Як підготуватися до співбесіди англійською? Практичні поради спеціаліста

Мрієте про роботу в іноземній компанії? Але, на жаль, ваші мовні скіли можуть стати суттєвою перешкодою на шляху до мети. Найчастіше кандидатам важко сформулювати свою думку іноземною мовою та дати розгорнуту відповідь на питання через нестачу необхідного словникового запасу, а також через відсутність належної підготовки. Розглянемо основні кроки, які потрібно здійснити перед співбесідою та питання, які можуть задати на інтерв’ю, та спробуємо знайти найбільш вдалі відповіді на них. Для цього звернемося до Ольги Тарасевич, HR-директора EnglishDom.

Згідно з даними нашої цифрової платформи, 50% студентів обрали Бізнес Англійську в якості основного курсу. Їх основна мета – здобути знання, необхідні в роботі, і одразу ж застосувати їх в своїй країні або під час поїздки за кордон. Тут значний поштовх дає успішна співбесіда. Я завжди раджу готуватися до цієї події завчасно:

Поради щодо підготовки до співбесіди

 • Порада перша – перегляньте своє резюме англійською, порівняйте його з резюме закордонних колег, здобувачів аналогічних посад. Дозвольте собі позичити в них декілька вдалих виразів, але ні в якому разі не копіюйте все підряд. Адаптуйте!
 • Доберіть список дієслів та виразів, які можуть стати в нагоді, коли ви будете відповідати на питання про свої обов’язки та попередній досвід роботи.
 • Загугліть та погляньте на основні питання співбесід, аналогічних вашій. Підготуйте на кожну відповідь план з опорними словами та словосполученнями.
 • Згадайте правила утворення основних часових форм в англійській мові та принципи складання різних типів речень.

Поради щодо проходження співбесіди

 • Доречно використовуйте прикметники, коли будете характеризувати свої навички.
 • Уникайте змішування стилів. Стиль відповіді повинен дотримуватись норм та принципів ділової зустрічі, без недоречного сленга. Треба бути готовим розповісти про свої досягнення та результати, підкріплені цифрами та реальними прикладами вашої ефективності.

Будь-яку співбесіду можна поділити на 4 умовні частини, кожна з якої вирізняється своїм набором питань. Спочатку ви знайомитесь з вашим майбутнім роботодавцем, потім розповідаєте про свій досвід та навички. Далі, скоріш за все, вас спитають про плани на майбутнє та останнє місце роботи. Також можуть задавати кейсові питання на кшталт “Як би ви вчинили, якщо…?”

Тут роботодавці обожнюють використовувати тип речень під назвою Conditional, який бажано б нагадати собі при підготовці. Можуть також розпитувати про приклади вашої поведінки в минулому: “Що ви робили, коли…? Будь ласка, пригадайте конкретну ситуацію і наведіть приклад”.

Я зібрала декілька сталих висловів, які допоможуть вам у підготовці до співбесіди.

Розкажіть про себе. Спробуйте дуже коротко розповісти про освіту та кар’єрні досягнення, не намагайтеся умістити все й одразу. Ось кілька стандартних фраз, які допоможуть побудувати розповідь про себе:

 • I was born in … – Я народився в…
 • I graduated from … in … – я закінчив…
 • I obtained my degree at … – я отримав ступінь в
 • I have worked for … years as a … – я працював роками… як
 • I have worked for such companies as … – я працюв в наступних компаніях…
 • I’m currently studying at … – На даний момент я вчуся …
 • I took a one year course on … – Я брав річний курс по …
 • My major is … – Моя спеціальність …
 • I hope to use / exercise / utilise / apply my expertise – Мені хотілося б застосувати свій практичний досвід
 • I am well acquainted with the duties of … – Я добре знайомий з обов’язками …
 • I’m experienced in … (doing) – У мене дуже великий досвід в …
 • … was one of my greatest accomplishments – … це було одним з моїх найбільших досягнень
 • I feel very comfortable doing this type of work – Я відчуваю себе дуже комфортно, виконуючи цю роботу
 • I feel that I meet your vacancy requirements. – Я думаю, що повністю відповідаю вимогам, зазначеним у вакансії

Розкажіть про свої навички. Ваші сильні та слабкі сторони. Звичайно ж, найкраще перерахувати ті навички, які максимально підходять до обраної вакансії. Але тим не менше набір «розумних» прикметників суттєво допоможе урізноманітнити вашу відповідь та уникнути повторів.

 • I’m an excellent team player – Вмію працювати в команді
 • I’ve got some skills in … – Я можу / маю …
 • … strong problem-solving abilities – добре вирішую проблеми
 • I can take criticism easily and profit from it – Я легко сприймаю критику і витягаю користь з неї
 • I have excellent … skills – У мене відмінні… навички
 • I am considered to be a good problem shooter – Кажуть, що я добре вирішую проблеми
 • I possess good communicative skills – Я володію гарними комунікативними навичками
 • I am an organized and punctual person – Я організована та пунктуальна людина
 • I always plan my time – Я завжди планую свій час
 • I have enough self-confidence to take important decisions quickly – У мене достатньо впевненості в собі, щоб швидко приймати важливі рішення
 • I am attentive to details – Я уважний до деталей
 • I am able to perform the tasks in a short period of time to meet a deadline – Я в змозі виконати завдання за короткий проміжок часу, щоб дотриматись дедлайну
 • The customers’ needs are on a priority basis for me – Потреби клієнтів для мене є пріоритетними
 • Multitasking is my forte – Багатозадачність – моя сильна сторона
 • Problematic situations never scare me – Проблемні ситуації ніколи мене не лякають
 • I am self-motivated and goals-oriented – Я мотивований та орієнтований на виконання цілей
 • My management skills help me not to waste time – Мої навички управління допомагають мені не витрачати час

А ось про слабкі сторони потрібно говорити дуже обережно, по можливості намагаючись згладити гострі кути. Найкраще використовувати пропозиції зі сполучником but (але), щоб мати можливість представити недолік як свого роду плюс.

I can be stubborn and persistent but it really helps me do my work more efficiently – Я можу бути занадто впертим й наполегливим, але це правда допомагає мені працювати ефективніше

Які ваші цілі в роботі? Які у вас плани на майбутнє? Я не знаю ваших цілей та планів на майбутнє, але добре знайома з тим, як довести рекрутерам, що ви цілеспрямовані та мотивовані працювати в цій компанії. Для цього теж використовуйте сталі конструкції.

I want to find a post, which will help me to … – Я хочу знайти посаду, яка допоможе мені…

I’m interested greatly in … – Мене дуже цікавить…

Such a job will give me growth as a specialist – Така робота дасть мені зростання як фахівцю.

Вас також, напевне, запитають щодо того, чому саме ви маєте зайняти цю позицію. Що ж, ви й до цього будете готові.

There are several reasons why I should be hired – Є кілька причин, чому мене потрібно взяти на цю позицію.

I fit for this job perfectly – Я чудово підходжу до цієї роботи.

I am sure I’m the best match for this post – Я впевнений, що я найкраще підійду для цієї позиції.

I am impressed by the quality of your company’s products – Я вражений якістю продукції вашої компанії.

I want your company to be among the leaders and I know how to do this – Я хочу, щоб ваша компанія була серед лідерів, і я знаю, як це зробити.

This job will give me more opportunities to bring a lot of my innovative ideas into life – Ця робота дасть мені більше можливостей втілити в життя багато моїх інноваційних ідей.

Ще одне з питань роботодавця – це ваш очікуваний рівень заробітної платні. Тут раджу не соромитися та озвучувати бажане ще на початку.

I need more information about the job and the future duties to be able to discuss salary – Мені потрібно більше інформації про роботу та майбутні обов’язки, щоб мати можливість обговорювати зарплату.

I am sure that you will propose a fair salary for such a specialist as me – Я впевнений, що ви запропонуєте справедливу зарплату такому спеціалісту, як я.

My salary expectations are in line with my qualification – Мої очікування щодо зарплати відповідають моїй кваліфікації.

Чому ви пішли з попередньої роботи? Найбільша помилка, яку роблять здобувачі на співбесідах – очорняють попереднього роботодавця. Для цього краще підготуйте стандартну відмовку, та знову не забувайте використовувати типово англійські вирази для пояснення своїх думок.

I had no possibility of advancement – Не було ніяких можливостей для розвитку

My company went out of business – Компанія згорнула бізнес

I wanted a job better suited to my skills – Хотілося отримати роботу, більш відповідну моїм навичкам

Готуйтеся до співбесіди за декілька тижнів, у цьому вам можуть допомогти різні онлайн-тренажери, в яких ви можете обрати різні тематики (бізнес, it). До речі, раджу  подивитися фільм The Pursuit of Happyness англійською. Це не тільки надихне вас на вивчення мови, але й задасть правильний настрій для проходження співбесіди.

Якщо у вас не було регулярної розмовної практики, після працевлаштування будьте готові до того, що спочатку вам буде достатньо складно розуміти оточуючих, й самому швидко та зв’язно висловлювати свої думки. Ви відчуватимете стрес та напругу. В цей момент важливо пам’ятати, що вже через 2-3 місяці ви не тільки не відчуватимете складнощів, а й майже почнете думати англійською мовою. Тож нічого не бійтеся і вперед на співбесіду! 🙂

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також