Ви працюєте в компанії понад рік, маєте задоволених клієнтів, отримуєте похвалу від начальства і берете на себе все більше обов’язків. І все здавалося б нічого, але фінансова складова вашої професійної діяльності більше вас не задовольняє і навіть змушує шукати нову роботу, де вам запропонують більші гроші.

Але не поспішайте рубати з плеча, і для початку заведіть розмову з керівництвом про підвищення вашої заробітної платні. Адже ніхто не подумає про ваш матеріальний добробут, окрім вас самих. До того ж роботодавці стверджують, що з повагою ставляться до працівників, які прагнуть рости і не бояться брати у свої руки питання фінансових надбавок.

Правильна тактика та слова грають вирішальну роль у проведенні переговорів про підвищення заробітної платні. Деякі фрази настільки дратують керівництво, що з перспективного співробітника ви цілком можете потрапити до чорного списку. Тому перед тим, як відправитися у кабінет начальника зі словами: «Я хочу обговорити питання підвищення свої зарплатні», прорепетируйте усі аргументи з близькою людиною.

Як робити не варто?

Психологи радять, що заходити до керівництва потрібно без усмішки, щоб відразу ставало зрозуміло, що ви налаштовані серйозно. Ваша статура та хода повинні випромінювати впевненість та рішучість. Не заходьте з далеку, а відразу починайте з того, за чим прийшли.

Забудьте про шантаж та маніпуляції. Можливо, фраза «Підвищуйте мені зарплату, бо я звільнюся» і допоможе вам отримати підвищення, але в очах керівника ви будете виглядати не надто привабливо. Справді, роботодавцям вигідніше підвищити зарплатню існуючому працівнику, ніж шукати та навчати нового, але шантаж – це погані аргументи у подібних переговорах.

Керівник не повинен платити вам більше тільки через те, що ви працюєте на нього п’ять років. Якщо ваші функціональні обов’язки і навантаження не змінилися з моменту приходу, то вимагати підвищення тільки за вислугу – нераціонально. Часто великі компанії самі ініціюють збільшення заробітної плати на 3-5% на рік через інфляцію. Решту надбавок та бонусів потрібно заслужити.

Ваші особисті проблеми, ремонт чи бажання не повинні торкатися роботи та цікавити керівництво. Тому не просіть про надбавку зі словами: «Теперішньої зарплатні мені не вистачає на новий iPhone». Ваші витрати не мають ніякого відношення до роботи, за яку ви отримуєте заробітну плату. Тому подібним ви ніколи не переконаєте керівництво.

Аргументом не повинні слугувати також чутки, що ваш колега за аналогічну роботу отримує більше. Здебільшого, компанії намагаються тримати у секреті заробітні плати своїх співробітників, щоб не виникало подібних ситуацій. Тому своїм аргументом ви лише заженете начальника у глухий кут та справите враження несерйозної людини, яка плете інтриги у колективі.

Що потрібно говорити?

Для початку виберіть слушний момент, коли вашого керівника не повинно нічого відволікати і він буде в гарному настрої. Психологи радять підходити до начальників з проханнями після обідньої перерви, коли вони ситі та задоволенні.

Починайте розмову твердо і перерахуйте свої заслуги, які переконають керівництво платити вам більше. Якщо ваша робота принесла компанії додатковий дохід або ваші функціональні обов’язки зросли – обов’язково згадайте про це. Спеціалісти радять навести не менше трьох досягнень, щоб переконати начальство підвищити вам заробітну плату.

Часто керівники не поспішають давати однозначну відповідь і пропонують вам трохи зачекати або попрацювати довше і показати гарні результати. Але вам необхідно почути точне «так» або «ні». Тому не дозволяйте завершити розмову на невизначеності.

Якщо переговори були вдалими, то не забудьте подякувати керівнику. Якщо на прохання підвищити зарплатню ви почули чітке «ні» – не бійтеся поцікавитись, що вам потрібно зробити, аби заслужити надбавку, домовтесь про строки, коли можна буде повернутися до цієї бесіди.

Пам’ятайте: керівники люблять ініціативних працівників, які не бояться добиватися за себе. Тому йдіть та просіть переглянути вашу заробітну плату, якщо впевнені, що заслуговуєте отримувати більше.

Інші статті по темі: 

Куди «втікають» гроші: витрати, яких ви не помічаєте, та способи їх уникнення

Усі гроші світу: 13 ідей для додаткового заробітку

П’ять головних страхів перед зміною роботи: способи їх подолання