Стрес співбесід лишився позаду. Виявилося, що останні роки ви займалися цікавими та амбітними проектами, маєте заманливе резюме, та ще й говорите переконливо, на додачу. З десятків кандидатів на посаду запрошують саме вас. Проте тоді, як ви ще не цілком встигли за себе порадіти, виринає нове, не менш стресове завдання: обрати з багатьох саме ту, найкращу, пропозицію вашого серця.

Роботодавець почесно оголошує, що готовий розпочати співпрацю хоч завтра, і ви начебто мали радісно погодитися, адже ви доклали немало зусиль, аби це почути, та є одна проблема: такі саме розпростерті обійми чекають на вас ще у трьох компаніях, а часу на відповідь – обмаль. Розбираємося, як гідно вийти з ситуації.

Погляньте на проблему з іншого боку

Ви не у жахливій тривожній дилемі, а навпаки – маєте широкий вибір. Обирають не вас, а ви. Тепер можливо шляхом послідовного порівняння пропозицій та перемовин вибрати або створити найкращі для себе умови праці.

Виграйте час

Розкажіть HR, що його пропозиція неймовірна і вам дуже пощастило, що вас запросили на цю посаду, проте ви також чекаєте на співбесіду в іншу компанію. Попросіть про тиждень на роздуми. Запевніть, що ви все ж схильні саме до цієї можливості, просто ви дуже розважлива людина і маєте все продумати.

Зберіть інформацію та розставте пріоритети

Складіть список критеріїв оцінки вакансії від найбільш до найменш пріоритетного для вас пункту, як-от, наприклад – гнучкий графік, можливість працювати з дому, висока зарплатня, розташування, тощо. Дізнайтеся якомога більше інформації про кожну вакансію, та виставте їй рейтинг згідно вашого списку. Це дуже важливий етап відбору, адже існує ризик, що вас, наприклад, спокусить висока зарплатня, проте через деякий час ви з жахом усвідомите, що знову займаєтеся чимось абсолютно безглуздим для людства. Тож розставте пріоритети.

Продемонструйте захоплення пропозицією

До тих пір, поки ви не винесли фінальний вердикт – кожна з запропонованих перспектив – ваша потенційна майбутня робота. Тож не нехтуйте жодною з них та виявляйте жваву зацікавленість. Для цього не обов’язково щось обіцяти, або одразу погоджуватися. Обов’язково просіть час на роздуми. Якщо на вас тиснуть і пропонують вирішити прямо зараз – це вже привід задуматися над адекватністю роботодавця.

Приклад: “Дякую за ваш час! Мені дуже імпонує ваша пропозиція. Це саме те, чим би я хотіла зайнятися на даному етапі кар’єри. Коли я маю повідомити вам про своє остаточне рішення?”

Спостерігайте

Попросіть роботодавця провести типовий робочий день разом із спеціалістом їх компанії на аналогічній посаді. Поясніть це потребою краще зрозуміти умови праці та завдання, що перед вами постануть.

Спробуйте прискорити одного з роботодавців

Розкажіть про те, що ви саме розглядаєте одну дуже перспективну пропозицію, на яку ви маєте дати відповідь до кінця тижня. Спитайте, чи може роботодавець відповісти вам раніше, бо вам їх пропозиція також дуже імпонує.

Що робити, коли вибір зроблено?

Дійте ввічливо та граційно: роботодавцям, яких ви оминули, надішліть лист-подяку за їх час та можливість, яку вони вам надали. Поясніть, що їх пропозиція не задовольняє деяких ваших потреб. Іноді етичніше не уточнювати, яких саме – наприклад у них жахливий офіс або неприємний директор. Якщо ж вас не влаштовує зарплатня – можливо, після такого листа вам запропонують альтернативу.

Підтримуйте тактовний та професійний рівень спілкування. Пам’ятайте: можливо, колись вас все ж зацікавить пропозиція цієї компанії.

Нехай ваш вибір буде найбільш вдалим!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!