Перенести у 2021 неможливо зробити: як пережити традиційний грудневий аврал

Останній місяць у році – пора, коли всі запалюють святкові вогники, і традиційно все «палає» на роботі. Здебільшого працівники діляться на два табори: одні переносять все на період «після свят», інші – намагаються встигнути до опівночі. Експерти підтверджують, що уникнути грудневого авралу не вдасться, тому що всі намагаються встигнути закрити справи у поточному році. Проте можливо зменшити напруження від гасіння всіх пожеж і залишити сили на святкування. Розповідаємо, що для цього потрібно.

Планування

Ми часто говоримо про важливість планування, але в період передноворічних свят воно повинно стати вашим кращим другом. Без правильного планування вам точно не вдасться уникнути накопичення справ «на вчора» і нервовий зрив 31 грудня забезпечено.

Під час планування помилково думати лише про цей рік. Хоч 2020 – важкий, але скоріш за все 2021 наступить і тоді вам також потрібно буде працювати. Тому, складаючи списки справ, не забудьте подумати про перші робочі тижні після свят. Записуйте все, що вам потрібно зробити: і робочі справи, і особисті, і навіть новорічні закупи. Ваш грудень повинен бути максимально розпланованим, щоб не було авралу та паніки.

Важливо також розставляти пріоритети у своїх планах. Наприклад, покупку подарунків ви не можете перенести у 2021, а поїздку за місто – цілком. Те саме стосується і робочих справ – розподіляйте їх за важливістю. Психологи кажуть, що такі списки допомагають краще орієнтуватися в задачах та не витрачати час та енергію на непотрібні справи.

Делегування

Другий помічник у грудні – це делегування. Не соромтеся просити допомоги, коли не встигаєте все самі: делегуйте покупку продуктів до новорічного столу чоловіку, а термінове, але просте робоче завдання – стажисту. Переконання, що тільки ви можете зробити ідеально – помилкове, відходьте від нього і у вас з’явиться новорічний настрій та зникне ненависть до передсвяткової пори. Якщо бачите, що не встигаєте, і немає кому передати завдання, просіть у керівництва чи клієнта відстрочку. Робити це потрібно заздалегідь, тільки так можна зберегти репутацію.

Реальне навантаження

Не беріть зайвих справ тільки тому, що закінчується рік, якщо у вас і так вдосталь роботи. Реально оцінюйте свої можливості. Наприклад, якщо зазвичай ви витрачаєте на виконання подібного робочого завдання 4 години, то не потрібно брати на день 5 таких завдань, а потім жалітися, що проводите безсонні ночі за роботою та нічого не встигаєте. Навчіться говорити «ні», особливо в період великої завантаженості. Адже ніякі списки не допоможуть, коли ви візьмете в роботу стільки завдань, скільки не здатна виконати жодна істота.

Дисципліна

Значна частина робочого часу йде на дружні бесіди з колегами, каву, перекуси, соцмережі. А коли ще працюєте у віддаленому режимі, а поруч постійно є ті, хто щось від вас потребує, або холодильник, що кличе до себе щогодини, – часу на роботу залишається все менше. Тому і маємо накопичення значної кількості справ і дедлайни, що горять яскравіше, ніж гірлянди на ялинці. Застосуйте всі можливі способи, щоб здолати прокрастинацію і максимально присвятіть робочий день саме роботі.

Відпочинок

Здається, що це нереально – відпочити під час авралу на роботі. Але це необхідно для уникнення нервових зривів. Намагайтеся не працювати хоча б 24 години після робочого тижня. Якщо розумієте, що на грані – краще взяти відгул. Протягом цього дня потрібно обов’язково розслабитися: виспатися, побути в тиші, неспішно прогулятися парком. Для декого способом підзарядитися може бути спорт. Головне, щоб один день відпочинку дав вам наснагу на виконання роботи.

Під час підготовки до закінчення року не заганяйте себе в рамки, давайте змогу помилятися, щоб не зіпсувати настрою перед святами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також