У житті кожної людини є періоди, коли хочеться бути бездоганною у всьому: товаришувати зі зразковими людьми, постійно підлаштовуючись, догоджати близьким, друзям, аби вони не розчарувались. Загалом, робити так, щоб комусь було комфортно, цікаво з нею. З цим потрібно щось робити, адже подобатись усім неможливо. Розуміючи це, людина розчаровується.

Аби старання були варті зусиль та в гонитві догодити іншим ви не загубились, радимо розпочати з наступних кроків.

Усвідомлюємо становище

Поставте собі низку питань: «Чи відчуваєте гармонію, щастя?», «Чи справді подобається догоджати людям?», «Чи поступаєтесь заради інших своїми інтересами, поглядами?», «Чи знаєте ви, чого дійсно хочете?», «Чи рухаєтесь до своєї мети?». Така розмова із внутрішнім «я» допоможе зрозуміти, чи не веде шлях, на якому зараз перебуваєте, до страждань. Непотрібними є знання про забаганки людей, які вас оточують, їх звички, інтереси.

Важливим є усвідомлення, що бажання сподобатись іншим – безглузде, бо в результаті ви нехтуєте найціннішим – свободою бути справжнім.

Знайомимось із собою

Щоб закріпити попередній крок, рекомендуємо зануритись у внутрішній світ, щоб заново пізнати себе, познайомитись. Можете спробувати зробити це під час медитації або заняття йогою. Головною вимогою є перебування наодинці та цілковита тиша. Подумайте, хто ви насправді, що приваблює, що ні, чи маєте якісь інтереси, окрім тих, які нав’язані іншими, що ви хочете від життя, що робите для цього. Не біда, якщо відразу розібратись не вийде. Робіть це поступово. Виділяйте для самоаналізу 2-3 години на день. Результат вартий витраченого часу.

Позбуваємось залежності від схвалення

Розібравшись у собі, переходьте до практики. Прагнення сподобатись іншим тягне за собою схвалення від людей. Більшість думають, що це – фундамент успіху, щастя, однак – ілюзія. Захоплення, соціальне визнання, похвала близьких лише розпалять бажання зробити так, як комусь буде добре. Але задовольнивши самолюбство, сховавши невпевненість – нічого не вирішите.

Замість того, щоб очікувати на оцінку від інших, хваліть самі себе.

Розпочніть із дрібниць. Приготували сніданок, помили посуд чи прибрали у домі – похваліть себе. Нехай думка інших не буде домінантною та вкрай потрібною. Усім сподобатись нереально, тому можлива не тільки похвала, а й засудження. Не станьте заручником цього.

Говоримо, що думаємо та відчуваємо

Дуже важливий крок. Догоджаючи іншим, ми забуваємо власну думку, почуття. Робимо, говоримо так, як зручно комусь.

Чесність перед собою набагато важливіша, ніж страх розчарувати інших.

Будьте сміливіші! Вчиняйте так, як вважаєте за потрібне ви, а не хтось. Спробуйте спочатку проговорити з рідними деякі моменти: думки, хвилювання, вподобання. Осуд, гнів – останнє, що може виникнути. Далі розмовляйте із колегами, друзями, знайомими та не бійтесь, якщо хтось вас не зрозуміє.

Людей мільярди, позицій також. Кожен буде відстоювати свою думку, вважаючи її правильною. Але ви не маєте догоджати всім навколишнім людям, одягаючи щоразу нову маску, адже можете загубити себе.