Self-made man – сучасне покоління прогресивних людей, які зробили себе успішними особистостями завдяки власному прагненню до успіху. Вони живуть повним життям, де немає безцільно прожитих років і тому за нього їм не соромно. Всі їхні досягнення – результат власних зусиль та вибору.

Часто люди сприймають середовище проживання, як обмеження можливостей. Це зручно, адже можна дозволити собі лінуватись і не брати відповідальність за дії та вчинки. Але це не про self-made man: їхні історії про подолання обставин заради реалізації можливостей, вони «роблять» себе власноруч, не розраховуючи на підтримку збоку, наприклад, батьківський капітал. Self-made люди говорять про себе: «Я молодець», «Я цінний», «Я самодостатній».

Хто вони такі?

Self-made man (з англ. «людина, яка зробила себе») – це успішна забезпечена людина, яка дійшла до свого успіху самостійно, не маючи стартового капіталу.

Головні цінності self-made man: час, знання, навички. Вміння відчувати останні тенденції у своїй сфері діяльності, швидко реагувати на них, долати кризові ситуації за допомогою сили волі, критичного та позитивного мислення.

Поява таких людей започаткувала нову філософію – self-made man, яка полягає у повному контролі людиною свого життя, бажань та потреб.

Self-made філософія

Чи реально звичайній людині стати self-made man? Багато хто думає, що це можуть зробити лише люди з сильним характером та неординарною силою волі. Але ми знаємо: якщо поставити правильну ціль, докласти зусиль для її досягнення, йти вперед, попри помилки минулих періодів, цілком можливо докорінно змінити своє життя, взяти над ним повний контроль та досягти успіху.

Зібрали для вас основні принципи філософії self-made man, які й будуть практичними порадами:

  • Станьте керівником свого життя. Пам’ятайте – весь життєвий шлях зароджується під вашими ногами. Сподівайтеся лише на себе, зрозумійте, що вам ніхто нічого не винен. Але це не означає відсутність людини або команди, на яку можна спиратися. Друзі, партнери та команда мають акумулювати позитивні зусилля.
  • Сприймайте кризові ситуації, як можливість рухатись уперед, визначаючи на шляху найцінніше для себе, за що варто боротись до останнього, відмовившись від застарілих принципів і моделей мислення. Змінюватись на краще може бути боляче, але воно того варте: від змін можна одержати значущі результати.
  • Зрозумійте, що справа, якою займаєтесь на даний час, має сенс. Відчуття порожнечі та розуміння того, що життя проходить, говорить, що в житті потрібні зміни. Людина щаслива тоді, коли займається справою, яка її живить і дає сенс життя, а також тоді, коли є відносини, побудовані на довірі.
  • Зрозумійте, що помилки – це безцінний життєвий досвід. Експериментуйте, набувайте досвіду, станьте експертом у своїй справі, орієнтуйтесь на успіх у кінцевому результаті.
  • Перемагайте та йдіть далі. Зрозумійте, що успіх – один з етапів життєвого циклу: ідея – проєкт – реалізація – перемога. Після перемоги знову – нові ідеї, час для нових проєктів, цикл не повинен бути перерваним.

Серед сучасних видатних та забезпечених людей багато self-made man. Елементарне бажання добре жити, вміння долати проблеми, відсутність ліні, енергія, інтуїція, вміння відчувати потрібні місця, не витрачаючи час на зайві дії, привели їх до успіху. Стів Джобс, Опра Вінфрі, Джоан Роулінг, більшість людей з Forbes, чимало наших співвітчизників. Вони стали такими, тому що життя їх змусило, навчило змінюватись під впливом обставин. Ставши успішними, піднявши життя на якісний рівень, вони вже не могли зупинитись. Адже цикл переривати не можна. Тож будемо надихатись їхніми біографіями та робити власне життя якісним і підконтрольним.