боку, кандидатів в ІТ досить легко «оцифрувати» за технологіями, за досвідом роботи в роках. Тому легко відокремити, де очікування відповідають рівню ринку праці, а де вони завищені чи занижені».

Під час пошуку роботи згідно зі своїми очікуваннями варто пам’ятати, що лише у глибокому діалозі роботодавця та кандидата може народитися взаємовигідний контракт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також