Work hard – play hard: як відпочивати тим, хто зовсім не вміє цього робити

У грудні традиційно шалений робочий темп виснажує, і вже в січні працювати продуктивно не виходить. Гарна новина в тому, що в січні на нас чекають затяжні вихідні, які лише трохи розбавляться робочими буднями. А от погана новина для тих, хто не вміє відпочивати ні в новорічні свята, ні у вихідні, ні у відпустці, – вам відновити сили буде складніше. Не поспішайте засмучуватися, далі зібрали поради, які допоможуть розслабитися навіть найбільш затятим трудоголікам.

Плануйте

Складайте свій список справ на робочий день чи тиждень з цілком реальними оцінками. Не потрібно планувати в один тиждень всі справи, які потрібно закрити перед Новим роком. Після свого довгого списку можете підвести лінію і прописати відпочинок (хай і він стане вашою must have справою). Заплануйте свій релакс і спробуйте «пограти» з роботою в хованки. Відразу вам буде важко відімкнути всі канали зв’язку, а от перевести телефон у безшумний режим і не реагувати на кожне сповіщення – місія реальна.

Не ставте надто високу планку

Організувати нестандартний та грандіозний відпочинок вдається не кожного разу. І тоді замість того, щоб насолоджуватися вихідними, часом з рідними чи просто тишею – ви картаєте себе. Тож краще не ставити собі занадто високу планку на кожні вихідні чи новорічні канікули, а розпланувати відпочинок реально і навіть, якщо ваші плани раптом зруйнуються, застосувати план Б і не псувати собі настрій.

Будьте активними

Зміна виду діяльності – це вже відпочинок. Але тут важливо не завантажити себе ще однією роботою, а змінити, наприклад, розумову працю на фізичну. Потрібно, щоб ця діяльність приносила вам задоволення, адже після виснажливого робочого дня знайдеться тисяча відмовок, щоб не йти у ненависний спортзал. Оберіть для себе танці, боротьбу, або наведіть порядок вдома, якщо всередині вас живе Моніка, яка отримує задоволення від самого процесу прибирання. Головна мета, щоб ви не думали про роботу, чи хоча б не читали робочий чат.

Змінюйте розпорядок дня у вихідні

Якщо у новорічні вихідні ви кожного дня валятиметесь перед телевізором, доїдаючи олів’є, то ні задоволення, ні користі від такого відпочинку не отримаєте. А ще неодмінно захочеться попрацювати вже 2 січня. Тож потурбуйтеся, щоб ваш розпорядок дня змінювався під час вихідних чи відпустки. Сьогодні ви прокинулись пізно і поїхали на новорічну локацію, а потім подивилися фільм для настрою, а завтра заведіть будильник раніше і приділіть час книзі поки всі сплять, погуляйте зимовим парком та виберіться на сімейний сніданок у затишну кав’ярню.

Дозвольте лінощам поглинути вас

З усіма цими активностями можете загнати себе у глухий кут, де вас поглинатимуть докори сумління за те, що ви полежали півгодини. Тому, коли розумієте, що нічого робити зараз не хочеться – дозвольте собі це. Тільки важливо, щоб лінощами не став скролінг соцмереж або комп’ютерні ігри.

Будьте наодинці з самим собою

Робота, навіть на дистанційці, передбачає спілкування з великою кількістю людей, а якщо у вас ще вдома діти, домашні тварини чи ще хтось, хто постійно смикає і чогось потребує, то самому залишитися дуже важко. Проте важливо робити такі розвантажувальні години без людей навколо, щоб почути свої бажання, відновити ресурс та відпочити від усіх. Не забувайте про себе, попросіть близьких залишити вас одного/одну вдома, прогуляйтеся наодинці тощо.

Напередодні вихідних пам’ятайте, що попереду початок нового року і після підбиття підсумків у нього потрібно буде увірватися з усією силою та новою енергією. Тож дайте собі можливість зробити паузу між важким 2021 і невідомим 2022.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також