Надворі – холодне, темне міжсезоння. Вже не золота осінь – ще не новорічні вогники. Усе навколо поступово втрачає кольори, надворі холоднішає, стає якось тоскно, вогко, нудно. Не дивно, що від цього всього постійно хилить до сну, все більше ваблять пончики та серіали, та й взагалі не хочеться полишати затишне пледикове місце вдома. 

 Все б нічого, проте поряд з цими невинними бажаннями можуть виникати тривога, апатія та роздратування, зниження працездатності, набір надлишкової ваги та зникнення мотивації. Тривале переживання таких емоцій – прямий шлях до осінніх застуд, адже від нашого настрою та харчування залежить імунітет. До всього – у людей, схильних до депресії, може розігратися сезонний афективний стан, який потребуватиме лікування. Ми вирішили зібрати найкращі лайфхаки, щоб вберегти наших читачів від міжсезонних неприємностей.

Проведіть ревізію

Саме так: осінь – пора, коли білочки, їжачки та інші тварини облаштовують собі зручні місцинки для сну та піклуються про зимові запаси. Пропонуємо не пасти задніх! Перед новорічним декором у домівках корисно було б навести порядок: переглянути шафи та відвезти всі непотрібні книги та одяг благодійникам – наприклад у київський благодійний магазин “Ласка”, або аналогічні йому. Як альтернатива – можна запросити друзів та організувати вечір обміну речами. А можна підзаробити трохи грошей та спробувати продати непотрібне в інтернеті. Щоб ви не обрали – лад у домі породить відчуття безпеки та затишку.

На порозі нового року проаналізуйте також енергетичний баланс свого життя. Подумайте, а краще занотуйте, що надає вам сил, а що їх відбирає. Спробуйте реструктурувати свою діяльність таким чином, щоб у вашому графіку завжди було більше приємного та цікавого. Можливо, прийшов час замислитися про нову роботу?

Спорт

Так, без нього нікуди. У часи, коли сонячного світла обмаль, а вогкий, пронизливий вітер не дуже сприяє прогулянкам, у вашому тілі виробляється все менше гормонів щастя. Тож не дивно, що ви стаєте дратівливим та депресивним – адже за наші емоції та настрій відповідають саме вони. Не кажучи вже про те, що у спробах замінити природнє джерело гарного самопочуття, ми починаємо налягати на солоденьке, від чого страждає наша шкіра, фігура, самооцінка тощо. Тож вперед – на пошуки комфортного для вас виду фізичної активності: занять з тренером, плавання, танців, йоги, пілатесу, бігу. Бути у контакті зі своїм тілом – це супер.

Спілкування

Не забувайте про задоволення однієї з наших основних потреб, адже коли під боком черговий серіал або соціальна мережа – час між роботою та… роботою проминає непомітно, а потреба у здоровому, живому спілкуванні з близькими залишається фрустрованою. Тож приготуйте щось гарбузове або імбирне та влаштуйте затишний вечір із друзями вдома. Тим паче, ви вже й поприбирали!

Слідкуйте за харчуванням

Ваш раціон повинен містити жирні сорти риби, кисломолочні продукти, сезонні овочі та фрукти, зелень тощо. 80% імунітету твориться у кишківнику, тож не варто нехтувати його мікрофлорою, яку погіршує рафінований цукор із солодощів. Оскільки ви все одно більше часу проводите вдома – саме час спробувати нові, цікаві та смачні рецепти!

У похмурі дні наше тіло синтезує менше вітаміну D, брак якого викликає апатію та погіршення обміну речовин. Тож якщо ваше харчування цілком здорове, проте ви відчуваєте сезонне погіршення самопочуття – за рекомендацією лікаря можна допомагати своєму організму вітамінними додатками.

Будьте вдячні

Це – поширена психологічна практика, що у більшості практикуючих викликає підвищення рівня задоволеності власним життям. Нашій психіці властиво з часом знецінювати все хороше, що ми маємо, і прагнути більшого. Яким би багатством ми не володіли – з часом ми звикаємо до нього.

З одного боку – це еволюційний механізм, що стимулює нас до розвитку та нових звершень, а з іншого – ми перестаємо цінувати те, що маємо, і від того почуваємося нещасливими. Щоб побороти це явище, корисно практикувати усвідомлену вдячність – ввечері, наприклад, подумки обдумувати все хороше, що сьогодні відбулося та дякувати за це світові. 

Ловіть сонце

Найяскравіше сонце, навіть у похмуру пору, – до 10 ранку. Тож заради вашої психіки радимо знайти час та все ж прогулятися надворі у цей час.

Осінь та зима – це чудовий час, аби накачати омріяні “кубики” пресу, дібратися до запланованих книжок, заглибитися в роботу та навчання – яскраве сонце та соковита зелень за вікном не відволікають і можна зосередитися та увійти в темп. Тож бажаємо вам продуктивності та гарного самопочуття!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!