Українські роботодавці зможуть отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Ця процедура стала можливою завдяки урядовим ініціативам.

Згідно постанови Кабміну, роботодавець може отримати компенсацію витрат у розмірі 6 500 гривень за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту та зокрема за сумісництвом.

Що потрібно робити

Для отримання компенсації роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Важлива умова – подання податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік. Розмір встановленої зарплати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної, встановленої законодавством. 

Розмір та термін дії компенсацій 

Компенсація становить 6500 гривень за кожну працевлаштовану особу. Надається щомісяця, але її загальна тривалість не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування.

Дія програми – період воєнного стану та 30 календарних днів після його закінчення. 

Механізм отримання компенсації

Через 5 днів після працевлаштування робітника (не раніше) роботодавець подає заяву:

  • В електронній формі – через портал Дія (створити електронний кабінет; заповнити, підписати та подати заяву, вказавши назву, ЄДРПОУ, інформацію про працівників, розрахунковий рахунок);
  • У паперовій формі – особисто відвідавши Центр зайнятості за місцезнаходженням роботодавця або на його адресу електронної пошти.

Додаткові документи, потрібні у разі подання заяви через Центр зайнятості:

  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених вищевказаною Постановою;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Важливо! Особа може бути працевлаштована на умовах, визначених цим Порядком, лише один раз.

Пам’ятка від порталу державних послуг Дія: 

Інфографіка: портал державних послуг Дія