Для досягнення успіху в кризові часи доводиться працювати дуже багато. Але навіть понаднормова робота може не приносити вам бажаного доходу. Тоді виникає потреба у додатковому заробітку. Кожен вкладає у це поняття щось своє: для когось це ще одна робота, для інших – будь-яка тимчасова праця. Зараз роботодавці пропонують понад 4000 вакансій для часткової зайнятості. Тому розповідаємо, як серед них знайти «свою» та почати отримувати бажаний дохід, досвід чи розвиток.

Що варто врахувати перед початком пошуку підробітку?

Ви точно визначилися, що вам потрібен підробіток, але цього замало. Потрібно проаналізувати деякі аспекти, щоб додаткова робота не принесла негативних наслідків.

  1. Мета підробітку. Важливо визначитися, для чого саме вам потрібна така робота: щоб збільшити дохід, не втратити кваліфікацію (наприклад, під час декретної відпустки), отримати перший досвід, поповнити портфоліо, отримати корисні знайомства для кар’єри чи, можливо, вам просто набридла велика кількість вільного часу. Мета може бути різною. Але саме від неї залежать критерії пошуку майбутньої роботи. Наприклад, якщо вам лише потрібен додатковий дохід – не завжди вийде знайти підробіток за спеціальністю. Так само не потрібно розглядати вакансії кур’єра, якщо ви хочете підтримати кваліфікацію під час декрету.
  2. Режим роботи. Далі потрібно визначити, які пропозиції вам потрібні: віддалена робота, офісна зайнятість чи праця в русі. Якщо це значення не має, то який графік ви оберете: нічні зміни або робота у вихідні, щоб поєднувати з основною зайнятістю; відсутність графіку – лише здачі робіт у дедлайн тощо.
  3. Вид зайнятості. Вам потрібна часткова зайнятість для поєднання з основною роботою або навчанням; ви хочете отримати проєктну роботу на час канікул або простою у вашій компанії; ви фрілансер і хочете співпрацювати з декількома компаніями?
  4. Тривалість підробітку. Також важливо визначитися, чи ви зможете протягом тривалого часу співпрацювати з одним роботодавцем чи захочете змінювати види підробітку.

Важливо! Якщо у вас є основна робота, відразу проаналізуйте вільний час та визначте, на що ви його зазвичай використовуєте: чим зможете пожертвувати та скільки часу реально зможете приділяти додатковій роботі. Адже, якщо ви приїжджаєте додому о 20:00, а наступного ранку йдете на роботу о 7:00, то підробіток може нашкодити вашому здоров’ю і сил не залишиться навіть на наявну роботу.

Врахуйте ставлення роботодавця до додаткової роботи: чи не викличе цей факт конфліктів з колегами та керівником, чи потрібно тримати підробіток у секреті тощо.

Варіанти підробітку

Кур’єри, промоутери…

Це один з найпростіших та найпоширеніших способів отримати додатковий дохід. Особливо популярний він серед студентів, тому що не потребує спеціального досвіду та дає можливість поєднувати навчання та роботу. Окрім додаткового заробітку, така робота передбачає рухову активність. Тому підійде тим, хто шукає підробіток з метою заробітку та тим, кому набридла віддалена робота з її ізоляцією.

Продавці

Також популярний вид заробітку для тих, хто шукає дохід, а не додаткову роботу за спеціальністю. На відміну від попередніх професій, тут може знадобитися відповідний досвід. Продавець, зазвичай, матиме менш гнучкий графік, тому це потрібно враховувати під час вибору цього фаху.

Сфера послуг

Популярним варіантом додаткового заробітку може стати сфера послуг. Це можуть бути послуги з прибирання осель чи офісів, робота нянею або майстром з манікюру, ремонт побутової або комп’ютерної техніки, хатні майстри тощо. Для такої роботи важливо мати необхідні навички, освіту або хоча б рекомендації.

Копірайтери, дизайнери, ІТ-фахівці…

Така додаткова робота підійде тим, хто хоче працювати за спеціальністю, поповнити портфоліо, отримати досвід у своїй сфері та завести корисні знайомства. Підробіток за спеціальністю завжди допомагає розвинути кар’єру, але знайти його важче.

Хобі як підробіток

Безпрограшним варіантом буде також продаж того, що ви самі виготовляєте: торти, постільна білизна, одяг, іграшки тощо. Таким чином ви зможете і отримати задоволення під час створення товару, і заробити на його реалізації.

Головне правило під час пошуку підробітку – додаткова робота не повинна приносити вам шкоди: ні для основної зайнятості, ні для особистого життя, ні для здоров’я.

Переглянути вакансії з частковою зайнятістю

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!