HR-фахівці часто відкидають резюме, навіть не прочитавши ваших досягнень, якщо ви змінювали компанії кожного року, а то й працювали лише декілька місяців на одному місці. Таких працівників рекрутери називають джамперами або літунами і намагаються уникати контактів з ними. Але як бути, якщо через певні збіги обставин ви були вимушені звільнятися, а тепер не можете потрапити в жодну пристойну компанію? Нумо розбиратися, як розірвати замкнуте коло та переконати роботодавця, що ви надійний працівник.

Під час відбору кандидатів на вакантні посади, рекрутери уникають джамперів з декількох цілком зрозумілих причин. По-перше, вони бояться, що наймуть проблемного працівника: такий кандидат не зможе виконувати поставлені завдання або ж він занадто конфліктний і не може знайти спільної мови ні з колегами, ні з керівництвом. По-друге, є ризик, що такий кандидат вічно шукає щось нове і не затримується надовго на одному місці або може покинути компанію, лиш конкуренти запропонують йому трохи більше грошей. Тому кандидату, який часто змінював роботу, потрібно постаратися зруйнувати ці страхи і переконати роботодавця, що з ним не буде жодних проблем.

Вказуйте причини звільнення

Часто ми схильні довіряти гарним розповідям про успішний стартап, але з часом виявляється, що компанія не виживе у жорсткому світі бізнесу. Або стабільна в минулому організація спочатку починає скорочувати розміри премій, скасовувати корпоративні привілеї, а з часом катастрофічно затримує зарплатню. Тому працівники вимушені звільнятися, хоч і зовсім недавно влаштувалися в організацію, і знову відправлятися на пошуки роботи.

Якщо таких проблемних компаній у резюме декілька, то у HR-фахівців виникають певні питання. Аби відповісти на них відразу, краще вказати у резюме причини ваших звільнень з минулих місць роботи. Після опису свого досвіду відзначте, наприклад: «Причини звільнення: фінансові труднощі у роботодавця». Але якщо ніяких подібних проблем не було, то брехати не варто, адже рекрутер з легкістю може перевірити ваші слова.

Недотримання фінансових обіцянок роботодавцем, постійні перепрацювання та нездорова атмосфера у колективі можуть стати причиною звільнення не з однієї компанії. Але писати про це в резюме не варто, про такі випадки і на співбесіді необхідно говорити дуже обережно. Адже у HR-фахівця може скластися враження, що проблема саме у вас, а не у колишнього колективу чи компанії. Тому, якщо у вашому досвіді є такі випадки, постарайтеся привабити рекрутера у супровідному листі.

Наприклад, «…Вас може здивувати, чому я так часто змінював роботу, але на це є об’єктивні причини, які я зможу озвучити під час особистої зустрічі. Я надаю перевагу довгій роботі та професійному росту в одній компанії з розвинутою корпоративною культурою». Але варто знати чітку межу і не перетворити текст на лист-виправдовування.

Нетипові випадки

Трапляється так, що працюючи в одній компанії, вас переводять у різні відділи чи організація відкриває в середині ще одну філію. Вас звільняють з одного місця роботи і приймають на інше. Тому якщо ви перепишете досвід зі своєї трудової книжки, виявиться, що ви занадто часто міняли роботу. Краще зазначте у супровідному листі, що фактично весь час працювали в одній компанії. Те ж саме стосується проектної роботи, яка тривала декілька місяців. Відразу вкажіть, що це була робота, яка з самого початку мала тимчасовий характер.

Надавайте рекомендації

Ваші пояснення об’єктивних причин зміни роботи краще підкріпити рекомендаціями з попередніх компаній. Нехай вас схарактеризують керівники та колеги і з тих місць роботи, де ви надовго не затрималися. Згадайте, кому ви допомогли витягнути проект, кого підстраховували під час хвороби, та запитайте, чи не будуть вони проти розповісти про це вашому потенційному роботодавцю. Ситуації бувають різними, тому HR-фахівці більше довіряють чужим словам про майбутнього працівника.

Плюси є

Якщо нічого з вищеперерахованого не відповідає вашому випадку, не засмучуйтеся. Адже існують рекрутери, які не бачать нічого страшного у частій зміні роботи і вважають, що де в чому це навіть перевага. Такий кандидат стресостійкий (змінювати роботу ще той стрес, а він цього не боїться), амбітний та легко вчиться новому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!