В умовах війни надважливо тримати економічний фронт та працювати. Але важкі часи диктують свої умови, в яких потрібно актуалізувати власні навички. Ми розпочинаємо серію матеріалів від HR-команди robota.ua, в якій поділимось нюансами пошуку роботи під час війни.  

В першому випуску Юлія Дяченко, IT Senior Talent Acquisition Specialist robota.ua, розкаже про загальні аспекти пошуку роботи в нинішніх умовах.  

З початку війни життя кожного українця так чи інакше зазнало змін, і багато людей, на жаль, у ці нелегкі часи залишилися без роботи. Багато кому доводиться змінювати сферу діяльності, опановувати нові навички, перекваліфіковуватися задля того, щоб мати кошти та бути в мінімальній фінансовій безпеці. У зв’язку з цим ми бачимо, що ситуація на ринку праці не на користь кандидата, на жаль. Однак динаміка останні кілька тижнів позитивна, як зі сторони пошукача, так і роботодавця. 

Що потрібно зробити перед початком пошуку роботи в період війни

  • Перед початком пошуку роботи важливо зібратися з думками та силами, ввімкнути холодний розум і, за можливості, заспокоїтися, щоб бути в ресурсі.

Будьте готові, що в період війни пошук роботи може займати більше часу, ніж раніше.  

  • Подумайте над тим, який проміжок часу ви плануєте працювати на новій роботі, було б добре попередити на співбесіді про це роботодавця. 
  • Перед тим як почати перегляд вакансій, складіть список своїх сильних сторін, випишіть основні обов’язки на попередньому місці роботи, щоб мати приблизну картину “попит-пропозиція”.  
  • Будьте готові до проєктної зайнятості чи фрілансу. Робота в умовах війни зазнала змін, і компанії, в яких є можливість наймати персонал віддалено, продовжують роботу в такому форматі.  
  • Якщо вам довелося змінити місце проживання, то в першу чергу промоніторте вакансії в регіоні, де зараз перебуваєте. Ви можете це зробити на джоб-порталах, тому що компанії, в яких є потреба у співробітниках, розміщують в першу чергу вакансії там. 

Якщо ваша професія вузького профілю і там, де ви перебуваєте, немає вакансій за вашим напрямком, то поміркуйте над тим, яку професію на час воєнного стану ви могли б опанувати, проаналізуйте ринок праці в даному регіоні. 

Також наразі існують різні чат-боти, які допомагають із пошуком роботи, підбираючи за вашим запитом різні варіанти.  

Будьте активними 

  • Важливо не лише розміщувати резюме на джоб-сайті та чекати, коли роботодавець запросить на співбесіду, а також моніторити вакансії компаній самостійно. Оскільки зараз ситуація на ринку праці не на користь пошукача, важливо займати проактивну позицію. Якщо ви відгукуєтесь на вакансію і не маєте досвіду в даній професії, то повідомте роботодавця про це у супровідному листі, вкажіть про вашу готовність опанувати нові навички.  
  • Якщо ви хочете працювати за своїм фахом, але варіантів поки немає, то для початку можете влаштуватись на іншу роботу, а паралельно шукайте роботу за спеціальністю. Це нормально. Ваше завдання — знайти можливість протриматись та отримувати зарплату. Або, навпаки, ви можете розцінювати цей нестабільний час як можливість опанувати нові сфери, застосувати свій досвід у іншому форматі тощо.  

Головне – не втрачайте оптимізму, продовжуйте шукати, дивіться на свій досвід з різних боків та гнучко підходьте до процесу пошуку.