Працівників, що поєднують дві і більше професій, з кожним днем стає все більше. Причини такої зайнятості можуть бути різні: хтось шукає додатковий заробіток, хтось перетворює хобі в роботу, а хтось взагалі випадково починає вести подвійне життя. Але всім завантаженим працівникам буває нелегко балансувати між багатьма роботами так, щоб жодній не нашкодити. Ми зібрали найкращі поради експертів, як допоможуть здолати труднощі подвійної зайнятості.

Пам’ятайте про причини

За будь-яких обставин не забувайте нагадувати собі, чому ви завантажили себе роботою. Для когось додаткова праця – це нагода перетворити хобі у бізнес, але на початковому етапі ви мусите багато працювати і не можете залишити основної роботи, щоб не втратити основний заробіток. Частіше нагадуйте собі, що втілюєте у життя свою мрію та зосереджуйте свої думки на майбутньому. Багато хто використовує декілька робіт для збільшення свого доходу. За таких умов нагадуйте собі, що більший заробіток дасть змогу витрачати гроші на те, про що давно мрієте ви та члени вашої сім’ї, або ж нарешті погасити кредит за квартиру чи автомобіль. Нагадування причин допоможе вам в один момент не зненавидіти все, що робите, і не кинути обидві роботи.

Розставляйте пріоритети

З появою додаткової роботи, у вас стане все менше вільного часу, тому рано чи пізно доведеться розставляти пріоритети та делегувати власні обов’язки. Визначте побутові завдання, які не є дуже пріоритетними та будуть виконуватися рідше. Решту обов’язків, з якими можуть справитися ваші дружина/чоловік/дитина/батьки запропонуйте виконувати їм. Для вас пріоритетом тепер повинні стати ваші професійні обов’язки, тому вони не мають страждати через побут.

Продумайте графік

Заздалегідь складіть план, скільки вам потрібно приділяти часу кожній з робіт та коли це краще буде робити. Якщо ваша основна діяльність передбачає вільний графік, то ви можете обговорити з керівництвом індивідуальний режим роботи, що не буде заважати ані додатковій зайнятості, ані домашнім справам. Коли ваша посада передбачає обов’язкову присутність в офісі з 9 до 18, то графік нової роботи потрібно підлаштовувати під вільні години. Тут знову доведеться згадувати про пріоритети та жертвувати деякими планами.

Будьте як Юлій Цезар

Для того, щоб встигати виконувати всі робочі завдання, вам доведеться використовувати кожну хвилину з користю і працювати за найменшої нагоди. Так, затори дорогою в офіс можна використати для продуктивної праці, а прогулянку з собакою – для важливих переговорів. Але пам’ятайте, вченими встановлено, що мозок не може виконувати одночасно більше двох важких справ, тому не перезавантажуйте себе, щоб не постраждала якість робіт.

Не забувайте про відпочинок

Відпочинок від роботи необхідний кожному. Саме він допомагає перезарядитися, уникнути професійного вигорання та використовувати розумові можливості на повну. Тому наскільки б ви не завантажили себе роботою, не варто забувати про відпочинок. Психологи радять влаштовувати собі вихідні хоча б 4-5 разів на тиждень. У такі дні не варто перевіряти робочу пошту, читати професійні новини та, навіть, думати про працю. Проведіть свій відпочинок у родинному чи дружньому колі. Адже відсутність спілкування з близькими людьми посилює стрес від робочої перевантаженості, який негативно впливає на вашу продуктивність.

Не потрібно також ігнорувати потребу організму у здоровому сні. Зрозуміло, що через значну зайнятість вам навряд чи вдасться спати рекомендованих 8-10 годин. Але нестача сну призводить до виснаження організму та зниження працездатності. Тому намагайтеся лягати спати раніше або відпочивати вдень, як тільки трапиться така нагода.

Статистика свідчить, що кожен десятий працівник має більше однієї роботи. Але перш ніж братися за декілька робіт, оцініть всі ризики та вирішить чи саме вам це під силу. Адже відсутність повноцінного відпочинку, спілкування з близькими та перевантаження справами може мати невиправні наслідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!