Карантин в Україні спровокував кризу, скорочення кількості робочих місць та велику конкуренцію на ринку праці. Тож сьогодні багато хто змушений відправитися на пошуки роботи, хоча це зовсім не входило в його плани вже досить довгий відрізок часу. Якщо ви зненацька опинилися у відкритому морі вакансій та резюме, й не знаєте, як звідти вибратись, ми допоможемо вам слушними порадами.

Аналіз ринку праці

Перш ніж складати резюме та відсилати його у відомі вам компанії, радимо проаналізувати ринок праці. Допоможе вам у цьому Прозора робота. Тут ви можете оцінити, наскільки високий рівень конкуренції за вашою спеціальністю (проаналізувавши кількість вакансій та кількість активних кандидатів), також зрозумієте, на який в середньому рівень доходу вам варто очікувати, які бонуси пропонують роботодавці тощо.

Якщо конкуренція у вашій професії надто велика, можливо, буде корисно переглянути суміжні галузі або взагалі змінити спеціальність на більш затребувану нині – хоча б на час кризи. Конкуренція вас не лякає? Тоді варто ретельно підійти до пошуку роботи: відкликатися на більшу кількість вакансій, якось виділитися серед конкурентів та, можливо, зменшити зарплатні очікування.

Написання резюме

Віднайдіть своє старе резюме та оновіть його відповідно до набутого досвіду, кар’єрного росту чи досягнень. Якщо ви розглядаєте роботу відразу у декількох сферах, то створіть на robota.ua декілька резюме, які акцентуватимуть увагу на потрібних для різних професій досвіді й навичках. Окремим пунктом, напишіть про свої досягнення – саме на них зараз будуть звертати увагу роботодавці. Також не забувайте про супровідний лист: його потрібно писати окремо для кожної вакансії і його мова та стиль мають відповідати тим, що в оголошенні про роботу – так ви покажете, що перебуваєте з роботодавцем на одній хвилі.

Різні канали

Розмістили резюме на robota.ua і дивуєтесь, чому на вас не сиплються пропозицію про роботу? Воно і недивно. У період жорсткої конкуренції потрібно ставати активним пошукачем та самому стукати у зачинені двері. Окрім публікації свого резюме на сайті пошуку роботи, необхідно постійно моніторити там нові вакансії, підписатися на розсилку пропозицій про роботу, розповісти друзям, що ви в пошуках, можливо, вам стануть у пригоді особисті зв’язки. Не зайвим також буде опублікувати пост у соцмережах, де ви розповісте про свій досвід та досягнення і зазначите, яку роботу шукаєте. Ваша публікація за допомогою лайків та репостів друзів може натрапити на очі роботодавцю й зацікавити його.

Пошук роботи – це робота

Для того, щоб пошук роботи став успішним потрібно не лінуватися приділяти йому час. Виділіть декілька годин щодня, які ви присвятите пошуку вакансій, написанню до них резюме та супровідних листів, спілкуванню з рекрутерами тощо. Ті, хто часто шукають роботу, прирівнюють цей процес до самої роботи: адже він також потребує чимало часу та сил. У кризовий період потрібно бути дуже активним пошукачем, – тільки так можна розраховувати на результат. Не шкодуйте витрачати час і на розвиток, який допоможе вам отримати плюсик під час пошуку роботи.

Завантажте мобільний додаток robota.ua

Якщо у вас на смартфоні досі немає додатка robota.ua, то саме час його завантажити. Тут ви знайдете весь найважливіший функціонал для пошуку роботи. До того ж шукати вакансії можна буде в будь-який час та у будь-якому місці (що особливо актуально влітку). У мобільному додатку також доступна аналітика від Прозорої роботи, тож це зробить ваш пошук ще більш продуманим. Завантажити додаток robota.ua можна в App Store і Google Play.

На останок додамо, що під час пошуку роботи важливо вірити у себе та свій успіх. Адже, якщо ви поставите на собі хрест, видалите резюме та не шукатимете вакансії – нової роботи вам не бачити, особливо у кризовий період.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!