Як знайти роботу під час жорсткого локдауну: власний досвід

З наближенням осені все частіше почала з’являтися інформація, що з початком навчального року та погіршенням погодних умов, нам не уникнути нового спалаху коронавірусної хвороби. А значить, запровадження нового локдауну теж питання часу. Пошукачів така інформація жахає ще більше – адже саме восени спостерігається найбільша активність на ринку праці. Для тих, хто досі думає, що пошук роботи та суворий карантин – речі несумісні, – розвінчуємо ці міфи досвідом колишнього пошукача.

«Мій перехід на нову роботу припав на весняний жорсткий локдаун. Був закритий садочок, я працювала вдома з дитиною і боялась уявити, як вийду на роботу, коли отримаю позитивну відповідь від роботодавця. Але до цього було ще далеко і намагалася не думати про майбутні страшні перспективи, а лише про конкретний етап працевлаштування, який чекав на мене далі…», – ділиться Марія Нахильчук, яка успішно працевлаштувалась у сфері медіа.

Пошук вакансій

Помилково гадати, що роботодавці не потребують нових фахівців у період жорстких локдаунів. Можливо, так було навесні 2020, але потім бізнес, вже знайомий із викликами, зміг пристосуватися до зачинених офісів і продовжувати наймати нових працівників на дистанційну роботу. Тож з вакансіями для офісних працівників (хоч тепер і віддалених) проблем не буде. За останні три місяці, за даними аналітичного інструменту Прозора Робота, на сайті robota.ua – 296 896 вакансій, але активних кандидатів також немало – 757 054. Тому лише відправити резюме та сподіватися на диво – помилкова стратегія.

Співбесіди

«Я неодноразово чула, що до співбесіди потрібно готуватися, але не розуміла, наскільки справді це важливо. Перед інтерв’ю у роботодавця мрії вирішила все ж прочитати інформацію про їх цінності, переглянути сторінки у соцмережах і самої компанії, і тих, хто там працює, підготувати розповідь про себе за всіма порадами… О, магія! Я не хвилювалась перед співбесідою, знала, про що мене питатимуть та що я відповім».

Співбесіда, мабуть, найважливіший етап у працевлаштуванні. Тому потрібно постаратися, щоб він був успішним. Зібрали для вас основні поради, як підготуватися до співбесіди, пройти її успішно та отримати зворотний зв’язок і правильно на нього зреагувати тут.

Адаптація

Онбординг за офісної роботи зрозумілий і чіткий, але навіть він змушує хвилюватися та ніяковіти під час знайомства з новими людьми. За локдауну більшість компаній працюють віддалено, тому ви ризикуєте не побачити весь колектив до закінчення обмежень. Відповідно всі співробітники бояться загубитися за дистанційної роботи, так і не зуміти стати частиною колективу, який знав один одного в офісі. Тут велику роль відіграє роботодавець – саме він може запровадити ініціативи взаємодії між старожилами колективу і новачками для обміну досвідом, спілкування на позаробочі теми та кращої адаптації. Новому співробітнику теж потрібно бути активним, спілкуватися, не боятися отримувати фідбек про свою роботу та не пропускати заходів для взаємодії з колегами – як онлайн, так і офлайн.

Випробувальний термін

«Від правильної адаптації залежить і результат випробувального терміну. Адже якщо ви не боїтесь ставити питання, зайвий раз просити про колл у Zoom для детальнішого пояснення, проявляєте ініціативу і не обмежуєтесь лише формальним спілкуванням з усім колективом, то успіх випробувального терміну вам гарантовано», – ділиться Марія.

Після отримання джоб офферу ще рано радіти, адже випробувальний термін переживають не всі. Окремо зібрали для вас поради, як пройти його успішно. Важливо пам’ятати, що випробувальний термін – це час, коли не лише роботодавець придивляється до вас, а й ви до нього. Тому, якщо вам не близькі корпоративні цінності компанії, в реальності ви зіткнулися з іншими умовами роботи, ніж обіцяли на співбесіді, тощо – йдіть не озираючись.

Адже знайти нову гарну роботу в умовах карантину – реально. І ми в цьому переконалися.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також