Ви довго шукали роботу, спілкувалися з рекрутерами та ходили на співбесіди, і ось нарешті отримали омріяний джоб-оффер. Це мав бути найрадісніший момент процесу працевлаштування, але щось пішло не так. Ви могли отримати кращу пропозицію, або зрозуміти, що запропоноване не зовсім те, на що ви розраховуєте. Постає питання про відмову від джоб-оффера або відхилення його вже після прийняття. Якщо відмову зробити правильно, то вам вдасться не зіпсувати враження про себе та залишитися друзями з роботодавцем.

Лист чи дзвінок?

Звичайно, листом електронною поштою відмовити роботодавцю можна, і для вас це, можливо, буде легше. Проте краще віддати перевагу телефонному дзвінку. Якщо у вас не вийшло додзвонитися до рекрутера, то відправляйте лист з поміткою «Хотів повідомити про своє рішення телефоном, але не зміг зв’язатися, а не хотів затягувати цей процес». Варто зауважити, що під час усного повідомлення про своє рішення, ви можете почути додаткові запитання рекрутера щодо причин зміни вашої думки або прохання передумати, тоді як письмовий формат їх здебільшого виключає.

Не тягніть

Якщо ви зрозуміли, що вам не підходять запропоновані умови чи отримали кращу пропозицію від іншої компанії, то варто відразу повідомити про своє рішення. Затримка з відповіддю може призвести до незручностей роботодавця і як наслідок – зіпсувати вашу репутацію на ринку праці. Отже, якщо вам не підходить джоб-оффер відмовляйтеся від нього як можна швидше, аби дати дорогу кандидатам, які більше чекають на нього.

Пояснюйте причини

Так, рекрутери часто грішать тим, що розсилають стандартний лист на зразок «справа не у вас..», а то і зовсім не повідомляють про результати співбесіди неуспішним кандидатам. Але вам так робити ні в якому разі не можна. Якщо ви вирішили відхилити джоб-оффер, то без пояснень тут не обійтись. Вам не потрібно детально розповідати про хід своїх думок і виважене рішення. Краще у загальному поясніть, що довго думали, але вирішили надати перевагу іншій пропозиції, яка більше підходить вашим професійним амбіціям або досвіду.

Якщо на співбесіді ви зрозуміли, що на роботі вас чекають одні перепрацювання, до яких ви не готові, або вам не сподобався начальник, то краще прикрасити істинну причину. Можна повідомити, що вам не підійшли деякі аспекти, про які ви дізналися на співбесіді, або ви тверезо оцінили ситуацію і зрозуміли, що не можете витрачати на дорогу до роботи чотири години щодня тощо. Це прозвучить краще, аніж: «Я не хочу працювати з ранку до ночі за копійки та ще й з таким суворим начальником».

Дякуйте

Відмовляючи роботодавцю, не забудьте подякувати за пропозицію, виразіть сподівання на взаєморозуміння і можливу майбутню співпрацю. Наприклад, «Дякую вам за пропозицію. Я дуже ціную час та сили, які ви потратили на пошук ідеального кандидата. Сподіваюсь, що у майбутньому наші шляхи перетнуться й інтереси будуть збігатися».

Думайте про себе

Часто пошукачам буває важко відхилити джоб-оффер через страх перед невідворотною розмовою або розчаруванням роботодавця. Але перш за все ви повинні думати про себе та свій кар’єрний успіх. Якщо запропонована робота не принесе вам ані задоволення, ані бажаної фінансової винагороди, то краще відмовитись від неї на початку. До того ж, можливо, коли ви озвучите свої причини відмови роботодавцю, джоб-оффер можуть переглянути і ви отримуєте потрібні вам умови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!