Прихід осені для школярів та студентів – це початок нового навчального року, а для працівників – початок нового бізнес-сезону. Всі набралися сил, відпочили та готові до активного робочого графіка.

Коли за вікном тепло – одразу хочеться вийти на прогулянку та подихати свіжим повітрям, а не засиджуватися на роботі. А коли температура повітря за вікном знижується, стає похмуро та мокро, працівники більшість часу проводять в офісі та приділяють увагу робочим моментам. Всі великі проєкти починаються восени, навантаження збільшується. Це може призвести до перевантаження співробітників. Пропонуємо поради, які допоможуть зберегти продуктивність.

Стали менш активними – це нормально. Визнайте це

Прийняття – це перший крок до вирішення проблеми та просування вперед. Зрозумійте, те, що ви відчуваєте меншу активність – цілком нормально. І цьому є медичні підтвердження.

На думку вчених, існує багато біологічних та фізіологічних причин того, що настрій в людей змінюється з сезоном, але одним з найголовніших причин сезонних перепадів настрою – світло. Кількість денної норми вітаміну D є головною сезонною зміною, що впливає на настрій.

Як це працює? Циркадний ритм нашого організму відстежує тривалість дня та підказує, коли потрібно заснути, а коли – прокинутися. Він регулює й інші системи організму, наприклад, виділення гормонів, регуляцію температури, обмін речовин і настрій. Отже, коли вдень стає менше світла, деякі з тих процесів, на які впливає біологічний годинник, включаючи ті, які впливають на наш настрій, порушуються. Тому, коли ви відчуваєте, що менш активні протягом осінніх та зимових місяців, визнайте, що це нормальні сезонні наслідки.

Слідкуйте за температурними нормами в офісі

Тіло людини чутливе до зміни погоди та температури. Підвищення/пониження температури в приміщенні навіть на один градус від потрібної норми може знижувати продуктивність працівників. Це безпосередньо позначається на результатах діяльності компанії. Тому в офісі обов’язково повинні бути встановлені термометри, оптимальна температура – 22°С. Саме за такої температури співробітники є найбільш ефективними та продуктивними. Потрібно також дбати, щоб приміщення провітрювалося або була встановлена хороша система вентиляції. Важливий і рівень вологості в приміщенні, оптимальні показники – 20-60%.

Складіть список справ

З кожним трапляються ситуації, коли важко зосередитись, увага розсіюється. Восени це зробити ще важче, справи за літній період накопичилися і їх потрібно вирішувати, з’явилися нові завдання. Один зі способів зібратися – скласти список завдань (у паперовому чи електронному вигляді). А сам процес його перевірки змусить вас порадіти, коли викреслюватимете зі списку завершену справу. А також це чудова можливість записати та виконати нові завдання якнайшвидше.

Ставте перед собою цілі та нагороджуйте себе за їх досягнення

Щокварталу ставте перед собою нові цілі. Якщо ви будете зайняті не лише поточними робочими моментами, а й паралельно працюватимете над втіленням нових цілей (робочих і особистих), це стимулюватиме рухатися вперед. Ви зосередитесь на кращому майбутньому і не звертатимете увагу на пору року за вікном.

Щойно досягнули бажаного, придумайте для себе винагороду: купіть нову річ або ґаджет, заплануйте відпочинок в теплих країнах, про який давно мріяли. Важливо завжди винагороджувати себе та визнавати досягнення.

Ведіть активний спосіб життя

Щоб прожити довге життя та мати успішну кар’єру, важливо щодня звертати увагу на те, як ви харчуєтеся, про що думаєте, чи достатньо рухаєтеся. Якщо вдало поєднаєте ці три складові, відчуєте себе більш щасливими та краще працюватимете, зокрема. З приходом холодів намагайтеся більше рухатися щодня. Щоденна активність, особливо в осінньо-зимовий період, може покращити настрій та допомагає побороти навіть стрес.

Щодо щоденного раціону. Коли за вікном стає прохолодніше, хочеться їсти більше жирного, смаженого та солодкого. Спробуйте збалансувати свій раціон, вживайте більше фруктів, овочів, не забувайте пити багато води. Так ви будете відчувати себе більш енергійними та зможете приймати правильні рішення на роботі та вдома.

Проводьте час з друзями

Посиденьки з найкращими друзями допоможуть вирішити багато негараздів та покращити настрій. Навіть якщо вам важко зосередитись на роботі, одна думка про те, що поза офісом є люди, які підтримають та зрозуміють, зменшує нервову напругу та занепокоєння.

Запишіться на мовні курси зі своїм другом/подругою або запросіть у кафе поласувати смачними, корисними стравами. Це допоможе залишатися продуктивним в особистому та професійному плані.