Минулий рік повністю змінив уявлення про традиційну роботу: тепер для виконання своїх повсякденних обов’язків не потрібно їздити в офіс чи проводити зустрічі з клієнтами. Лише 11,6% працівників у світі хочуть повернутися на роботу в офіс, тому компанії відповідають на такий запит запровадженням дистанційної роботи на постійній основі. В Україні ситуація схожа. Згідно з опитуванням The Point, на повноцінну офісну працю налаштовані 12,4% працівників, а от 45,9% – хочуть міксувати онлайн та офлайн режими у роботі. Тож яка ймовірність повноцінного повернення в офіси та як робота виглядатиме тепер?

Офіс чи дистанційка: що краще?

Навіть для тих, кого повертають на повноцінну роботу в офіс, звичною така праця не буде. Дистанціювання вже стало традицією та перекинулося не лише на взаємодію з незнайомими людьми, а й спілкування з колегами. Тому сьогодні в офісах все рідше організовують великі корпоративи, наради між різними відділеннями чи тренінги для всього колективу.

За правилами працівники повинні були б дотримуватися маскового режиму в стінах офісу, але на практиці таке зустрічається нечасто.

Дистанційним працівникам зараз не вистачає міжособистісного спілкування з колегами, зустрічей в офлайні з клієнтами та партнерами. Їм набридло планувати відеоконференції, щоб отримати найменшу пораду. Але разом з тим дистанційна робота дає більше гнучкості у житті, дозволяє не витрачати час та сили на дорогу до офісу. Після переходу на дистанційну роботу, працівники стали відзначати, що у них знизився рівень стресу та збільшилося задоволення від роботи.

Тому поєднувати офісну і дистанційну роботу у світі прагнуть 72,2% працівників. Компанії, як міжнародні, так і вітчизняні, у більшості своїй йдуть на зустріч працівникам і дозволяють приїжджати в офіси лише у конкретних випадках, а всі повсякденні робочі завдання розв’язувати з власних домівок.

Поки важко спрогнозувати, якою буде ситуація після вакцинації та зникнення загрози коронавірусної хвороби. Але запит працівників на мікс офісної та дистанційної роботи є вже сьогодні, й роботодавці намагаються відповідати на нього.

Тренди роботи у новій реальності

Роль команди

У періоди відсутності міжособистісного спілкування ще ціннішою стала роль команди. Отримати топового працівника вже не так важливо, як зібрати топову команду, яка здатна кинути виклик конкурентам, знайти рішення усередині свого колективу та здивувати спільним результатом.

Штучний інтелект

У докарантинний період ми боялися роботизації робочих місць, хвилювалися, що звичні професії замінити штучний інтелект. Проте реальність виявилася інакшою. Від деяких посад і справді відмовилися, але з інших причин. Тепер дослідники говорять про роль взаємодії штучного інтелекту та команд. Саме правильна побудова такої взаємодії допоможе компанії отримати успіх.

Навички як валюта

Працівники, які володіють затребуваними навичками, будуть диктувати свої умови на ринку праці. Перш за все це meta-skills – здатність до навчання, можливості швидко змінити кваліфікацію або здобути додаткову. Докладніше про метанавички ми вже писали тут.

Турбота про здоров’я

Згадаємо жарти про те, що пандемія нарешті навчила всіх мити руки. Проте мова йде про турботу не тільки про фізичне здоров’я, а й про психічне. Дистанційна праця та ізоляція посприяли появі почуття самотності, надмірного навантаження, хвилювань за фізичний стан та наявність роботи у кризові часи. Тому турбота про здоров’я стане спадковим трендом і у 2021 році.

Вже рік як ми живемо в новій реальності, але вона все ще продовжує змінювати повсякденне життя. У 2021 році організація роботи буде схожою на торішню, але ще залишається загадкою, як ми будемо працювати, коли все ж відбудеться масова імунізація населення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії