Залишити всі свої робочі справи в офісі буває набагато важче, ніж здається на перший погляд. За статистикою близько половини працівників продовжують вдома перевіряти робочу пошту. Ви гадаєте, що це дрібниця, але прочитання вхідних листів, їх аналіз та формування відповіді краде забагато вільного часу у вас та ваших близьких. До того ж надмірна зосередженість над роботою приводить до професійного вигорання та проблем у сім’ї, порушення сну та погіршення настрою. Наведемо декілька способів, які допоможуть вам залишити роботу на роботі, а вдома – присвятити час собі або рідним.

Установіть часовий ліміт на робочі справи

Зробіть для себе чіткий графік початку та закінчення роботи, відходу до сну та пробудження. Дайте собі обіцянку закінчити всі справи, пов’язанні з роботою, наприклад, о 20:00, а лягти спати не пізніше 23:00, і намагайтеся її дотримуватися. Щоб не думати про роботу у свій вільний час, не забувайте вимкнути повідомлення пошти на смартфоні. Адже, коли ви чуєте знайомий звук, то мимоволі берете до рук телефон та читаєте лист, а це вже краде дорогоцінні хвилини вільного часу.

Плануйте свій день

Без планування робочого дня не вдасться продуктивно попрацювати. Намагайтеся за 10-15 хвилин до його завершення спланувати, які завдання ви виконаєте завтра. Запишіть все у блокнот, який завжди під рукою, відведіть час на виконання кожного завдання, не забудьте занести туди і свої перерви. Якщо у вас залишилися невиконанні робочі справи – перенесіть їх на наступний день.

Займіть свої руки та голову

Коли ви зайняті улюбленою справою, то часу на обдумування майбутніх переговорів чи конфлікту з колегою не залишається. Тому намагайтеся у позаробочий час займатися тим, від чого отримуєте задоволення та що заряджає вас енергією: для когось це може бути спокійне прочитання книги, для іншого – екстремальне водіння. Головне, щоб у вас жодного разу не виникало бажання зазирнути у робочу пошту.

Не беріть роботу додому

Якщо у вас часто виникають термінові справи, які потрібно виконати «на вчора», то набагато краще залишитися допізна в офісі та завершити все, аніж нести робочий тягар додому. Таким чином ви не будете змішувати офісний та домашній простір і у вас ще залишиться декілька вільних годин, які ви зможете присвятити особистому життю.

Навчіться відмовляти

Для того, щоб встигати виконувати свою роботу, більшості працівникам вистачає відведеного робочого часу. Але часто виникають раптові справи від керівництва або слізні благання колег про допомогу, які змушують вас відмовитися від запланованого вдома та зайнятися роботою. Такі самопожертви не зроблять вас щасливими, а лише покажуть колективу, що ви ніколи не відмовите, навіть, якщо це не у ваших інтересах. Навчіться говорити «ні», якщо розумієте, що запропоноване не приносить вам жодної користі. Таким чином вам буде не лише простіше налагодити work-life баланс, а й життя в цілому.

Спілкуйтеся з друзями поза офісом

Дуже важливо мати у своєму оточенні людей, чиї професії далекі від вашої. Адже розмови з колегами, хоч і поза офісом, завжди стосуються тем, дотичних до робочих. Тому частіше зустрічайтеся з друзями на нейтральній території та обговорюйте все, що спаде на думку, окрім роботи, звісно.

Коли робота вдома

Якщо ви фрілансер або час від часу працюєте віддалено, то важко розмежувати роботу та відпочинок. Границю вам допоможе провести організація чіткого робочого простору: ви повинні працювати лише в одному місці та не забувати про перерви. Також психологи радять для роботи вдома одягатися, наче в офіс, а коли закінчите роботу – змінити діловий образ на улюблену піжаму та за допомогою приглушеного світла та музики налаштуватися на домашній лад.

Керуйте своєю увагою

Врешті-решт, якщо ви ловите себе на думці, що розмірковуєте про роботу під час перегляду фільму, прогулянки з дитиною чи інших моментів, які не підходять для цього, то намагайтеся припинити такі думки. Перемикайте свою увагу свідомо на щось інше – не менш важливе у цей момент. Навіть декілька успішних тренувань допоможуть вам виробити звичку і згодом ви зможете без зусиль скеровувати свою увагу у вільний від роботи напрямок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!