Як написати резюме, яке продасть вас роботодавцю: приклади та помилки

Перший крок до роботи мрії – це резюме, що вразить HR-менеджера. Найчастіше від написання грамотного та професійного резюме залежить і запрошення на співбесіду, і гарне ставлення до кандидата під час неї, і навіть працевлаштування. Як написати резюме без суттєвих помилок і продати себе роботодавцю? Наші поради допоможуть вам у цьому.

1. Користуйтеся зразками резюме

Зразок резюме – гарний спосіб структурувати інформацію про себе так, щоб роботодавець міг легко знайти усі необхідні дані про вас. Наприклад, ви можете переглянути резюме інших пошукачів на rabota.ua або ж скористатися нашим конструктором резюме. Також пошукайте приклади резюме на інших авторитетних ресурсах, наприклад,  професійних мережах типу Linkedln. Знайдені там поради допоможуть вам скласти резюме правильно.

При цьому пам’ятайте, що ваше резюме має бути адаптоване під конкретного роботодавця. Вибирайте ті приклади, вміння, які користні конкретному роботодавцю. Описуйте ваші вміння для різних компаній по-різному. Все це покаже, що ви серйозно підійшли до написання резюме, хочете працювати саме в цій компанії.

2. Будьте лаконічними

Сотні відгуків на пошті HR-менеджера означають відсутність бажання та часу вивчати прискіпливо усі отримані документи. Пишіть стисло, вкладаючи у першу сторінку найголовніше. Для робітників з досвідом оптимальний розмір резюме – 2 сторінки.

2. Пишіть тільки правду

Великий професійний досвід та вміння вразять майбутнього роботодавця, тому він обов’язково буде розпитувати у вас про них. І якщо ви не готові навести гарні приклади або ж детально розказати, як досягли успіху, то навряд чи зможете потрапити на роботу в ту чи іншу компанію. Тому пишіть в резюме тільки те, що дійсно робили і вмієте робити, адже за кожне слово доведеться відповісти на співбесіді.

3. Розповідайте про власну унікальність

Ідеальний приклад резюме, яке продасть вас конкретному роботодавцю, – це резюме, в якому є перелік ваших досягнень. Виділяйте у окремий блок свої успіхи по кожному місцю роботи. Причому подавайте їх у цифрах та фактах, наприклад, на скільки зріс прибуток завдяки вас, кількість укладених угод, професійні відзнаки (наприклад, накращий сейлз за результатами півріччя).

4. Покажіть, що ви «в темі»

Скласти  професійне резюме вам допоможе професійна мова, діловий стиль та терміни, які характерні для сучасних спеціалістів у вашй галузі. При цьому відмовляйтеся від шаблонів типу «клієнтоорієнтований», «комунікативні здібності», «компанія, де я зможу проявити себе» – так пишуть усі, тому ваше резюме потрапить туди ж, де усі «близнюки» – у сміттєвий кошик. Описуйте себе своїми словами. Також радимо використовувати ті ж терміни, які використовує роботодавець у вакансії – так ви покажете, що добре розумієтеся на тому, чим займаєтеся.

5. Будьте конкретними

Якщо вакансія потребує знання конкретних програм (Excel, Photoshop тощо) на високому рівні, надайте таку інформацію. Якщо ж ви володієте додатковими вміннями та знаннями, які можуть бути корисними в роботі, – розкажіть і про них. Гарні зразки резюме на роботу завжди мають практичну цінність – «проходив курси підвищення кваліфікації/іноземної мови, брав участь у конференціях». Ви маєте показати роботодавцю вашу реальну професійну цінність, а також те, що ви постійно розвиваєтеся професійно.

6. Перевірте грамотність

Найкращий зразок резюме – це відсутність граматичних помилок, різнобарв’я шрифтів та кольорів, різних типів форматування тексту, неофіційного фото. Написання резюме потребує акуратності та єдності стилю у документі.

7. Ставте собі питання

Під час написання резюме постійно задавайте собі питання:«А що в моєму документі унікального та корисного для роботодавця?» Це спрямує ваші думки у потрібному напрямку, змусить шукати те, що дійсно відрізняє вас від інших кандидатів і продасть вас роботодавцю.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також