Приймати рішення – справа не з легких. Особливо тоді, коли вони доленосні (приймаються щодо зміни роботи, місця проживання, планування великої покупки тощо) та передбачають кардинальні зміни. У період пошуку правильного рішення важливо не піддатися емоціям і не зробити хибний крок, аби потім не жалкувати, бо у такій справі немає кнопки «Скасувати». Вирішили поділитися з вами чотирма перевіреними методами, які допоможуть прийняти правильне рішення.

Метод «Якщо – то»

Суть методу полягає у створенні умовних кордонів, у рамках яких ви будете діяти. Використання цього методу позбавить від довгих роздумів, вагань, та вантажу побічних проблем.

Цей метод ідеально підходить для вирішення поточних проблем у роботі, колективі, взаєминах з людьми, в особистому житті.

Наприклад, товариш постійно порушує домовленості: не виконує обіцянки, у випадку, коли на нього розраховуєте, він просто ігнорує або взагалі зникає з поля зору. Виникає питання: «Чи варто взагалі на нього розраховувати, або навіть продовжувати відносини?».

Як діяти за методом «Якщо – то» – сказати собі: «Якщо товариш ще раз дозволить таку поведінку, я серйозно з ним порозмовляю. А якщо інцидент повториться, то припиню з ним спілкуватись».

Правило 10/10/10

Такий метод – винахід американської журналістки Сьюзі Велч. Його суть – перш ніж прийняти важливе рішення, потрібно чесно відповісти собі на три питання:

  • Що я думатиму про це через 10 хвилин?
  • Як поставлюся до свого вибору через 10 місяців?
  • Що я скажу про своє рішення через 10 років?

Правило 10/10/10 дозволяє приймати важливі рішення, в яких йдеться про перспективу. Таким чином людина чітко уявляє, що чекає її у майбутньому.

Наприклад, молода родина працює на підприємстві та планує почати власний бізнес. Їй потрібно прийняти рішення та зробити кілька важливих кроків: звільнитися з роботи, отримати кредит, розпочати справу. Але членів родини бентежить тривога та ризик втратити гроші у випадку неприбуткової справи. Перший крок – звільнення з роботи. Через 10 хвилин вони навряд чи встигнуть пошкодувати про прийняте рішення, але будуть пишатися собою за зроблений перший крок. За 10 місяців вони уявлятимуть себе власниками бізнесу, які працюють заради власного блага. За 10 років зроблений вибір не буде мати такого значення. Буде або власний бізнес, або робота в іншому місці.

Матриця Ейзенхауера

Метод прийняття рішень, який допомагає розставити пріоритети під час виконання завдань. Пріоритети розставляються за терміновістю та важливістю. Кожне рішення або дію можна віднести до однієї з чотирьох категорій, і діяти, виходячи з важливості та терміновості:

  1. Терміново та важливо (виконати прямо зараз).
  2. Важливо, але не терміново (запланувати час виконання).
  3. Терміново, але неважливо (комусь делегувати).
  4. Не терміново та не важливо (не виконувати або делегувати).

Відданий фанат

У багатьох людей під час прийняття важливого рішення досить часто виникає питання: «А що про це подумають люди?».

Суть даного методу полягає у тому, аби спиратися на підтримку та орієнтуватися на думку близьких «правильних» людей – своїх відданих фанатів. Людей, яким ви довіряєте, поважаєте, і дії яких вважаєте правильними та розумними. Якщо для вас важлива думка навколишніх, не дивіться на більшість. Запитуйте її тільки у своїх «відданих фанатів» – людей, які вас поважають та підтримують.

Тепер ви озброєні. Використовуючи ці методи зможете легко та швидко приймати різні рішення, уникаючи непотрібних помилок.