Як отримати виплату допомоги по безробіттю?

Війна на території України призвела до закриття роботи багатьох бізнесів та підприємств, масової втрати робочих місць. У зв’язку з цим Кабмін України ухвалив Постанову від 19 березня 2022 року №334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану».

Розбираємось, що це означає та як тепер отримати виплату матеріальної допомоги по безробіттю.

Наразі тилові центри зайнятості переведені у режим посиленої роботи та опрацьовують звернення людей, які перебувають в Україні на територіях бойових дій, тимчасово окупованих і безпечних. Допомога по безробіттю буде отримана після реєстрації у Державній службі зайнятості. Виплати можна одержати через портал / додаток «Дія» або через електронні сервіси служби зайнятості.

Покрокові інструкції процедури реєстрації у ДСЗ

Для тих, хто перебуває на території бойових дій або на тимчасово окупованій території:

  • Здійсніть онлайн-реєстрацію на сайті державних послуг “ДІЯ” або заповніть онлайн заяви про надання/поновлення/призначення:

статусу безробітного
виплати допомоги по безробіттю

  • У разі неможливості заповнити заяви онлайн або з метою отримання документального підтвердження завантажте, роздрукуйте, заповніть та підпишіть ці заяви, сфотографуйте їх та відправте до Державної служби зайнятості. У темі листа, який надсилаєте до ДСЗ, в обов’язковому порядку вкажіть слово «реєстрація» і напишіть прізвище, ім’я, по батькові. Архіви надсилати не потрібно.
  • Отримайте підтвердження та чекайте відповіді від Державної служби зайнятості.

Для тих, хто перебуває на безпечній території в Україні:

  • Здійсніть онлайн-реєстрацію на сайті державних послуг Дія. Або знайдіть на мапі найближчий центр зайнятості, що працює.
  • Підготуйте перелік необхідних документів. Завантажити його можна тут.
  • Зверніться у Центр зайнятості особисто.
  • Співпрацюйте з кар’єрним радником у процесі пошуку роботи.

Держава гарантує отримання виплат по безробіттю. Для областей, де місцеві Центри зайнятості не можуть забезпечити фінансову допомогу, кошти на рахунок заявника будуть перераховуватись Ощадбанком або у вигляді переказу через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER.

Інші рекомендації щодо дій у разі втрати роботи під час війни ви можете переглянути тут.

Віримо в перемогу, позитивні зміни і добробут у рідній Україні! 

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також