Як карантин вплинув на працівників та пошукачів: результати опитування

Карантин ввів суттєві обмеження на ринку праці – від режимів роботи до методів співбесід, не кажучи вже про перегрупування робочих місць та вакансій. Аналітики сайту robota.ua провели опитування – а як пересічні українці працюють або шукають роботу під час карантину. Нам відповіли 1 608 респондентів, 23% з яких наразі шукають роботу, а переважна більшість працює. Їхні думки та враження ми й повідомляємо.

Як виявилось, незважаючи на мобільність та діджиталізацію, все ж таки не кожне робоче місце може бути віддаленим. Згідно нашого опитування, трохи менше половини опитаних (47%) мають змогу працювати віддалено. Іншим доводиться якимось чином адаптувати поточну роботу під реалії сьогодення.

 

І хоча не у всіх була змога перейти на віддалену працю, у 72% тих, хто відповів на це питання, респонденти підтвердили, що роботодавець пропонував такий варіант. Можливо, це було вимушене рішення, можливо, поточна ситуація підштовхнула керівництво до розуміння того, що працівники можуть ефективно працювати віддалено. Факт є фактом – 16% роботодавців таку можливість не пропонували, і проти 72% – різниця значуща.

Найбільший острах роботодавців – віддалено працівники не будуть працювати зі 100% ефективністю. Всі ми – люди і здатні відволікатися або займатися в робочий час хатніми клопотами. Але в одному випадку це є просто заміною офісним кава-паузам та ніяк не впливає на терміни та якість виконання завдань. В інших віддалений працівник просто не здатен зібратися та виконує робочі завдання, коли вже загроза покарання неминуча – звісно, з відповідною якістю та порушенням дедлайну.

Але коли ми запитали про це в учасників опитування, виявилось, що важко зосередитися вдома лише 28% респондентів. Будемо відвертими – це власна точка зору працівника, яка може не збігатися з баченням його безпосереднього керівника або колег, які працюють з ним над одним проєктом. 49% вважають себе достатньо самодисциплінованими, аби працювати з тією самою швидкістю та результативністю. А 24% чесно зізналися, що роботи стало менше, тому й працюється легше.

Ті, хто шукають роботу, наразі трохи знизили активність пошукової діяльності. Так, одна з причин – невизначеність стратегічного майбутнього як у самих фахівців, так і у багатьох роботодавців. Ще один фактор – вимушене переструктурування деяких профсфер у зв’язку з карантином та обмеження діяльності. Через те цілком логічно, що 47% пошукачів намагаються працювати на перспективу та надсилати резюме, а інші зробили паузу, аби дізнатися, як саме буде розвиватися поточна ситуація.

Що нас трохи здивувало – респонденти, які відповіли на питання про пошук роботи та вибір процедури співбесіди в більшості своїй ладні погодитися на умови роботодавця. Таких більше половини з тих, хто відповів на питання. Дійсно добре, що відповідей було небагато, тому що проведення дистанційних співбесід зменшує можливість небезпеки – і в цьому питанні потрібна усвідомленість.

Можливо, це пов’язано з тим, що люди опинилися у скрутному стані та шукають будь-якої роботи – судячи з відповідей на питання «Які пропозиції роботи розглядаєте зараз?», на який переважна більшість респондентів відповіли, що їм дуже потрібна робота, тому буде вона дистанційною, чи ні, для них не принципово.

Якщо докладніше описати тих, хто відповідав на питання, то це молодь – 46% опитаних вказали вік 26-34 роки, 28% – обрали вік 35-44, і кожен п’ятий з категорії тих, хто не досяг 25 років. З тих, хто працює, 44% вказали, що працюють в компаніях з кількістю працівників до 50 людей, ще 36% відзначили, що є співробітниками великих компаній, а кожен п’ятий причисляє себе до середнього бізнесу з кількістю робітників 50-150.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також