Думки про звільнення часто відвідують всіх працівників. І, якщо це не мимохітна реакція на критику начальника, а систематичне бажання змінити своє життя – треба діяти. Але звільнятися у невідомість страшно та й нерозумно, адже пошуки нової роботи можуть затягнутися на довгий час, а виплати з минулої швидко закінчаться. Тож більшість обирає другий варіант – шукати нову роботу, не звільняючись зі старої. Аби цей варіант був виграшним, потрібно дотримуватися певних правил. Розповідаємо про них.

Вирішіть всі нюанси на старій роботі

Часто працівнику може подобатися працювати у такій вже рідній компанії, але хочеться більшого заробітку, кар’єрних перспектив чи нових цікавих завдань. Якщо це ваша історія, то варто спочатку поговорити з керівником про те, що вас не влаштовує. Роботодавці йдуть на зустріч цінним працівникам і для їх збереження в компанії задовольняють прохання. Тож, можливо, ви отримаєте бажане на старій роботі й шукати нову не доведеться.

Не розголошуйте свої наміри

Якщо все ж бажаного компанія вам дати не може, то починайте пошуки роботи, але ні в якому разі не говоріть про це. Зрозуміло, що керівнику не сподобається така інформація і вас можуть звільнити задовго до того, як ви знайдете хорошу роботу. Колегам краще також не розповідати про свої плани: часто вони не вміють тримати язика за зубами і ця інформація дійде до керівника, а про його реакцію ви вже здогадуєтеся. Також не варто розмовляти з рекрутером у присутності колег, обговорювати співбесіду телефоном з близькими у межах офісу та біля нього і переглядати сайт robota.ua на своєму робочому комп’ютері в open space.

Конфіденційність – запорука успіху, якщо ви шукаєте нову роботу, не звільняючись зі старої.

Приховайте резюме

Якщо ви вирішили опублікувати своє резюме на robota.ua, щоб вас швидше знайшов рекрутер з компанії мрії, то приховайте його від свого теперішнього роботодавця. Оберіть видимість резюме «всім роботодавцям, окрім..». Тоді HR-и з вашої компанії не зможуть дізнатися, що ви в пошуках нової роботи. Проте не варто займатися надмірною конспірацією під час публікації резюме (приховувати або обмежувати доступ до своїх особистих даних). З одного боку рекрутер може зрозуміти такі рівні конспірації, а з іншого – надати перевагу більш відкритому кандидату, а ваше засекречене резюме навіть не переглянути.

Ставте запитання рекрутеру

Під час телефонної розмови з HR-ом намагайтеся дізнатися максимум інформації. Ставте йому запитання щодо важливих для вас аспектів. Адже кожна співбесіда – ризик бути викритим та зайвий клопіт. Тож краще дізнатися про те, що компанія пропонує невигідні для вас умови ще до інтерв’ю.

Відвідуйте співбесіди без помилок

Якщо рекрутер ще більше вас зацікавив новою роботою і запросив на співбесіду – потрібно обрати для неї правильний момент. Найкращим варіантом буде, якщо ви зможете піти на інтерв’ю у неробочий час: до початку робочого дня або після його завершення, у вихідний або в обідню перерву. Також можна взяти день відпустки чи відгулу для того, аби зустрітися з декількома роботодавцями.

Якщо ваша робота передбачає зустрічі та працю поза стінами офісу, то викроїти час на співбесіду простіше. Але потрібно потурбуватися, щоб ніхто не збагнув ваших істинних намірів. До прикладу, якщо ваш офісний дрес-код – це джинси та розтягнута футболка, то бачити вас у діловому костюмі всім буде дивно.

Не спалюйте мости

Коли ви отримали омріяний джоб-офер і вже подумки ходите на роботу, не забудьте гарно попрощатися зі старою. Обов’язково попередьте за два тижні до дати звільнення свого керівника. Навіть якщо у вас були конфлікти на роботі, не потрібно їх посилювати та влаштовувати прощальний скандал. Ви не знаєте, як може повернутися життя та з ким вам доведеться працювати у майбутньому. Тож краще подякуйте керівництву та колегам за співпрацю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!